Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néznek hülyének, amiért...

Miért néznek hülyének, amiért nem házasként ilyen szinten összekötjük magunkat pénzügyileg?

Figyelt kérdés

3 éve együtt vagyunk,majdnem 3 éve együtt is élünk,együtt tervezzük a jövőnket.

Hasonló jövedelmünk van,ami eddig a bankban volt,nem kamatozott.

Most átgondoltuk,befektetnénk,kötnénk biztosítást,ami szintén kamatozik,közöset,egymás kedvezményezettjei leszünk, tehát a közös kassza kicsit jobban összefonódik annál,hogy megvesszük a másik reggelijét.

Párom nővére befektetési tanácsadó,legcélszerűbb volt vele beszélni,ő csak nem ver át alapon,hisz nem kevés pénzről van szó.

Kár volt,egy hete történt,azóta azt hallgatjuk tőle és párom anyjától is,hogy ilyet nem szabad,csináljunk külön megtakaritást,külön biztositást,legyenek a szülők a kedvezményezett ha már nem vagyunk házasok,nehogy közös számlánk legyen,stb,stb.És majd ha megházasodunk,akkor lehet közöset,addig nincs értelme.

Nem vagyunk annyira fiatalok,30-hoz közel vagyunk,nem első kapcsolat,hogy a rózsaszin köd diktáljon (volt olyanban is részem)

Tényleg elvetemült ötlet?



2014. máj. 5. 14:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%

Bármi történhet. Ne hozd magatokat olyan helyzetbe pl., hogy ha az egyiket ne adj isten baleset éri, akkor a másik harcolhat a pénzéért a törvényes örökössel.

Az csodálatos dolog, hogy így megbíztok egymásban, de az élet néha furcsa dolgokat tud produkálni, és ezzel is számolni kell.

2014. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%

Én házasként se csinálnék ilyet. Házas vagyok, de míg együtt éltünk, külön kassza volt, amióta hűzasok vagyunk akkor is úgy van közös kassza, hogy mindenki belead ugyanannyit a közös költségekbe, a maradék fizetéssel mindenki maga gazdálkodik.

Hallottam én már olyat is, hogy a férj otthagyta a feleségét 3 gyerekkel, a közös pénzt meg szépen kivette a számláról és vitte a szeretőhöz. Nagyon cifra dolgok történhetnek.

2014. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ha beleset éri valamelyikőnket,akkor a kedvezményezett kapja meg a pénzt,ami ellen nem lehet semmit tennie az örökösöknek.Mert a kedvezményezett nem a szülők lesznek,hanem mi egymásnak.
2014. máj. 5. 14:24
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvetemült ötlet, ha ti így érzitek jól magatokat hogy ilyesmiben is közösködtök, akkor tegyétek azt. Tényleg nem vagytok már tinik, tudjátok hogy mire van szükségetek. Egy esetleges szakításnál az ilyesmit is el lehet felezni igazságosan. Különben meg a házasság sem védene meg az anyagi osztozkodás kellemetlenségétől válás esetén.
2014. máj. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
67%
Húúú ezt én se nagyon támogatom. Főleg hogy ezek általában elég hosszú távú befektetések (minimum 10 év) rengeteg apró betűs résszel mi sajnos nagyon megjártuk vele (konkrétan életbiztosítással, illetve tőzsdén is van) és olyan emberrel kötöttük akiben 1oo%-ig megbíztunk. NAgyon szépen el tudják ezek a brókerek húzni a mézes madzagot, szép kis jutalékot is kapnak érte és sokszor ők sincsennek 1oo%-ig tudatában annak mit is ajánlanak. Nem ajánlatos, főleg manapság szerintem belemenni ilyen hosszútávú dolgokba ahol nem juthatsz hozzá a saját pénzedhez akkor amikor arra neked szükséged lehet csak veszteséggel..vagy ha ne agyja isten nem tudsz hozzátenni minden alkalommal x összeget, mert nem úgy jönnek 1-2 év múlva az anyagi kereteid akkor is megszívhatod. Én jelenleg azt mondom inkább tenném egy alacsonyabb de fix állampapírba, vagy csak gyűjtögetném a kis párnámba...ez meg hogy kedvezményezettnek megjelölsz egy embert akit 3 éve ismersz....értem én hogy együtt képzelitek el a jövőtöket, nem szeret az ember arra gondolni mi van ha szétmentek de muszáj reálisan gondolkozni pénzügyekben. Gondolj bele valamiért összevesztek, kiderül róla hogy más nője van stb...veled történik valami ő meg felveszi a jó kis summát. Persze a te párod ilyet sose tenne tudom én, de azért jobb óvatosnak lenni. Én kedvezményezettnek egyedül a testvéremet merném megjelölni...de ezt egyébként meg csak te tudhatod mit csinálsz, a saját pénzeddel azt csinálsz amit akarsz a nyereség is téged illet, de a veszteség is ha nem úgy alakul ezért csak te vagy felelős más adhat tanácsot azt vagy megfogadod vagy nem.
2014. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
Igazuk van, 3 év az még semmi.
2014. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 sippara ***** válasza:
84%
Nekem valahogy a 30-as Józsika, akinek van egy komoly kapcsolata, mégis mindenhol anyuci a kedvezményezettje, értesítendője, valahogy sokkal elvetemültebbnek tűnik. Ugyanezzel küzdünk, pedig lassan 6 éves vagyunk együtt, együtt is élünk, vannak közös kutyák-macskák, közös biztosítás, közös megtakarítás, a család nálunk is hőzöngött egész addig, amíg egyszer be nem sokalltam, és azt nem találtam mondani, hogy akkor most mindenki tegye fel a kezét, akinek kéretlen életvezetési és/vagy financiális tanácsot szoktunk osztogatni, mindenki más meg KUSSOLJON. Azóta csend van :)
2014. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a külön kassza híve,nekem valahogy úgy természetes,hogy ha hosszútávon gondolkodunk,akkor azért közösen teszünk meg mindent,és ebbe a közös kassza,közös megtakaritás is beletartozik (ahogy az is,hogy ha egyikőnk munkanélküli lesz,akkor sincs gond,mert közösen megoldjuk, a közös pénzből...vagy külön kasszánál munkanélküliség esetén a munkanélküli fél feléli a megtakaritást és éhenhal?-költői kérdés volt)
2014. máj. 5. 14:31
 9/28 anonim ***** válasza:
persze lehet utólag változtatni a kedvezményezetten, de az se kevés pénz...
2014. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 sippara ***** válasza:
83%
Ettől a külön kassza dologtól engem konkrétan a hideg ráz :/ nem tudom felfogni, miért kell egyáltalán bármilyen kapcsolatot létesíteni bárkivel, ha se magadban, sem a másik emberben nem vagy képes bízni még annyira se, hogy (hülye példa) kifizesd a menüjét a mekiben, mert mi lesz, ha utána szétmentek, és neked ott marad az az ötszáz forint veszteséged.... hányok.
2014. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!