Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Helyes döntés lenne szakítani?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyes döntés lenne szakítani? (nem vagyok túl jártas benne; kissé hosszú)

Figyelt kérdés

Szóval bővebben a dolog:

17/L vagyok, és a barátom 21 éves. Én természetes gimnazista vagyok a városomban, ő pedig egyetemista Pesten (de alapon ő is a városba lakik).

Így végtére is egy fél-táv kapcsolat, pár nap híján 7 hónapja vagyunk együtt.

Nekem első kapcsolatom és első (talán második) komoly szerelmem.


Szóval akkor a valódi lényeg:


Már korábban felmerült bennem a szakítás, de mindig elnéztem mert szeretem, de biztosan szerettem őt. Mindig volt pár komolyabb beszélgetésünk, de sosem vitáztunk nagyon, nem kiabáltunk meg ilyenek, nagyon jól kijöttünk, igazán boldogok voltunk.

Az első komolyabb probléma a a szex. Nekem úgymond "traumás" volt az első, így lelki szarságok okán nem is kívánom. Neki ez oltári probléma, én rosszul leszek a gondolattól is..

Aztán ami csak az én problémám, és ami igazán a végleg szakításhoz vitte a fejem, az az, hogy sose vitt el randizni. Azt mondta azt csak azok csinálják, akik még nem jöttek össze, és vigasztaljon, hogy az exét se vitte el sehova. Kértem, hogy változtasson, mert én alapból egy elég pörgős lány vagyok, szeretek kimozdulni, és olyan helyekre menni, ahol jó emlékeket lehet szerezni (és nem kérkedésből de nekem megvan a tőkém is hozzá, 17 évesen persze szülők jogán), de sose kértem, hogy nagyon drága helyekre menjünk. Gondolok én pl mozira, korira, egy sétára a közeli erdőkben, akár egy étterem, ha az egy gyorskajálda is. A beszélgetésünk alapján azt mondta,hogy változni fog, és mindent megtesz, hogy változzon.

Nem tett, és mindezt a vizsgaidőszakra fogta (holott ugyan ez volt szorgalmi időszakban is), de azért nem hiszem hogy 0-24-ben tolja a tanulást, és nincs 2 órája rám AMIKOR itthon van és nem Pesten.


Igazából van még egy két dolog de akkor túl hosszú lenne, szóval azt max akkor írom, ha esetleg valaki végigolvassa a regényem, és igényli a többi részt is ^^"



2015. jan. 19. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Nemhogy leülnél velem beszélni, hanem még ide is kiírod...

Szakítok veled.

2015. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem jó ez így neked, ő pedig nem hajlandó változtatni. Mi a barátommal mindketten egyetemisták vagyunk, és még a kemény vizsgák között is van időnk egymásra, együtt lenni! Az meg természetes, hogy elmenős programjaink is vannak gyakran, hiszen elég unalmas az a párkapcsolat, ahol az ember egész nap ül a szobában és filmezik. Gondolom ennél többet nem csináltok.

Én a helyedben leülnék vele megbeszélni ezt a dolgot, mert ez így a jelenlegi formájában működésképtelen.



Nem akarok indiszkrét lenni, de egy tanács: a szexualitáshoz való hozzáállásod nem egészséges, és gondolom ezzel te is tisztában vagy. Az nem old meg semmit, ha inkább szakítasz az aktuális partnerrel, attól még ugyanúgy problémáid maradnak a szexeléssel. Érdemes lenne felkeresned egy szakembert (szexuálpszichológust például), különben sosem lesz harmonikus párkapcsolatod (kivéve, ha találsz egy aszexuális fiút, akivel minden téren passzoltok...).

2015. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hát ja a szakítás logikus lépésnek hangzik de azért előtte alaposabban beszélj vele
2015. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De... mig szoktatok csinalni amikor egyutt vagytok?
2015. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudok a szexualitáshoz való hozzáállásomról... annyira szerintem nem azzal van baj, hogy nem akarom, ha hogy vele.. mármint ezen téren van hogy kívánom, és akarom, de amikor jobban belegondolok, úgy érzem nem tudnám végigcsinálni, és szó szerint reszketek.. igazából az elején ő volt az aki erőltette, én éreztem, hogy nem állok készen, de ő ígérte, hogy nem lesz baj, minden jó lesz, és vigyáz rám..


