Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves joghoz értő fórumozók,...

Catmother kérdése:

Kedves joghoz értő fórumozók, ha most az ELVÁLT férjem teljes nevét megőriztem válás után is, (Pl. Beviz Elekné) és keresztnév változtatást szeretnék, (Pl. Beviz Elma) megtarthatom-e továbbra is az ő vezetéknevét (mivel hogy már nem vagyunk házasok)?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 12:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%
9. Mivel te egyet értesz azzal hogy egy elvált nő megtartsa a volt férje nevét, ezért nem is fogod megérteni soha, miért is "ciki" ez. Az én anyám is megtartotta a volt férje nevét, (nem apámét, hanem a második férje nevét) és folyamatosan rágom a fülét, hogy vegye már le. Már régen új párja van anyámnak is, a volt férjének is, hogy tudja még mindig leírni a volt férje nevét mindenhol, a saját neveként? Remélem nem sokára leveszi.
2015. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Az hagy legyen mindenkinek a privát dolga, hogy milyen nevet tart meg... Szorítkozzunk ha lehet a feltett kérdésre...

Tehát mégegyszer: -né vagyok, de elváltam. A vezetéknevet szeretném megtartani, és a keresztnevet változtatni.

2015. febr. 13. 13:34
 13/19 anonim ***** válasza:
39%
Te sem érted a másik oldalt, ugyanúgy állunk,sőt azt sem érted, hogy nem az volt a kérdés, hogy ki hogy áll hozzá a témához, hanem hogy mi ennek a jogi háttere. Az első hozzászólásomban erre adtam a választ, a másodikba és ebbe teljesen felesleges volt belemennem.
2015. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Csatlakozom az előttem szólóhoz :)
2015. febr. 13. 13:37
 15/19 anonim ***** válasza:
35%
Igazatok van, megyek is innen! :) Ti meg erőltessétek csak a volt férjeitek nevét a sírig! :) Még a fejfátokon is az legyen! :)
2015. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15%
Az én fejfámon az lesz névként, hogy Feltá Maca
2015. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedik.

Unokatestvérem hasonló helyzetben volt.

Kiss Jánosnénak hívták, válás után szerette volna megtartani a férje vezetéknevét a saját keresztnevével (Kiss Mária), de nem vehette fel így (kitalált nevek, teljesen más az eredeti nevük, mint ami a példában szerepel)

Házasság alatt megváltoztathattad volna, de utána már nem.

A 7-es válaszolónak: igaz, hogy a név "levetetés" nem kerül semmibe bizonyos időn belül, de az okmányok cseréjét fizetni kell. Plusz személyesen átíratni a bankszámlád, közműveket, ne adj isten cégbírósághoz bejelenteni a név változást ha vállalkozásban vagy tag....

Csak maga a név változtatás ingyenes váláskor, nem az okmányok cseréje. Ugyanúgy, mint férjhez menetelkor.

Ha nem váláskor/házasságkötéskor változtatod meg a neved (a választható lehetőségek közül), akkor magáért a név változtatásért is fizetned kell.

2015. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
29%

Miert meglepo megtartani?

A pszihologus szerint ez annyit jelent a volt ferj kepben van nincs teljes elszakadas a no nem tud donteni nem tudja vallani az uj jovojet az exe nelkul.

Hat szomoru a pasi nem kell mar de a neve az jo.

2015. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A 16-os válaszolónak köszönöm az egyetlen értelmes, és használható hozzászólást. Megkaptam a kérdésemre a választ. A többi okoskodónak meg üzenem, hogy addig, ameddig nem láttok bele egy tök idegen ember életébe, kíméljétek meg az unintelligens beszólásaitoktól a kérdezőket... Majd ha egy felnőtt értelmi szintjén lesztek, akkor szóljatok hozzá felnőtt fórumban.
2015. febr. 16. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!