Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a NAGYCSALÁD...

Mi a véleményetek a NAGYCSALÁD-ról? Projektdolgozatomban szeretném megemlíteni ezeket a véleményeket, mint riportok.

Figyelt kérdés

Aki tud időt szakítani erre megkérném, hogy a nagycsaládhoz fűzött tapasztalatait írja le nekem.

Pl. előnyök, hátrányok, kedvezményekkel stb. kapcsolatban milyen észrevételei vannak. Köszönöm szépen! :)



2015. febr. 17. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Saját véleményem: Ha annyi a probléma azzal, hogy túl sok az ember a földön, egyes emberek miért szaporítják ennyire a gyerekeket? Miért csak a kínaiakat korlátozzák?

Hátrány: Az édesanya - akinek rendszerint foglalkoznia kell a gyerekkel - megőrül a stressztől. Mikor, kinek a szülőiére kell menni, aztán az élelmiszer is sokba kerül. Pláne, hogy így nincs külön energia mindegyik gyerekre, ezért nem veszi észre a szülő, ha az egyikük felvesz egy-pár "rossz szokást".

Előny: A gyerekeknek jobb esetben kerekebb személyiségük lesz, megtanulják, hogyan kell bánni az emberekkel, úgy értem, hogy mi a helyes viselkedés. Emellett nem lesznek elkényeztetettek.

2015. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze elméletileg nagyon szépen hangzik, ha valaki nagycsaládos, de a nagycsalád gyakorlatilag lenullázza a nőt... se karrier, se önmegvalósítás, se női mivolt nem marad, csak az eröltetett menet a család kiszolgálására. A kiemelt anyagi helyzettel rendelkezőknél persze más a helyzet, ott a babysitter, házvezető megoldja, de egy átlag családban nem tud ilyen idillikusan megvalósulni ez a családmodell.
2015. febr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy a mai világban, otthoni munkaviszonyok tekintetében anyagilag nagyon ritkán kivitelezhető.

Nincs rá pénz- ez van.

Főleg ha gyors egymásutánban jönnek a gyerekek, mondjuk legyen max 3 év közöttük: 9 éves már iskolás, 6 éves épp kezdi, kicsi 3 évesen megy oviba.

Mindezt egy keresetből finanszírozni, mert anyuka nyilván otthon maradt eddig... agyagi csőd.

És ekkor még nem beszéltünk a hitelekről, arról, hogy az apukát kirúgják, a váratlan kiadásokról...


Másrészt ha valahogy meg tudják teremteni mégis az anyagi körülményeket, akkor meg anyuka megy tönkre, főleg, ha az idegei nem bírják, nem erre számított, vagy csak kikészült menet közben, mert nem való neki az otthonülés...


Persze vannak kivételek.

De a mai világba feleslegesnek tartom a nagycsaládot, ez az őszinte véleményem.

2015. febr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

lássuk csak

3 gyerekem van 2 iskolás 1 ovis


pénzügyi előny :

családi adókedvezmény - szinte a bruttó bérem a nettó is :-)

kedvezményes vagy ingyenes ebéd tanszer

kedvezményes utazás - máv-volán 90%, bkv - kisgyerekese bérlet

az egy főre eső költségek kvázi kevesebbek


a gyerekek szempontjából:

jobb konfliktus kezelés

jobb alkalmazkodási képesség

jobb csoportban való munka

jobb beilleszkedés


anya szempontjából:

gyerekek lefoglalják egymást

nagyok segítenek a kicsiknek

segítség a háztartásban


pénzügyi hátrány:

kevesebb jut egy főre

nem kaphatnak meg mindent a gyereke

sok esetben egymás holmiját kapják meg


gyerek szempontjából:

privát tér hiánya adott esetben

kevesebb jut a szülőből

több a konfliktus


anya szempontjából:

kevesebb ideje van magára

kevesebbet időt tud szánni a gyerekekre

több a házimunka


hirtelen ennyit jutott eszembe

2015. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,nekem is három gyerkőcöm van, és nagyon jól összeszedték már előttem, néhány saját tapasztalatot én is leírnék. A két nagyobbik kisiskolás, a pici 1 éves.

