Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző dolog, ha addig semmiképp...

Önző dolog, ha addig semmiképpen nem akarok gyereket, amíg el nem jutottam álmaim országába?

Figyelt kérdés

Most vagyok 26 éves, még pár év mindenképpen hátravan a gyerekvállalásig, de már szóba került többször is.

Viszont van egy nagy álmom, el szeretnék utazni álmaim országába, körbejárni, megnézni. Nyilván, ha gyereket/gyerekeket vállalunk, akkor jónéhány évig ismét nem történhet meg.

Szerintetek önző dolog, ha azt mondom, hogy csak az után akarok a családalapításba kezdeni, hogy valóra váltottam ezt az álmomat? Nem olyan nagy dologról van szó, de mivel nem szórhattam sosem két kézzel a pénzt, azért számomra nagy dologról van szó.


2015. febr. 16. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Van párod, akivel a gyerekvállalás megtörténne? Teljesen egyedül akarsz eljutni ebbe az országba, vagy vele együtt? Esetleg később családostul menni?
2015. febr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Csaladostul nem jo, mert akkor a gyerekrol szol az egesz. Radasul extremebb helyekre nem is lehet egy kisgyerekkel menni. Nekunk is van bakancslistank, szepen pipalgatjk benne a dolgokat. ;)
2015. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem önző! A te életed, éld úgy, ahogy szeretnéd!
2015. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagy önző, szerintem érthető, ha az ember szeretné megvalósítani az álmát. Van, aki sosem akar gyereket, és azzal sincs semmi gond.

Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.

A lényeg, hogy a pároddal tisztázd előre a dolgot, hogy ne érezze magát átverve.

2015. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Az elet ertelme nem a szaporodas nem vagyunk nyulak se katicabogarak.

Utazz elvezd az eletet aztan egyszer vagy eljon az ido a gyerekre vagy nem nem szamit.

2015. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem önző dolog. De ha most vagy 26 éves, akkor a következő 5 évben csaktán el tudsz utazni szétnézni.. Nem értem ez miért ilyen nagy dilemma.
2015. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem önző dolog, de gyerekkel is lehet utazni, persze lehet macerásabb, de úgyis fel lehet fogni hogy izgalmasabb. pl a szállás, repülőjegy, elég olcsó még 3 év alattinak.
2015. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi nyaron megyunk Kinaba abba az uveghidas nemzeti parkba. Megneznem, hogy valaki egy par eves gyerekkel gyalogol ott. Minden megoldhato gyerekkel, de kenyelmesebb nelkule.
2015. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sokan vannak, akiknek arról szól az élet, hogy minél hamarabb szülés, aztán onnantól minden az édibédi babóca-manóka, a szopi meg a tejci körül forog. Na ők szokták személyes sértésnek venni és önzőnek nevezni azt, aki nem rendel alá mindent a szaporodószervei működésének. Önző akkor lennél, ha már lenne gyereked és nem törődnél vele. Az csak az ősanyák szerint önző, aki a nemlétező gyerekénél fontosabbnak tartja a saját vágyait.

Melyik ország ez egyébként? Én is imádok utazni :)

2015. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!