Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem furcsa apám...

Szerintetek nem furcsa apám gondolkodása? Minden szülő így gondolkodik, vagy csak egyéni gond ez?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy munkát keresek külföldn2 szakmám van és beszélem az ország nyelvét ahova menni szeretnék.

Az egyik szakmám szakács,apám egyfolytában azt hangoztatja,hogy minek erőltetem a vendéglátást,mondom azért mert ehhez valamennyire értek,ha nem is vagyok benne profi,de van benne tapasztalatom.Most jelentkeztem pár munkára külföldre,de nem jött össze a dolog.Majd felhívja anyámat,hogy minek erőltetem a vendéglátást,miért nem megyek el segédmunkásnak.Most komolyan a legtöbb sülő arra ösztönözné a gyerekét,hogy segédmunkás legyen?Most őszintén?Szerintetek ez normális hozzállás?Én nekem semi bajom vele,ha nincs más,akkor megcsinálom azt is.Sőt dolgoztam már Ausztriában segédmunkásként 3 hónapot,amikor nem volt más.De ha van lehetőségem az a szakmámban,amit oké annyira nem szeretek,de inkább csinálom azt mint hogy segédmunkás legyek.Most őszintén,szerintetek az normális,hogy egy szülő a gyerekét segédmunkára ösztönzi?Nem lenézés ez egy kicsit,valami olyasmi,hogy másra úgy sem vagy képes?Persze a szükség nagy ú,ha lenne lehetőség,be is vállalnám,ahogy annak idején tettem.De ez olyan nagy életcél,hogy a gyerekünket segédmunkára bíztassuk?Én gondolkodom hülyén ezekről a dolgokról?


2015. febr. 18. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak arra akart ravilagitani, hogy segedmunkat hamarabb talalsz, dolgozol benne eg darabig kint es kozben nezegetsz a szakmadban allasokat. Konnyebben mozdulsz kint ha mar van felretett (tobb) penzed. Alapnak, kezdesnek jo a segedmunka de kozben folyamatosan nezz szakacs/vendeglatos melokat.
2015. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, ha a vendéglátásban szeretnél dolgozni, dolgozz ott. A te életed, lehet, h mások nem fognak veled egyet érteni, de,ha ez boldoggá tesz,akkor ez a te utad :) Nem könnyű új dolgokba belevágni, ha nem támogat senki, de ha elég bátor vagy és hiszel benne, h meg tudod csinálnienni fog.
2015. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy is konyhai kisegítőnek jelentkeztem többnyire.Az is segédmunka lényegében,nem akarok én nagy sztár szakácsot játszani kint.Ő arra gondol,miért nem megyek el építkezésre pl.Ha van tapasztalatom vendéglátásba,inkább megyek konyhaikisegítőnek,lényegébe az is segédmunka,de ott legalább a kajámat is állják.
2015. febr. 18. 19:46
 4/7 A kérdező kommentje:

ma 19:45


Nekem sem a vendéglátás az álmom.De külföldön a kezdésnek az a legjobb szerintem,sok helyen még szobát is adnak,kaját pedig mindenhol.Szóval ahhoz,hogy az ember tegyen félre egy kis pénzt,szerintem a legjobb a vendéglátás kezdésnek.Eleve a kajával megsporól az ember havonta vagy 150 eurot is akár.

2015. febr. 18. 19:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Apukád egy másik korban nőtt fel, elképzelhető, hogy nem látja át annyira a helyzetet, mint te.

Nem biztos, hogy azért ajánlotta a segédmunka végzését neked, mert lenézne, lehet, hogy magából indul ki, lehet, hogy ő ezt tudja elképzelni magának és kivetíti rád.

2015. febr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tök mindegy, hogyan, csak juss ki, aztán amikor már ott vagy, nézelődhetsz másik munka után. Most itt ülsz, csapkodod a klavit a gyakorin... ennél a segédmunka is többet ér. N31
2015. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik ország ahol próbálkozol, de Angliában tényleg van konyhai segéd állás szobával, étkezéssel. De ha nem ők állják a szállást akkor viszonylag hamar talál az ember konyhai kisegítő állást magának.
2015. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!