Nekünk a családi adókedvezmény viszonylag magas, 64 ezer Ft /hó, ezt egyikünk veszi igénybe, a családi pótlék 46 ezer forint. A sulisok ingyen tankönyvet kapnak, és 50%-os étkezési kedvezményben részesülünk. A havi kiadások edzésre a testvérkedvezmény miatt 8000Ft/hó. Különórákra, korrepetálásra egyenlőre nincs szükség.A gyerekek fast fashion ruhákat hordanak, mert olcsóbb, HM, CA. Én főzök, igyekszem piacról beszerezni az alapanyagokat, és minőségi ételt adni a gyerekeknek. Egy kutyánk van, ő szintén családtag, havi táplálása kb 12 ezer forint, plusz ha van állatorvosi költség. Két autónk van, és egy családi házunk, úgy néz ki a teljes hitelünket idén visszafizetjük.

Nagyszülői segítség egyáltalán nincs, sem anyagi sem "segítség" téren, semmilyen értelemben: nincsenek nagyszülők sajnos.

Itt valaki írta előttem, hogy hülyeség 3 gyereket vállalni Nos, szerintem nagyon jó dolog. Igaz, az elmúlt évben sokszor küzdöttünk kialvatlansággal, a két nagyobb gyerekre valóban kevesebb figyelem jut, de átalakult a család szerkezete, és mindannyian másképpen működünk. Mindenki kiveszi a részét a munkából, pl segítenek összepakolni a nagyok, úgy látom sokkal önállóbbak. Nekem a három gyerek mellett havi 1 fodrász, havi 1 -2 kozmetikus és heti 2 edzés fér bele, ekkor a férjem vigyáz a gyerekekre. Bébiszitterre nem bíznám a gyerekeket, sem más idegen személy nem segít be.

Heti egy alkalommal jön hozzánk takarítani egy hölgy, ő megcsinálja a nehezét wc, kád sikálás, ablak pucolás, vasalás.

Így, hogy nem vagyok háztartási robot, azt mondom nem sínylette meg a kapcsolatunk, viszont a szexre a gyerekek jelenléte miatt kevesebb alkalmat tudunk elcsípni.

2015. febr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, akkor nektek anyagilag belefért. :) Én említettem, hogy szerintem ebben a világban h*lyeség, de arról a helyzetről beszéltem, amikor anyuka (szavaiddal élve) háztartási robot, a gyerekek a neveletlenek (vagy csak hiányzik nekik, hogy rájuk figyeljenek), vagy túl kicsi a hely stb...

Tehát ahol anyagilag nem tehetik meg, hogy takarítónő járjon, vagy esetleg csak apuka az, aki nem ér rá, mert három munkája van, hogy eltartsa a családot.

Ti szépen éltek, remélem boldogan, és csupa jót kívánok Nektek, és mindenkinek, aki így, ilyen szépen neveli a gyermekeit.

2015. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm:) azért az tegyük ám hozzá, hogy így is nehéz sokszor, ha nem lett volna anyagilag lehetőségünk egy viszonylagos biztonságos hátteret adni, én sem vállaltam volna három gyereket. Mindig döbbenettel nézem a fiam osztálytársának szüleit, 5 gyerekük van, szociális lakásban élnek, anyuka max 35, de kb 50-nek néz ki, a haja ősz, tök igénytelen , szegeny gyerekeket inkabb hagyjuk. Azt hiszem hitgyülis . Imádja szidni a "flancoló" nőket.
2015. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia, 5-ös vagyok, légyszi majd küldj egy linket ha készen van a dolgozat szeretnénk elolvasni )
2015. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!