Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sok pénz?! Fiatalon mire...

Túl sok pénz?! Fiatalon mire kellene gyűjteni?

Figyelt kérdés
Párom szegényebb családból származik, én nagyon spórolósból. 2 éve harmad ennyit kerestem, ő munkanélküli volt hosszabb ideig. Beosztottuk a pénzt, mindenre jutott, nem volt para. Most mindkettőnknek nagyon jól fizető állása van, szülőktől kaptunk lakást, szóval elég gyorsan elég durván megváltoztak az anyagi körülményeink. Ő a fizetését elkölti ruhára, gyors-kajára, telóra, szerinte a pillanatnak kéne élnünk jobban. Én nagyon rossz néven veszem, hogy megvette a 4. átmeneti kabátját is két év alatt, van 5-6 nyári cipője és nem sajnál kiadni napi 3-5 ezret éttermekben, ha olyanja van. Én jobb szeretném ha félre tenné és ha szerényebben élne. Pontosabban idegesít, hogy nem. De a kérdésére, hogy miért kéne, nem tudtam érvet felhozni. Az lenne a kérdésem, hogy így 26-28 évesen mire gyűjtsünk és kb mennyit? Kinek van igaza? Mi az ideális a kettőnk nézete közt? Hogy ne legyen ebből feszültség? Ha neki van igaza, hogy legyek lazább? Ha nekem, hogy hassak rá?

2015. jan. 17. 18:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
jah még egy. Akkor amikor nem ment jól, főztünk, gazdálkodtunk, beosztottuk. Én ebben nagyon jól éreztem magam, most nem vagyunk annyira csapat, kicsit szét húz ez, hogy melyikünkre, hogy hatott a pénz. Jah és könyv címeket, olvasnivalót is szívesen vennék, ami témába vág.
2015. jan. 17. 18:52
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

kompromisszum.

én őt is megértem, hiszen hogyha épp nem az éhenhalás fenyeget, akkor én sem sajnálom néha megadni magamnak azokat az apróbb örömöket, hogy pizzát rendelek vagy gyrost veszek, beülök kávézni, ilyesmi. mondjuk azért nem napi 3-5 ezret, bár ha telne rá, lehet megtenném.


viszont téged is megértelek, egyrészt a spóroláshoz szoktál hozzá, másrészt nyilván reális dolog előrelátóan kezelni a pénzt.

nincsenek közös terveitek? félretenni, spórolni nem csak lakásra lehet. tartalékotok van? babát nem terveztek? nyaralások, utazások, nagyobb lakás, stb.?

2015. jan. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
"Most mindkettőnknek nagyon jól fizető állása van" Akkor hadd vegyen már egy évben két kabátot. Ez még messze van a dőzsöléstől. Ettől függetlenül nem szabad felélni minden pénzeteket. Teljesen igazad van hogy gyűjteni is kellene. Nem írtad vannak e, vagy terveztek e gyerekeket. Ők sem kerülnek ám kevésbe. Talán ebből az irányból próbálkozz elfogadtatni az álláspontodat.
2015. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1-3 havi tartalék mindig legyen, és a fizetés 15-20 % -át érdemes minimum megtakarítani, ha van rá lehetőség

Ez az ideális, sokan nem fogadják meg, én ezt javaslom mindig / tanacsadóként dolgozom)


Mi havi 55 e ftt teszünk felre még 10hónapig, utána 15e ftos megtakarítás marad, és meg nem talaltam ki mi lesz még.talán 15-20-at másképpen..



A mire gyűjtünk...

Most 40 lakásra megy..

15 szabad felhasználás, hoszzú tavú, tőkefelépítés ha jobb tetszik a megfogalmazás.. Ha. A lakasra akkor arra, ha a majdani gyerekre, akkor arra, ha új kocsirta, akkor arra megy.. Nem a szamlán áll, ezt tuti nem költjük és meg hozama is van, a,imszamottevő, nem mint egy banki lekötés...


