Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes? Érdemes...

Mi lenne a helyes? Érdemes tervezni vele? (nagyon hosszú)

Figyelt kérdés
3éve együtt vagyunk, másfél éve élettársak nagymamám házában. El akarunk költözni mindenképp, s van is jövőbeni lehetőségünk rá. Örököltem pár éve 400e ft-ot, ami 500e ft-ra rúgott 2hónapja amíg meg nem bontottam. A lényeg az, hogy bár szeretjük egymást, már nem olyanok vagyunk mint régen. Tudni kell hogy párom elég nehéz gyermekkort élt meg, s mindig mindent magának kellett kikaparnia. Rossz ez, de valamilyen szinten mégis jó dolog mert bár Szakközépiskola a végzettsége fiatal létére olyan szinten ért a gépek minden részéhez hogy a korosok is csak meglepődve állnak. Ezen felül minden nemű munkát precízen végez el, bármi is legyen az, szerelésen kívüli is, szó szó a munka terén egy főnyeremény. Határozott személyiség, és picit túl komor. Az italt megvette mindíg is ami jó dolog, de a társaságot nem szereti, a buli vagy csak szórakozás kizárva, sőt még az otthoni környezetben is ha pl tv műsorokat említeném. A dokumentum filmek, a háborús és a divat zombi filmek a menő, na meg a ps2 játék. Az ember vágyik néha pici lazulásra a tv-ben, de el kell kapcsolnom mindig, nem bírja nézni, pedig nem idegesítő műsorra gondolok pl zenei showk, mint a Risyng Star. Szokott szeretgetni, s pont egy egyértelmű biztosíték a szeretetére hogy én sok mindenben kivételt élvezek másokkal szemben, legyen az családtag, barátok, vagy idegen. Ez jól esett mindíg is.Fontos tudni az én hibáimat is:Az ő személyiségéhez képest egy kissé gyerekes, vidám hangulatú ember vagyok. A nem nagy súllyal bíró gondokat, ha nincs teendő vele, nem szeretem komolyan venni. Az ember néha elront valamit, néha anyagi kár éri, történik ilyen. Ha ő hibázott ezen elven én legyintettem mindíg felette és bíztattam, én viszont ha úgy adódott kivétel nélkül a hibám hangoztatva volt. A jómagam jogos hátránya, hogy 14 évesen borzasztó gyulladásos akné volt a testem több részén, Debreceni klinikára jártunk velem, ami nem egy kis távolság volt. A roacutan nevű gyógyszert kellett szednem, ami végett a magasságom 158cm maradt. Depressziót írtak a papíromra meg sok pszichotikus gyógyszert. Utáltam magam a bőröm miatt, nem szerettem suliba menni a doki gúnyolódás végett, meg pl felnőttek is sokszor érdeklődték ismerősömtől tanároktól hogy ugye nem vagyok e fertőző. Így én adtam a dokik alá a lovat, s egy pár melankólia és sajnáltatás után, ráébredtem hogy én ennél erősebb vagyok, s hogy szakítok ezen múltammal. Mindenki ellenezte a gyógyszereim elhagyását, s biztosra vették hogy 1 max 2 hónap és kórházban leszek. De nem. Saját kínjaim árán sikerült elhagytam minden szert. Meghíztam 85kgra,de saját akarattal 2év alatt 53kg lettem.Elkezdtem tanfolyamokra járni, nyelvvizsgám lett. Ekkor ismerkedtünk meg. Ez mind szép és jó, csak volt egy gond, amit még évek óta, múlt héten tudtam elrendezni. A munkügyi központ hibájából nem tudott munkaadó foglalkoztatni, mert támogatás nem volt rám igényelhető. Kormányhívatalokkal hónapokig leveleztem azt sem értették mit akarok, csak illetékesség hiányában dobálták a leveleim, senki nem hitte hogy ezen probléma fent áll nekem, még szüleim sem, s egy idő után már senki nem akart nekem segíteni, egyedül párom aki kitartott. Ügyvédhez fordultam, s láss csodát igazam volt, egyedül, ismét mindenki ellenzésére, 3! nap alatt megoldottam ezt a problémát, a központ pedig elnézést kért hogy az ügyintéző nem tudott olvasni hogy nincs érvényes szakvéleményt. Erről ennyit, de fontos része ez is a dolognak, mert eddig én még nem dolgoztam sajnos.Az utóbbi 2-3 hónapban kezdtek megváltozni a kettőnk közötti dolgok. Mintha csak a saját érdekeit nézné, s azt is teszi. A szex már nem sűrűn van. Sokat kért hogy változzak meg s én mindig változtam is. Ő soha, ő csak azt mondja tűr.

