Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek így a temetésre?

Elmennétek így a temetésre?

Figyelt kérdés
A nagynéném nemrég elhunyt. A fia nem hívott fel minket, egy közös majdnem rokontól tudtuk meg. A temetés miatt sem keresett minket senki. Testvérem felhívta a nagynénénk fiát, hogy mikor lesz a temetés? Közölték vele, hogy azért nem szóltak, mert neki nem szabad elmennie, ez volt a nagynénénk utolsó kívánsága. Volt köztük némi ellentét, tény, hogy nem voltak puszipajtás viszonyban, de ez azért kicsit erős. A testvérem kérdezte, hogy de akkor legalább nekem miért nem szóltak? Nos, nem jutott eszükbe. Én mehetek a temetésre, nem vagyok eltiltva, de a nagynéném fia nekem nem veszi fel a telefont. Vagyis hivatalosan én nem is tudhatnék róla. Ti így elmennétek?
2015. márc. 3. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
El már csak azért is.Mindenkinek joga van leróni a kegyeletét.halálos ágyán a nagynéni biztos nem avval volt elfoglalva "kit hívjanak meg és kit nem".
2015. márc. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
dehogy mennék - látszik, hogy zárt, szűkkörű temetést akarnak, hagyd őket, a halott meg nyugodjék békében
2015. márc. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Tök mindegy mit csinálsz mert úgy is baj lesz! Ha elmész az lesz a baj ha nem mész akkor meg az! És csináltatnék egy csokrot /koszorút az biztos és azt kivitetném! És akkor mint az okos lány mentél is meg nem is!

Ha elmész/mentek mondjuk jobban tudnak balhézni ami nem lenne méltó egy temetéshez (bár nem ismerem őket ilyenbe mennyire mennének bele)

2015. márc. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem lenne jobb dolgom is, mint olyan ember temetésére menni, aki, ill. akinek a családja ennyire nem kíváncsi rám. Ne akaszkodj rájuk, látod, hogy a hátuk közepére nem kívánnak! Ha elmés, ha nem, ha küldesz virágot, ah nem, csámcsogni fognak rajta. Részemről egy gonddal kevesebb lenne az életben az, hogy a család azon ágával nem kell ezentúl kapcsolatot ápolni.
2015. márc. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Én csináltatnék egy koszorút, és elküldetném. Ha meg vége lenne a temetésnek, még aznap kimennék személyesen egy szál virággal, és lerónám így a tiszteletem ha fontosnak tartanám, viszont a család nem kívánja, hogy részt vegyek a temetésen. Bár megtiltani nem tilthatják meg, hogy ott legyél, ugyanis jogod van részt venni egy családtagod temetésén, de egyértelmű, hogy a család többi tagja nem akarja ezt, ezért választanám azt az opciót, hogy a temetés után, vagy végén jelennék meg. Esetleg küldj a családnak egy táviratot, így kinyilvánítod a részvéted, de mégsem személyesen amit ők el akarnak kerülni. Így mindenképpen "jól jöhetsz ki" a dologból, és vita, veszekedés sem lesz.
2015. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Visszahívott dlelőtt. Azt mondta, nem lesz ravatalozó, sem búcsúztató, csak kimennek a sírhoz, leeresztik az urnát, mondanak pár szót, és ennyi. Azt mondta, én nem vagyok eltiltva, a testvéremre vonatkozott csak. Így arra jutottam, hogy mi a lányommal kimegyünk, megállunk, megvárjuk, amíg leeresztik az urnát, aztán eljövünk. Tiszteletünket tesszük, de nem mászunk bele a magánszférájukba.
2015. márc. 3. 11:07
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
ezer százalék,hogy nem mennék el
2015. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dolores55 ***** válasza:
100%

Már bocsánat: miért kell egy temetésre "meghívó"? Az elhunyt közeli hozzátartozójának kisebb gondja is nagyobb lehet annál, mint hogy sorba

szedje kinek szóljon. Régen azért szóltak, mert nem volt ilyen széleskörű a telekommunikáció.

2015. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!