Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek külföldi férjük van,...

Akiknek külföldi férjük van, és nem Magyarországon élnek! Megtanult a párotok magyarul?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan? Tőletek, esetleg nyelviskolában? Az én párom sajnos csak alap dolgokat tud, amiket többször hallott tőlem. Alapvetően érdekli, és szívesen megtanulna, viszont mivel én jól beszélem az ő nyelvét, így szinte csak úgy kommunikálunk. Egyelőre jó ez így, viszont babát tervezünk, és vele én csak magyarul fogok beszélni. Nem okoz ez gondot, hogy a párom nem sokmindent fog ebből érteni?

Most azon gondolkozunk, hogy elmegy nyelvtanfolyamra.

Nálatok hogy volt?


2015. febr. 25. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha külföldön is laknak akkor legfeljebb a gyerekek tanulnak meg, hogy tudjanak beszélgetni az összes rokonnal. De a férj is sokszor megtanul, hogy após,anyós,sógor tudjon együtt beszélgetni :)
2015. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem anyukám magyar ,apukám meg olasz :) nálunk úgy volt h mindketten a saját nyelvükön beszéltek hozzám ...apukám idővel olyan 4éves koromra elég jól beszélt már magyarul ,de egyszerűen nem szeretek magyarul beszélni vele meg az olasz családtagokkal...

Szerintem nem olyan nagy baj ez, persze ha nektek ez jobban "esne " akkor egy alap nyelvsulit ellehet végezni:)

Azt még elfelejtettem h apukám ,anyukám meg angolul beszél:D ezért ezt. Nyelvet is tudom :Ddd de már ők is magyarul beszélnek ,de én apukámmal csak olaszul:)

2015. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Mi 2 nyelven beszélünk:D A férjem pár szót tud csak magyarul, én tanultam meg az ő nyelvét, lévén itt élek:)
2015. febr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet. Nem tanult meg magyarul, egyelőre különösebben nem is vágyódik iránta, csak alapvetőbb dolgokat tud. Mi is angolul kommunikálunk, illetve olykor az ő nyelvén.


Én is sokat gondolkoztam rajta, hogy mi lesz, hogyha babánk lesz, de valószínűleg, mi is két, illetve három nyelven fogunk kommunikálni vele. Az édesanyám a mai napig nem tudja elfogadni a kommunikációs nehézségek és egyéb okok miatt a férjem.


Hogyha nagyon zavar, meg lehet próbálkozni egy nyelvtanfolyammal, de még inkább egy magán nyelvtanárral.

2015. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Házaspár egyik tagja Brazíliából származik, ő portugálul tud. Másik Olaszországból, ő olaszul. Egymással spanyolul beszélgetnek, az a közös nyelvük.

Németországban élnek.

A gyerekek mind a négy nyelvet anyanyelvi szinten beszélik. :D


Unokatesóm férje afrikából jött. Az évek alatt nagyon jól megtanult magyarul, de ezen kívül két közös nyelvük is volt: angol és francia.

Érdekes, kevert saját nyelvet hoztak össze a magyarból és az angolból, nagyon vicces volt hallgatni őket, de ezt csak egymás között használták, nagyon figyeltek rá, hogy a gyerek ne hallja ezt a kevert nyelvet.

Most költöztek ki Angliába.

2015. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
pokoli mázlisták az ilyen gyerekek :)
2015. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nincs párom, de együtt éltem egy külföldi férfival 5 évig, nagyon érdekelte őt a magyar nyelv, és tanítottam neki. Az elején nehéz volt, hiszen az alapoknál kellett kezdeni, és előtte egy magyar szót sem tudott, de szépes lassan belejött. És amikor például anyukámmal beszéltem telefonon, akkor se értett mindent természetesen, de tudta hogy miről beszélgetünk. Tehát nem reménytelen a dolog. Az én exem angol anyanyelvű volt, nehéz a szórend, és a ragozás, sose értette miért azt a szórendet használom, nekem kimondottam szórakoztatóan voltak, érdekes volt a szituáció hogy én tanítottam magyart valakinek :)

Ha van türelmed elkezdheted otthon tanítgatni, szerintem az sokkal érdekesebb mint egy iskolában. Ha te jól beszéled a nyelvét akkor nem lesz baj, a gyerek mindkét nyelven meg fogja tanulni!

2015. febr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem, nem is akar

(szerintem azért, mert magyarul minek tanuljon..csak nem mondja)

2015. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi sokáig éltünk M.o-on, akkor megtanult magyarul, az a közös nyelvünk. Most arab nyelvű országban lakunk és én nem vagyok képes megtanulni a nyelvet, taszít és valójában nincs is rá szükségem, mert angolul mindenhol meg tudom értetni magam, a gyerek is angol tannyelvű iskolába jár.


Van egy ismerősöm, akik sose éltek M.o-on, a férje arab és az évek alatt megtanult magyarul, annyira, hogy simán elbeszélget magyar nyelven. Nem járt soha nyelviskolába, csak ami ráragadt a magyar feleségtől és a magyar turistáktól (turistaövezetben taxis). A felesége is megtanult idő közben arabul.


De szerintem ez a ritkább, általában csak az tanulja meg a másik nyelvét aki a házastársa hazájában lakik, így nyelvi környezetben megtanul. Amúgy szerintem nem jellemző (főleg az, hogy valaki pont a magyart tanulná meg).

2015. márc. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem arab férjem van és arab országban élünk (Emirátusok), de itt az üzleti nyelv az angol, szóval nem feltétlenül lenne szükségem az arabra, mégis körülbelül két év alatt elsajátítottam (mert tetszett is a nyelv). A férjem amúgy nem tud magyarul, egymás között már arabul beszélünk (eleinte angolul). Most várjuk az első gyermekünket, én hozzá csak magyarul, az férjem csak arabul fog beszélni.
2015. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!