2015. febr. 28. 08:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
35%
"Ő azt mondja, hogy szeretném, ha csinosabb lennék." - Lelkierő kellett ahhoz, hogy ne kezdjek veled vagy a hapekoddal ordibálni monitoron keresztül. Most komolyan? Kérdező, senki, az Atyaúristen kedvéért se változtass magadon, csak ha te akarsz valamiért megváltozni (és nem, az, hogy a pasidnak nem tetszel, az nem saját magadból kiinduló indok). Hányadék ez az ember, esküszöm, miközben ő még egy tv műsort sem hajlandó megnézni ismétlem. Ezt még komolyan magyarázni kell neked? Ennél jobban hogyan tudnám még ezt a banális ellentmondást kihangsúlyozni?! Lapát! Ez az ember rád telepszik, megváltoztat, formálni akar, uralkodik rajtad, miközben ő a maga részéről egy fűszálat, ja bocs, tv műsort sem rakna keresztbe a TE kedvedért. Ez annyira... Hú. Hidd el nekem, egyedül ilyen akarattal, egy ilyen lehúzó súly nélkül te simán érvényesülni fogsz. Ő nem valószínű, mert kevés embert talál majd, aki ennyire hajlandó behódolni neki minden apróságban.
2015. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
szeretné*
2015. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Hát úgy látom egyedül maradok.Nem fog kitartani mellettem.Nagyon beteg vagyok,lázas is.Azt mondta elmegy a szüleihez 1-2 órára csak hogy lássa őket,mindezt délelőtt 10:30-kor.Azóta semmi,még egy üzenet sem.Tudja hogy beteg vagyok,még a lázcsillapító sem viszi lentebb 38,4 nél.Nem kívánom ezt senkinek,fáj hogy nem is érdeklem :"(
2015. febr. 28. 17:30
 24/28 A kérdező kommentje:
Nem sokkal hazajött és elmondta mi a problémája.Megnyílt előttem,sok kérdésre választ kaptam,sírtunk is egyet. :) Köszönöm a válaszaitokat,úgy néz ki meg tudjuk beszélni.
2015. febr. 28. 19:11
 25/28 anonim ***** válasza:
87%
Ó tudtam én, hogy kidumálja magát... Majd találkozunk ugyanitt két hónap múlva, amikor ismét rád telepszik, meg meg akar változtatni, esetleg megüt... A hozzád hasonló nőknek pont egy balf..sz val. Egyet írhatok neked: Köszönöm, hogy legalább eggyel kevesebb ilyen pasiba botlok bele párkeresés kapcsán! :)
2015. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
87%
való*
2015. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen,kívánom,hogy ne legyen igazam, de a lényeg szerintem annyi,hogy a pasi megint a kérdezőre kent mindent,miket is ront el, mibe kéne a kérdezőnek változtatnia, a pasi meg megint mossa kezeit. Ja én a vállalkozásra is tuti rádumálja,hogy adja oda a pénzét. Kérdező meg örül,hogy újra kedves vele a pasi egy kis ideig és eszébe se jut kiállni magáért. Tipikus áldozattípus a leírása alapján,akinek lételeme,hogy legyen miért sajnálni.
2015. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Nem kimagyarázta magát. El mondott egy olyan problémát amiről nem tudtam, és ami erősen kötődik a jelenlegi lakhelyünkhöz. Nem magyarázott semmit, miután hazajött leült szomorúan, majd bocsánatot kért és elmondta mi a probléma (sírt is mint egy kisgyerek nagy könycseppekkel amit tettetni nem egyszerű, és valós is a probléma sajnos) . Egy hónap múlva új munka helyem van, az első fizetésem már nem itt kapom meg, albérletbe megyünk. 2 hónap leforgása alatt nem leszek kizsákmányolva.
2015. márc. 2. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!