Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom 4 éves gyerekét...

A párom 4 éves gyerekét leszidhatom én is ha így beszél velem, vagy bízzam az apjára?

Figyelt kérdés
A gyerek hisztis, hangulata percenként változik, újabban gyakorolja a csúnya szavakat és engem is lehülyéz, vagy ütöget, húzza a hajamat. Ilyenkor mit csináljak?
2015. febr. 19. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Le KELL szidnod, máskülönben megszokja, hogy téged semmibe vehet.

Hiába nem a te vér szerinti gyereked, neki te az "új anyuka" vagy, és eszerint is kell viselkedned.

2015. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ezt mindenképpen beszéld meg a pároddal.Nekem két gyerekem van,akit a nevelőapjukkal nevelek közösen.Mi annak idején megbeszéltük,hogy ugyanúgy neveli őket,mintha az édesapjuk lenne,tehát rossz viselkedésért rászól-büntet,ha kell,és dicsérni és jutalmazni is,ugyanúgy.
2015. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Különben meg gondolj bele abba,ha egy idegen gyerek lenne,mondjuk valami ismerős gyereke,arra rászólnál,vagy hagynád,hogy ütögessen?
2015. febr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a pároddal hogy lefogod szidni a gyereket ha ezeket csinálja. És ne érje váratlanul. Ha esetlwg váratlanul érinti akkor veled fog ordibálni a gyerek elött. Ami nemjó. Mert jobban érzi a talajt alába alatt és bármit megcsinálhat veled
2015. febr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Hogyne, en meg fel is pofoznam, ha az atyauristen gyereke akkor is. Gyanitom a gyerek anyja is hasonlo kulturleny lehet.
2015. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon ki van nyílva a gyerek csipája, gondolom az oviból szedi össze ezeket a szavakat nálunk meg próbálkozik hogy mi mit szólunk hozzá. Az apja le szidja de utána neki áll durcázni.
2015. febr. 19. 09:37
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a szidás nem vált be, mert addig is a gyerekkel foglalkozunk, rá összpontosul a figyelem.

Inkább azt próbálnám a helyedben, persze az apjával közösen, hogy ha csúnyán beszél, rögtön megbüntetni. Pl. beküldeni a szobájába vagy ilyesmi, annyi kommenttel, hogy "gondolkozz el rajta, hogyan illik beszélni". És ennyi, ez szerintem többet ér a hosszas fejmosásnál, mert az egyik fülén be, a másikon ki, következménye pedig nincs a csúnya beszédnek.

2015. febr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hagy durcázzon.
2015. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Abban a korban van, hogy feszegeti a határokat, és rajtad (is) múlik, hogy hol lesz meghúzva ez a határvonal.

Ha engedsz neki, akkor legközelebb még messzebbre megy, és hidd el, az oviból még nagyobb hülyeségeket fog "hazavinni".


Nem könnyű időszak, mert dacos, csúnyán viselkedik, de ha szidod, a lelkére veszi.

Azt kell nagyon tudatosítanod magadban, hogy mindig a cselekedetet minősítsd és sosem a gyereket.

Mondd neki, hogy ez rossz dolog, ilyet te nem tűrsz el, ha ezt vagy azt csinálja beállhat a sarokba...stb.

A gyereket viszont ne szidd, sose mondd neki hogy rossz vagy, hülye vagy...stb, mert ezzel viszont rosszat teszel.


Tudom, elméletben könnyű, a gyakorlaton még nekem is csiszolnom kell a saját ovisomnál, de nagyjából így próbáld meg kezelni a helyzetet.

2015. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Vágd szájon aztán tudni fogja mi a hányás.Majd nem hülyéz ütöget.
2015. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!