Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan támogathatnám a lány...

Hogyan támogathatnám a lány barátom, tegnap meghalt az apukája?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem őt, szinte őt szeretem a világon a legjobban, ő a legfontosabb nekem, mindennél fontosabb.


Hogyan segíthetnék neki :?

Mit lehet ilyenkor tenni, hogy neki jobb legyen ?


Véletlenül se szeretném kihasználni a helyzetet, csak annyira szeretem, hogy ma már legszívesebben megcsókoltam volna.. Nehéz úgy vele lenni, hogy ne gondoljak arra, hogy mennyire szeretem. De nem akarok visszaélni vele :/



2015. febr. 27. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyél megértő, ne faggasd, mondd, hogy nyugodtan beszéljen veled ha szeretne, de semmiképp se erőltesd
2015. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Tudtam, hogy valami ilyesmi lesz, ha kiemelted, hogy lány.


Játszd azt, hogy fiú. Ne piszkáld most ezzel, kisebb gondja is nagyobb, mint az álló pötsöd.

2015. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, baromira felháborodna, ha gyász közben rányomulnál! Borzalmasan undorító és kegyeletsértő dolog lenne szerintem. Nem hinném, hogy egyáltalán eszébe jut bármiféle pozitív dolog most, nem hogy egy szerelem viszonzása! Úgy segíthetsz neki, ha beszélgetsz vele, ha arra van szüksége, vagy hallgatsz vele, ha arra. Mindenki másképp gyászol, ne akarj sablonok szerint haladni vele. Általában véve azt mondanám, jó ha sosincs egyedül. Olyankor még minimálisan sem kell tartania magát az embernek, és hajlamos nagyom maga alá kerülni, ahonnan nehéz ismét visszakapaszkodni. Ha csak egy légtérben van valaki vele, az is elég.
2015. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Direkt írtam, hogy nem akarom kihasználni meg semmi.



DE ha én szerelmes vagyok belé, akkor nem tudom eltüntetni azt a vágyat amit érzek iránta, bár nem csinálok vele semmit, csak megöleltem, vigasztalom.

2015. febr. 27. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a lány gyászol. Ha beszélni akar, hagyd hogy beszéljen. Ne csinálj úgy, mintha semmi nem történt volna. Ha kell, sírjon - sírj vele, ha úgy alakul, bár ez nem kötelező. TÁmogasd, ha hallgatni akar, fogadd el.

Nem fog örökké tartani ez az állapot, de most egy jó darabig nem lesz túl vidám a barátnőd... ha érzi, hogy rád biztosan számíthat, az pont elég.

2015. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Csak ha majd enyhül a fájdalma, és rámozdulsz, és ő nemet mond, ne legyél egy tetű. Mert akkor nem is voltál soha a barátja, csak meg akartad dugni. És ha ez így van, inkább hagyd magára most.
2015. febr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Manócska1 ***** válasza:
szerintem most elég ha mondod neki,hogy ha szeretne beszélgetni ott vagy. ha személyesen találkoztok,megölelheted és vigasztalhatod.ebben nincs semmi rossz
2015. febr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Manócska1 ***** válasza:
előző vagyok. légy nagyon türelmes vele,nagyon nehéz időszak ez most. sok szerencsét!
2015. febr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Még ha kicsit enyhül is a gyász,én akkor se nyomulnék rá,csak ha feldolgozta teljesen a traumát. Sajnos ilyen esetekben sokszor csak apapótlékot keresnek a férfiakban, persze nem tudatosan, ami aztán a férfinak nagy teher.


Fél-1 év múlva említsd meg neki a hellinger családterápiát, ha érdeklik a lelki dolgok, és szeretnél neki segíteni. De semmiképp ne erőltesd a dolgot - bár ez sokat segíthet.

2015. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!