Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom rugalmatlan, ő csak a...

Párom rugalmatlan, ő csak a biztosra megy. Ugyan akkor muszáj lenne elköltöznünk, mert anyós tönkre fogja tenni a kapcsolatunkat. Hogyan bírjam lépésre?

Figyelt kérdés
Rendes ember anyósom,nem hiszem,hogy rosszat akar nekünk,de egy minden lében kanál és mindenbe beleszól.Külön lakásunk van,de sajnos,itt laknak tőlünk 5 percre.Amúgy is beleszólt mindenbe,de amikor a közelbe költöztünk,anyagi okok miatt muszáj volt,hogy legyen egy kis megtakarításunk,de már rájöttem hiba volt.Nem rossz ember ő,de sajnos azzal,hogy ilyen közel laknak és mindenbe beleszól,bármikor áttud hívni minket ezért vagy azért,sajnos mérgezi a kapcsolatunkat.Mondtam a páromnak,hogy ez így nem mehet tovább.Már arra gondoltam el kellene költözni,másik városba,erre fele,úgy sem túl sok a lehetőség.Már külföldön is gondolkodtam,hiszen mind ketten,beszélünk idegen nyelvet.A baj az,hogy a párom tudja,hogy nincsen jó hatással ránk az anyja,de sajnos ő nagyon nehezzen lép,bármiről is van szó.Mondtam neki,hogy muszáj lesz,mert ennek nem lesz jó vége.Tegnap is megkért minket az anyja,vigyük el,kocsival bevásárolni délután.Mondom ok rendben,mondom max 1 óra alatt letudjuk.Kb mind ez,tartott vagy 4 órán keresztül.Én már tiszta ideg voltam,mind ketten párommal úgy jöttünk haza,mint valami zombik,teljesen leszívta az energiánkat,mint valami energia vámpír.Amikor elindultunk,teljesen jó kedvűen mentünk el,frissen vidáman.Majd 4 óra múlva mosott sz..rként érkeztünk,haza egy "sima" bevásárlás után.Már szexelni sem volt kedvünk utána....még reggel meg is jegyeztük,hogy hát este lettek volna még terveink egymással:)))Szóval nem tudom,hogyan tudnám belátásra bírni,hogy kezdjük el az életünket máshol,mert erre ráfog menni a kapcsolatunk.
2015. márc. 2. 11:52
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
31/F
2015. márc. 2. 11:53
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Nagyjából ugyanígy voltunk az első házasságomban.... Csak annyi volt a különbség, hogy együtt, egy házban laktunk anyóssal. A volt férjem mindig mindent kitalált, hogy miért is ne költözzünk, amit kinéztem, az ezért-azért nem volt jó. Várt a tökéletesre, amit viszont anyagilag nem tudtunk volna megengedni magunknak. A vicc az volt az egészben, hogy simán tudtunk volna venni egy lakást, de ő csak ott és csak családi házat akart, nem is akármekkora telekkel stb.stb. Ez az egész meg is mérgezte a kapcsolatunkat és el is váltunk. Ebből azt szerettem volna veled megértetni, hogy ezt csakis a párod tudná leállítani, ha csak te küzdesz, akkor egyedül nem fog sikerülni. Ez mindenre igaz, hogy egyedül nem tudod megjavítani a kapcsolatot, ketten kelletek hozzá. Amíg ezt a párod nem látja vagy számára nem annyira fontos a nyugalmatok vagy neki ez így jó ahogy van, addig te egyedül nem tudod megváltoztatni a hozzáállását.
2015. márc. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én minden erőmmel küzdök,mindent beleadok,hogy megoldást találjak,de közben probálom megőrizni a köztünk lévő harmoniát,úgy gondolom nem csak nekem mint férfinek lenne ez a dolgom.Nincenek anyagi gondjaink ez tény.Viszont ez nem állapot,úgy érzem nincsen önálló döntésünk már szinte,mert jön hátulról a "segítség",akár szavak formájában.Így az élményektől megfosztanak bennünket,legyen jó vagy rossz.Már azt is megcsináltam,hogy a félretett pénzemből elmentem külföldre "szerencsét" probálni.Sajnos nem úgy alakult a dolog,de ezt is beáldoztam,a párom hiánya miatt is nehéz volt csinálni.Úgy gondolom ketten egyszerübb lenne a dolog,ha ketten lépnénk meg.Már úgy vagyok vele,hogy nem érdekel semmi,csak menjünk és csináljuk,és alakitsunk ki egy olyan életet,ahol senki nem szólhat bele.Az én szüleim nem ilyenek,ők engedik,had csináljuk a dolgunkat,de a háttérben ha úgy van,bármikor számíthatunk rájuk,de soha nem tolakodnak,sőt azt is megvárják,hogy mi hívjuk őket fel pl,nem zargatnak se telefonon se sehogy.
2015. márc. 2. 12:11
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

Te már írtál ki ezzel kapcsolatban kérdést igaz?