A másik, igen kitaláltátok, többnyire nálam vagyunk és filmet nézünk, beszélgetünk, ritkán elszórakozunk a neten, de erre régen volt példa és nagyjából ezzel ki is fújt a lehetőségek száma.


Amúgy nekem is rengeteg tanulnivalóm van (főleg úgy karácsony előtt, félév előtt sok volt) és mégis tudtam időt szánni rá. Azzal is tisztában vagyok, hogy nehezebb az egyetem és több is a tanulnivaló, de nem is erőlködik, hogy közös programot tudjunk csinálni.

Én hoztam fel példákat, és mondta, hogy jól hangzik, csináljuk. Mondanom se kell, nem jött össze.

Mellesleg szombaton este 10 után FB-on (!) ír nekem, hogy bocsi fel kellett jönnöm Pestre tanulni. (itt nem megcsalásról van szó, vagy ilyesmi, csak szimpla szülői szigor...)

és azóta,de előtte se szólt, nem hívott, mást nem is írt..

2015. jan. 19. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ti nagyon nem illetek össze. Neked már régen ki kellett volna rakni, mert nem hajlandó sehova se menni veled (ez valljuk be, nem túl egészséges), neki pedig azért kellett volna téged kipenderíteni, mert nincs szex (ami szintén nem egészséges). Keressetek magatokhoz illőt. 23/N
2015. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézd se aktív szórakozáshoz, se szexhez nem ideális társ neked, távkapcsolat, stb., akkor miért tartanád meg.


Az én fiatalságom idején, 16-17 évesek közt még tök természetes volt a fullos szex előtti összecsiszolódáshoz akár 1-2 hónap pettinges időszak is, így se lány, se srác (tőle meg csajok jó állóképességet várnának el rögtön) nem stresszelt rá a dolgokra.

2015. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hat az jo unalmas.. kimenni setalni egyet akar a szomszed utcaban, ehhez nem kene nagy kunszt... tenxldg beszelj vele errol, mert akarmit mond, ez igy rohadtul unalmas, meg az oregek korhazlatogatasa is izgibb


a szexre en am annyit mondok, hogy nem vagytok regota egyutt.... en 3,5 eve vagyok egyutt a baratnommel es o vallasi okokbol nem akarja a dolgot... vagxhat nem akarta, mert mostmar o is kivanja, majd nyaron megejtjuk... szoval nem olyan sok ido es ha a szexen kepes kiakadni ugx, hogy raadasul meg el sem visz sehova... akkor tenyleg atgondolando az egesz...

2015. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Neki már akkor is javasoltam, hogy szakítsunk, amikor már éreztem, hogy nem fog menni a szex, de legalábbis akkor biztos nem. Azt mondta, hogy nem baj, majd szépen fokozatosan elölről kezdjük (amit én javasoltam) és egy ideig nem is volt gond, sokkal jobban ment mint az elsőnél, de akkor is olyan szinten erőszakosnak éreztem, hogy talán még azután rosszabb is lett, mint volt.


Én csak magamat védem ezzel, de hozzátartozik, hogy lassan szerettem volna a szexhez jutni, mert első párkapcsolatom, és nem akartam elsietni, a jó személlyel szerettem volna elveszíteni.

Azon kívül azért is szerettem volna több időt várni, mert beleszól a vallás, és most nem úgy mondom, hogy agyhülye vallásos vagyok, de azt terveztem, hogy csak akkor veszíteném el vele, ha hosszútávon leszünk együtt.

Mondjuk így elsőnek 17 évesen számomra ez is nagy táv, de azért na :)

2015. jan. 19. 16:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a szexuális töltés, akkor abból hosszú távon (család, gyerek), se nagyon lesz semmi.


Persze így is együtt lehet lenni valakivel, nem olyan ritka, mint gondolod, csak gondold át mit akarsz.

2015. jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!