27-28 éves házaspár vagyunk

2015. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Tehát szerintem amit én mindok nalatok kompromisszummal teljesen kivitelezhető
2015. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz dolog, mert végeredményben nem rajtad élősködik. Lehet hogy nagyon költ, de meg is keresi, így tulajdonképpen nem szólhatsz egy szót sem.


A nagy költekezésből (ha valóban arról van szó és nem csak te túlzod el) esetleg később lehetne probléma, ha mondjuk egy család lesztek és GYES mellett is ugyanezt csinálja majd a te pénztárcádra. Viszont ha tudja hol a határ és csak a sajátját költi, azzal nem igazán tudsz mit kezdeni.

2015. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kocsira, gyerekre..

Mennyi a fizetésetek? Közös kasszán vagytok?

2015. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember szegényebb családból jött, akkor pont ez a két véglet: ez egyik megpróbálja bepótolni, ami kimaradt, a másik pedig ezt pazarlásnak érzi, hiszen tudja, hogy kevesebb is elég a megélhetésre. Nektek lakásra már nem kell spórolnotok, de pl. nem derült ki, gyereket akartok? Esküvőt terveztek? Mert pl. ezek olyan dolgok, amire nem árt időben spórolni. Nászútra is bárhova mehetnétek, olyan helyekre, amiről más csak álmodozik.. Ha mi hasonló helyzetben lennénk, én valószínűleg közös utazásokra spórolnék, sok dolgot szeretnék még látni az életben. A felesleget félretenném, befektetném, hogy sokasodjon, nem zavarna, ha nyugdíjas koromban lazán dőzsölnék, vagy akár egy idő után abbahagyhatnám a munkát, és azzal tölteném az időmet, amivel csak szeretném. Apropó, ami még fontos, a nyugdíjat meg is kell érni. És sajnos azt kell mondjam, a pénz nagyon fontos ahhoz, hogy mondjuk egy komolyabb betegségből esélye legyen meggyógyulni az embernek. Biztos, hogy nem szórnám el a teljes fizetésemet hülyeségekre, az évi 2 kabát még ok, de hogy csak azért költsek, mert van, az nem férne bele nekem sem.
2015. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván előtte kevés ruhája volt, amennyit írtál szerintem nem vészesen sok.


De tényleg kell félretenni, bármi történhet (beázás, gázrobbanás, betegség), hosszú távon nagyobb lakás, kocsi, gyerek(ek); gyerekvállalás előtt meg inkább utazzatok abból a pénzből, legyen hobbitok.


Ha semmi hosszútávú célotok nincs amire gyűjthettek, és van mondjuk jó 1M megtakarítás, akkor persze elverheti a pénzt, de bevallom én se venném jónéven.

2015. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Először arra kellene gyűjteni, hogy ha bármi történik, legyen mihez nyúlnotok. Durva példa, de a szüleimnél akkor borult először a kocsi, amikor bő egy év alatt három temetést kellett megfinanszírozni. Nem sok, kb. egy millió ment rá, de akkor is fájt. Utána amikor apukám beleszeretett egy OT korú kocsiba és megvette. Aztán hirtelen arra is az árának a háromszorosát kellett rákölteni.

Meg úgy egyáltalán bármire, ami hirtelen és váratlanul történhet. Soha nem tudhatjátok, mit hoz a jövő. Ha valamelyikőtöknek hirtelen megszűnik az állása, jó az a tartalék.


Persze ne úgy éljetek most, mint amikor alig volt, mert az se jó. Találjátok meg az arany középutat. Nem rossz az, ha élvezitek a pénzt - annak sincs értelme, hogy a halálotokkor sok-sok millió csücsül a bankszámlátokon, ti meg csak kuporgattatok. Találjátok ki, mire érdemes költeni és arra költsetek, és beszéljétek meg, mennyit tegyetek félre. De azért ne mindet :)

2015. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!