Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy hosszú távú...

Szerintetek egy hosszú távú komoly párkapcsolatban mennyire fontos faktor a hasonló értékrend, érdeklődési kör, életstílus?

Figyelt kérdés
Azaz várom a véleményeket azzal kapcsolatban, hogy valakinek zátonyra futott-e amiatt a kapcsolata, mert a fentebb említettekben nem egyeztek. Tudom, hogy nem épp a megfelelő topikba, de a párkapcsolatokba mindenféle tini írogat irreleváns dolgokat.
2015. márc. 2. 18:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A cikkről:

Popper Péter még nem látott ilyen asztalt: [link]

:-)


Amúgy én egyáltalán nem akarom a családi mintát leutánozni, nem volt jó gyerekként, ezért másképp szeretném csinálni, ha családom lesz. Szóval helytelennek tartom esélyt sem adni valakinek csak azért, mert esetleg más körülmények között kellett felnőnie.

2015. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
el sem tudom képzelni, hogy ha nem így van, akkor együtt marad a pár.. az életstíílus még tudja kiegészíteni egymást (pörgősebb a nyugisabbal), de ha az értékrend nem egyezik, és a többiben sincsenek közös pontok, akkor előbb utóbb várható a szakítás
2015. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Komolyabb dolgokban, fontosabb életszemléletben fontos a közös értékrend. Példának említeném a gyerekvállalás kérdését.

A különböző érdeklődési kör még áthidalható általában, egy jól működő kapcsolat nem megy tönkre attól, hogy más zenét szeretünk mondjuk.

Az különböző életstílus akkor nem okoz problémát, ha a másik stílusát tolerálni tudjuk, esetleg még tisztelni is.

2015. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Érdeklődési kör nem feltétlenül, ha egyik sem nézi le a másikat emiatt, és ha azért sikerül találni olyasvalamit is, amit mindkettő élvez. Párom pl. levéltárban térképez fel családfát szabadidejében meg Wikipedia-cikkeket ír, amikhez én nem értek, és annyira nem is érdekelnek, én pedig kézműveskedem, amihez ő nem ért.

Életstílusbeli egyezés már csak praktikus okok miatt is jóval fontosabb. A rózsaszín köd után marha idegesítő lehet, ha valaki csak sötétben tud aludni, a másik meg csak lámpafénynél, ha az egyik 10kor aludna, és 6kor kelne, a másik meg 4kor érkezik meg a buliból, és felzörgeti a párját...

Értékrend bizonyos mértékig fontos, hogy egyezzen. Mi pl. apróbb politikai ügyekben nem értünk egyet (ő konzervatívabb és radikálisabb egy picit, míg én mérsékeltebb és liberálisabb), de az alap pl., hogy vallás, gyerekneveléshez való hozzáállás, családhoz való hozzáállás egyezzen.

2015. márc. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Ne haragudj azért, amit írni fogok. Ez egy gyönyörű munka ugyan, szerettem volna ezzel foglalkozni. De kérdezem én, hogy lehet megélni ebből a munkából? Amennyire tudom alulfizetik őket és manapság a lakásra való kiadások mellett könnyen adódhatnak anyagi nehézségek, így az asztal egyik lába billegni kezd.

2015. márc. 4. 16:10
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyanámmal kiszúrtak és nem kap nyugdíjat, elég kevés pénzből élnek nagyapámmal, de korábban is szerényen éltek, mégis felneveltek 3 gyereket, és kitartottak egymás mellett a szegénységben is több, mint 50 évig (ne hidd, hogy akkor hűségesebbek voltak az emberek, akkor is voltak széteső családok, hűtlenkedés, alkoholizmus... stb.)

A másik nagyszüleim szegénységben neveltek fel 7 gyereket (úgy, hogy az első ráadásul nem is közös gyerek volt, mert mamám első férje meghalt háború miatt, és egy közös gyerekük csecsemőként halt meg az szegénység miatt, apám később született) és mindezek ellenére végig kitartottak egymás mellett. Jóban-rosszban.


Erről kellene szólnia egy kölcsönös szereteten alapuló párkapcsolatnak. Ahol a szegénység megölheti a kapcsolatot, ott nem is volt soha igazi kölcsönös szeretet egymás iránt.

2015. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!