Sajnos akkor sem létezik jobb tanács, mint, hogy a ti életeteket a párod és te, vagyis ti ketten irányítsátok, és a magánéletetek maradjon kettőtök közt. Ha erre a párod képtelen, halott a kapcsolatotok, bármekkora is a szerelem. Meg fogja lassan, de biztosan mérgezni a családja, méghozzá az ő közreműködésével. Ha ezt ne látja be, kár "széllel szemben.....", mert úgysem sikerülhet.

Üljetek le, és döntsetek. Ha ő nem hajlandó megváltoztatni a szüleivel való abnormális, 3 éves gyerek szintjén lévő kapcsolatát, akkor úgysincs közös jövőtök, de neki mással sem lesz. Ezt tudatosítsd benne, és döntsetek. Vagy változtattok, vagy bármennyire fáj, lépj tovább, kár az időd pazarolni.

2015. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

ma 12:21


Köszön a választ!Igen kérdeztem már,de sajnos nem oldódott meg,bár már kicsit jobb a helyzet egy fokkal.Hidd el,én nagyon sokszor mondtam már neki,hogy ez nagyon nem normális dolog.Az hogy beszél a szüleivel és jó a viszonyuk,ez teljesen normális dolog,aminek örülök is.De úgy gondolom,hogy ez kicsit túlzás már.Én szeretem a szüleit,de sajnos nem tudják hogy hol a határ.Páromnak is mondtam,hogy valamit csináljon,találjon ki,mert ez így nagyon nem jó szerintem.Sajnos ebből,már nem egyszer vita volt köztünk.A napi telefonok,akár több is,az állandó hétvégi találkozók,nekem ez sok!A hétvégi találkozó sem zavarna,de van,hogy szombat,vasárnap is.Mindig menjünk át 1 órára,aztán ott vagyunk vagy fél napot,ahelyett hogy együtt lennénk.Ha nem megyek,akkor meg sértődés van.Pedig nagyon jól megvagyunk úgy egyébként a párommal.

2015. márc. 2. 12:33
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

5-re:

"Ha nem megyek,akkor meg sértődés van."

Ki sértődik meg? A feleséged vagy az anyósod?

Ha az anyósod, akkor ne törődj vele. Ha a párod, akkor nem ért semmit a problémából.

Hétvégére találjatok ki előre közös programokat és ha hívnak, mondjátok meg, hogy nem értek rá, mert már van programotok.

A 4 órás vásárlás után biztos, hogy soha nem vinném vásárolni. Amúgy nincs neki férje? Miért nem ő viszi?

2015. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Sajnos jobb tanácsot akkor sem lehet adni, mint, hogy ültesd le a párodat, és beszélgess el vele erről komolyan. Mondd el neki, hogy mennyire szereted őt, mennyire boldog vagy vele, de mennyire beárnyékolja ezt a szüleivel való túlzottan közeli, és túlzottan bizalmas kapcsolata. helyezd kilátásba a szakítást is, ha ezen nem akar változtatni. Mondd el neki, hogy ez neked mennyire fájna, mennyire nem ezt szeretnéd, de az ő viszonya a családjával úgyis megmérgezi a kapcsolatotokat, szépen lassan teszi tönkre, és ezt te nem akarod megvárni. Ha nem hajlandó változtatni rajt, akkor sajnos úgyis ez lesz a vége, de abba te jobban tönkremennél, mint egy azonnali szakításba. És sajnos ez így is van. Ha nem érti, nem változtat, nem akar, akkor nincs mit tenni. Ha ő téged szeret, boldog veled, máshol is az lenne. De ez a függés, hogy ennyire az életetekbe másznak, az ő közreműködésével, ez nem normális.
2015. márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Na és igen, igaza van 6-nak, szervezzetek programokat, és ne mondjátok le miattuk. Töltsétek a szabadidőtöke kettesben, anyukához elég havonta 1x menni. Ha ő még elugrik néha az okés, de ne teregesse ki a magánéleteteket neki.
2015. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szólj az apósodnak, és kérd meg, hogy Ő tegyen valamit az ügyben.
2015. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

ma 12:55


Hát többnyire az anyós sértődik meg.De volt hogy a párom is,vagy is kérdeztem tőle,kérdezni szoktam,hogy ugye nem fél napot maradunk.Nem nem,de nem is 5 percre megyünk át,persze ezt mondja úgy,hogy elég sokat találkozik velük,már herótom van az egésztől,amikor meghallom,hogy átmegy a szüleihez,szószerint hányingerem lesz.Tehetetlen vagyok!Egyet tudok tenni,nem fogok vele menni ezentúé,én 2 hetente odamegyek aztán kész.Eddg illendőségből mentem,meg hogy addig is együtt legyünk a párommal,de ha nem megyek,akkor talán jobban siet haza....Csak azért gondoltam,hogy vele megyek,hogy nehogy már a fél hétvégét külön kelljen tölteni,csak azért mert az anyjáéknél bandázik....így többnyire azért mentem,megyek,hogy addig is együtt legyünk.

2015. márc. 2. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!