Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van abból, hogy nő...

Elegem van abból, hogy nő létemre én tartom el magunkat?!

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, mindketten 30-as éveinkben, dolgos embernek ismertem meg a vőlegényem, nekem van egy 8 éves lányom, páromnak nincs gyereke. Mikor megismerkedtünk jó munkája volt, sokat dolgozott ugyan, de fél millió nettó körül keresett, én is viszonylag jól keresek(200 felett). Párom elvesztette a munkáját 1 éve, első pár hónapban otthon volt, hogy kipihenje a streszt, ezzel még nem is volt bajom, de aztán nagyon válogatós lett, mondván ő nem fog 100 000-ért dolgozni, nem is keres igazán munkát, csak ismerősöket kérdezget, nincs e valami, szerinte csak így lehet...ott tartunk, hogy egyedül fizetem rezsit, tankolok 2 autót(mert ő gyalog, vagy busszal sehova), fizetem a cigit úgy,hogy én nem dohányzom. Régen boldog voltam, mert bár egyedül neveltem a gyerekem, megtudtam adni neki mindent, sokat kirándultunk, stb...mára csak a nagy pénztelenség van, mert a páromnak persze minden nap hús kell és meleg kaja vacsira is és annyit eszik,hogy lehetetlen 2 napra főzni, simán három tányér kaját csak vacsira...szóval már nem bírom anygilag, sem idegileg, hogy dolgozom és semmi látszatja nincs...egyébként simán megfőz, segít otthon ha kell, nagyon kedves és szerető tud lenni, ez tart minket még össze, de én már nagyon kivagyok, hogy számolom az aprót hó végén a zsebemben, vagy hogy nem tudunk elmenni egy moziba vagy valami...főleg azért vagyok mérges, mert a munkám nagyon sok felelősséggel és stresszel jár, dolgozom mint egy állat...ő meg jön-megy a városban, meglátogatja a haverokat és jön a "tudsz adni pár ezrest" szöveggel mintha a gyerekem lenne....mit csináljak, hogy végre dolgozni menjen és olyan legyen mint régen?

2015. febr. 27. 19:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%
Mikor az exem azt mondta, hogy nem vállal el egy állást, mert mondjuk csak 90 ezret fizet, akkor azt mondtam neki, hogy az pont 90 ezerrel több, mint amit most keresel.
2015. febr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, elolvastad, amit írtál?


Amikor ő keresett, akkor nem volt közös a pénz. Most rajtad élősködik.

Szerinted ez rendben van? Tényleg ilyen egy kapcsolat, ahol van az ő pénze, ha meg nincs neki, akkor már a "mi pénzünk" van?


Hihetetlen módon palira vesz téged és te valamilyen oknál fogva ehhez asszisztálsz és bizakodsz... Miben is?

2015. febr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ez totál gáz helyzet.


Kezdjük ott, hogy előtte ő sem tartott el téged, akkor ne várja el, hogy te eltartsd. És az a baj, hogy az ilyen emberek hiába magasról indulnak, egy "bukás" után nem tudnak/akarnak felállni, és neked kell őket eltartani egész életükben.


Most még kihúzzátok, de később ha felnő a gyereked mi lesz? Nyelvvizsga, jogosítvány, egyetem, albérlet. Idővel abból a 200-ból csak 100 a gyerekedre fog elmenni. Meg azért 1 év nem kis idő, annyi alatt egy normális ember összeszedi magát.


Másrészt ez a "tudsz adni pár ezrest" dolog szintén totál gáz. Én 25 éves vagyok, van hogy megszorultam egyetem mellett, és otthonról kellett pénzt kérni, még akkor is úgy éreztem ég a pofám, pedig kajára kellett és nem szórakozásra.


És ha már itt tartunk, mi az hogy "rangon aluli munka"? Elmondanám hogy neki az égvilágon semmi "rangja" nincsen, csak egy átlag csóró. Lehet azzal jönni hogy ő egykor cégvezető volt, azt mindenki leszarja mi voltál, azt nézik mi vagy. És ahogy írták fentebb, 100 ezer forint még mindig 100 ezerrel több, mint amit amúgy keres. De persze hogy neki egyszerűbb otthon ülni, haverokhoz kocsikázni meg eltartatni magát.


Első körben minimum az "élvezeti" dolgokat megvonnám tőle, a pénzt bankszámlára utaltatnám, ott nem fér hozzá. A bevásárlást megcsinálod, számlákat befizeted, és ha kér, egy fillért nem adsz neki. Benzint, cigit, haverokat, mozizást fizesse a saját pénzén.


Meg kérdés hogy kié a lakás ahol laktok, ha albérlet, akkor simán közölném vele, hogy hónap végén felmondás, mindenki megy amerre lát. Vagy elköltöznék a gyerekkel és meglátnám hogy él meg egyedül.


Lényeg hogy az ilyen embereket ki kell robbantani a kis királyságukból, és komolyan, határozottan fellépni ellenük, mert ha csak üresen fenyegetőzöl, akkor soha nem változnak meg, mert nekik pont jó úgy lenni ahogy.

2015. febr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azzal semmi gond nem lenne, ha par honapig te tartod el, a mai vilagban sok csaladban van ez, ugye jol fizeto munkat nem konnyu talalni... Inkabb a hozzaallasa ami problema, lathatolag derogal neki 100 ezerert dolgozni. Es ebbe mar beleszokott, hogy te tartod el. A normalis az lenne, hogy ha rosszul erezne magat jovedelem nelkul ... mert egy normalis embert ez idegesit, hogy cigire meg egyeb masra az asszonytol kell kolcson kerni naponta par ezret,es o ezzezzel elvan.

No vagyok es nincs gyerekem, de megorulnek, ha a ferjemtol kellene minden kis aprosagra penzt kernem, ami meg megfejeli az egeszet, hogy a gyerekedre sincs tekintettel, mert ugye azt is fel kell nevelned.

Adnek neki hataridot max 1 honap es ha nem vallalja el az eppen aktualis lehetoseget, mondanam, hogy lehet csomagolni... Az urasagot kicsit seggbe rugnam, hogy mozduljon vagy en, ha ezt nem teszed nem fog valtozni semmi!

2015. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hadd találjam ki, úgy volt cégvezető, hogy csinált egy egyszemélyes céget, aminek kizárásos alapon ő volt az ügyvezetője?
2015. febr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
vázold neki, hogy eddig belefért a mindennapi húsevés, a két autó tankolása, a bagózás ugyanúgy, mint a kirándulások, a gyerek dolgai... most meg, hogy továbbra is meglegyenek az ő dolgai, a gyerekre nem jut annyi. szép.
2015. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag lett még egy gyereked. Amíg eltartod, addig nem is fog tenni semmit.

Nekem is volt ilyen "kiskamasz fiam", ha megszabadulsz tőle akkor meglátod, mennyi nehézséggel lesz kevesebb az életedben. Adj ultimátumot, hogy ha nem tesz valamit, akkor kirakod.

2015. márc. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!