Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit keresnétek előbb az...

Mit keresnétek előbb az alábbi esetben? Munkát, vagy lakást? Rengeteget veszekszünk ezen.

Figyelt kérdés
Mindketten dolgozunk, én (24) 8 órában 90 ezert keresek, de legalább rendesen be vagyok jelentve, kényelmes munkám van, még ha kevés is a fizetés. Párom 100 körül kap, de teljesen feketén, nincs TB-je sem, illetve ezért a pénzért napi 10-12 órát dolgozik, heti 6 nap (építőipar). Gondolom nem kérdés, hogy váltani akar. A gond csak az, hogy jelenleg a főnökének a lakásában lakunk ALBÉRLETBEN, tehát fizetünk a lakhatásért rendesen bérleti díjat + külön a rezsit (egy 20 nm-es penészes kis garzonról van szó). És már egyszerűen kikészülünk teljesen, mert úgy érezzük, hogy egy ördögi körbe kerültünk, amiből nincs menekvés, mert a főnöke egy hirtelen haragú idegbeteg ordibálós állat, s így mit keressen az ember előbb? Munkát? Akkor ha talál egyet, és szól a főnökének, hogy "felmond", félő hogy másnap az utcán találjuk magunkat (se szerződésünk, se bejelentkezve nem vagyunk a lakásba). És ezt most túlzás nélkül mondom, rettegünk, hogy azonnal az utcára rak minket. Ha meg lakást keresünk előbb, s szólunk neki, hogy elköltözünk, akkor meg lehet, hogy rögtön kirúgja (azért elég jó pénz fizetünk ezért a dohos lyukért, biztos megharagudna) s akkor igaz van hol laknunk, de az én fizetésemből biztos, hogy nem tudunk megélni. Annyi megtakarításunk van, hogy ha a párom munkanélküli lenne, akkor az én fizetésem a megtakarítással kipótolva olyan 3-4 hónapig lenne elegendő, utána maradna a 90ezer/hó... Szülőkhöz nem tudunk költözni, 200 km-re laknak innen. Sajnos már minden nap egymást marjuk, veszekedünk, pedig egyikőnk sem tehet a helyzetről, csak olyan rossz, hogy múltkor is volt egy munkahelyen, kedvesek voltak, felvették volna, de másnap kellett volna kezdeni, s beparáztunk, hogy ha aznap felhívjuk a főnökét, még aznap az utcára dob minket... Másik esetben meg lakásokat nézegettünk, egyet kettőt személyesen is megnéztünk, szépek voltak, de nem mertük kivenni, mert hogy fizetjük ki 90ezerből, ha őt kirúgják. Szóval, azt szeretném kérdezni, hogy ti hogyan másznátok ki ebből a lehetetlen helyzetből? Mivel kezdenétek, hogy állnátok neki, mit tettetek, mikor hasonló helyzetben voltatok? Úgy érzem, sosem szabadulunk innen :(
2015. márc. 1. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lakást, egyértelmű. Mi is albérletezünk, és jó áron jó lakást találni nem lehet egy nap alatt. Vagy legalábbis hatalmas mázli kell hozzá. Ha kirúgják a munkahelyéről, akkor 3-4 hónapig még mindig kihúzzátok, annyi idő alatt pedig talál munkát. Jön a tavasz, most indul be az építőipar, ha akar, most pillanatok alatt talál munkát.
2015. márc. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eloszor lakást valami kamu indokkal, utána ha már el tudtatok koltozni új munkahelyet. Egy vag két havi kaucióra számíts + 1 havi lakbér elore, remélem van némi spórolt pénzetek. Egyuttérzek veletek, párom is hasonlóan feszult légkorben dolgozott, nagyon utálta, sokat stresszelt, és haza is hozta a problémáit. Kitartást kívánok Nektek, a keresgélést pedig surgosen kezdjétek el, mert a barátod egészsége is rámehet. Es ha lehet figyeljetek arra, hogy mégegyszer ne keruljetek ennyire kiszolgáltatott helyzetbe.
2015. márc. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Lakást, de belekalkuláltad hogy általában 2 hó kauciót kérnek? Így is megélnétek 3-4 hónapig? De lakást nézzetek előbb, attól még nem biztos hogy egyből kirúgják párodat.
2015. márc. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Kettőt egyszerre? Kérdés melyik üt be előbb. A lakás lenne talán mégis a fontosabb. Én nem laknék szívesen így senkinél, nagyon visszaélhet vele.
2015. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerre a 2?
2015. márc. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyszerű, lakást előbb. Párod majd szépen közli, hogy te várandós vagy, az a lakás hármótoknak kics lesz, meg még penészes is, ezért tisztelettel felmondja az albérletet. Ebben nincs semmi kivetnivaló. Még örülni is fog a disznaja, hogy még kiszolgáltatottabb lesz neki a beosztottja..
2015. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen tudom, hogy mindenhol van kaució, kb. 400 ezer ft-unk van félretéve, azért írtam, abból 2 havi kaució + 1 havi lakbér rögtön lemegy, a maradékból meg kb 3 hónapig tudnám a kiadásaink "fölét" fedezni, amire a fizetésem már nem elég.... Szóval akkor szerintetek lakást kellene előbb...
2015. márc. 1. 15:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen lakás. Ha ezért kirúgják a párod, legalább laknotok lesz hol, és egyrészt van félretett pénzetek a kieső jövedelemre, másrészt nyáron a párod akár hasonló építőipari munkát is találhat, ameddig nincs normális munkája. Ha előbb felmond, és kirakja a főnök az utcára, hova mennétek? Egy nap alatt nehéz új lakást szerezni, még ha kezedben is van a pénz a kaucióra..
2015. márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Lakást.


Ugyanis, ha elköltöztök, akkor nem gond, ha pár napig munka nélkül marad a párod (főleg, ha van tartalékotok.)


De ha másik munkahelyre megy előbb, és kirak titeket a főnök, akkor nem maradhattok egy napig sem lakás nélkül.

2015. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
lakást és munkát is. de lakást azonnal! költözés előtt elmondjátok a főnöknek hogy mentek, aztán kiderül hogy kell-e munkát is keresni....
2015. márc. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!