Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kedves tanácsadók, én német...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves tanácsadók, én német államporgár vagyok, a feleségem magyar. A mi közös pénzünkböl ö vett magyarországon két lakást amik csak az ö nevén vannak. Én csak a lakások cimét tudom. Milyen lehetöségem van hogy az is el legyen felezve?

Figyelt kérdés

1. Hogyan juthatok több informáciokhoz a lakásokrol?

2. A válás során a német törvény szerintem minden meg lesz felezve. A magyar lakásoknál viszont magyar törvény van?

3. Magyarországon is kellene válási pert inditsak hogy megfelezzék a lakásokat?



Köszönök minden informaciót!



2014. aug. 30. 00:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A válási procedúrát itt is le kell jelenteni, de amennyire tudom, mindkét országban azonos a szabályozás.

Fogadj ügyvédet.

2014. aug. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazassag alatt lettek veve a lakasok, akkor az kozos vagyonnak szamit, teljesen mindegy kinek a neven van. Eleg egy pert inditani, felezni fogjak a hazassag alatt szerzett ingatlanokat.

Mit szeretnel tudni a lakasokrol?

2014. aug. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Es igen, fogadj ugyvedet!
2014. aug. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha a német bíróságra adod be a válópert, az ottani rendszer szerint fogják végrehajtani a vagyonelosztást is, minden vagyonra, arra is, ami magyarországon van.(Magyar rend szerint a vagyonmegosztás kérvényezése után minden vagyonról listát kell készíteni, amit a házasság alatt szereztetek, akárkinek a nevén van, házassági szerződés nélkül közös vagyonnak számít, ez alapján a lista alapján megy az osztozkodás, valószínű, hogy ez nálatok sincs másképpen.)

Mindenképp szükséged lesz egy ügyvédre, ha a feleséged nem korrekt és teljesen együttmüködő (azaz nincs közös megegyezés), különben könnyen pórul járhatsz.

2014. aug. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Igen, a magyar lakásokra magyar törvény van
2014. aug. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Van (volt) házassági szerződésetek?
2014. aug. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor is a valopert ott lehet elindítani es lefolytatni, ahol a hazassagkotes tortent. Ha Németországban házasodtatok, akkor ott es azok a törvények az érvényesek. Ha Magyarorszagon, akkor itt kell elindítani a válást es az itteni törvények az érvényesek. Ha Németországban váltok, akkor a jogerős ítéletet fordíttatni, hitelesíttetni kell es -ha jol emlékszem-az igazságügyi minisztérium lesz az, amelyik "honositja" , tehat a magyar törvények alá vonja es igy itt is teljesíthető. Ezt a külügyminisztérium tudja pontosan megmondani, hogy hol kell intézni.
2014. aug. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez egy nagyon bonyolult kérdés. Igen, a magyar lakásokra magyar törvény (is) van, de az Nmjtvr. 39. § alapján a házassági vagyonjogotokra nem biztos, hogy a magyar törvények az irányadók.


1. Te magyar állampolgár vagy vagy csak német? A feleséged csak magyar állampolgár vagy német is?

2. Hol volt utolsó közös lakhelyetek?


Keress ügyvédet!!


/ügyvédjelölt/

2014. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 omba ***** válasza:

A házasság ideje alatt szerzett vagyon: közös, szerintem minden Uniós országban, azon ne aggódj.

A válást akkor mondják ki, ha minden kérdés rendezett, - általában a gyerekelhelyezés, és a vagyon - ehhez nincs külön per.

Ügyvéd nélkül ne járj bíróságra, semmilyen ügyben.

2014. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
"A mi közös pénzünkböl ö vett magyarországon két lakást amik csak az ö nevén vannak." Bist du verrückt geworden? :D
2014. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!