Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmennétek a temetésre a...

Elmennétek a temetésre a helyemben?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz, 2kor, nagyon meleg lesz. 38 hetes vagyok, 2 héttel ezelőtt még dolgoztam és jól vagyok, semmi bajom. Viszünk egy széket, hogy le tudjak ülni.

A férjem nagymamája hunyt el.


Én mennék, de anyukám nagyon ellenzi.


Ti mit tennétek?


2012. aug. 21. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én nem vállalnám be. család meg fogja érteni,nálunk is volt ez,ott anyósom és férjem is rögtön mondta h eszembe se jusson a hőségben elmenni. te és a baba most fontosabbak vagytok. nem csak a meleg miatt lehetsz rosszul,de ezt te is tudod. magadra és a babára gondolj,férjedéknek pedig meg kell érteniük!
2012. aug. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Június 1én temették nagypapám én másnapra június 2re voltam kiírva. Elmentem 60 km messze.Nagyon meleg volt. Az orvosomat megkérdeztem, azt mondta ne menjek. De én mentem, mert nem tudtam volna megbocsájtani ha nem megyek el. Mindenképp ott akartam lenni. Vittem kórházi csomagom is:-). Abban a faluban is laknak terhes nők, ők is 60 km-re mennek szülni, ha megindul a szülés. végül 3án este 17kor folyt el a magzatvíz


Minden halottat megnézek. Őt is megnéztem és a koporsó mellett ültem

Terhesen 3 temetésen voltam. Októberben volt férjem mamája, januárban mostani férjem mamája, majd júniusban az én papám.

2012. aug. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2%
Dehogy mennék. Majd utána vinnék virágot, vagy lerónám a tiszteletem, de sajnos a temetés pont az, hogy ha ott vagy, vagy ha nem: már semmit nem segít sajnos. A babádra gondolj, és ne menj el. Egyik előző folyton temetéseken lófrál, tutira mennybe megy majd, vagy nem tudom. :-)
2012. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző két terhességem alatt voltam temetésen, mert hozzám közel álló emberek hunytak el.Fel se merült bennem, hogy ne menjek el.

Ha nem lettek volna közel hozzám, nem mentem volna el.

Ezt te döntsd el, ha szeretted ezt a nagymamát, akkor menj el, ha nem, akkor nem.

2012. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem temetéseken lófrálok,de ha majd nálatok is 1 éven belül 5 ember hal meg a családban akkor máshogy gondolod.ráadásul egyik 16 éves másik meg 29 éves volt. A terhesség nem betegség. Számomra alap,hogy a szeretteimet elkísérem utolsó útjára.
2012. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kövezzetek meg, de én is elmennék.

Egy temetés nem órákig tart. A temetőkben van árnyék, le lehet ülni. És ha esetleg rosszul éreznéd magad, biztos senki nem szólna meg, ha ott hagynád a szertartást!

Én nem tudnám megtenni a férjemmel, hogy ne legyek mellette egy ilyen nehéz pillanatban. Tudom, hogy ő sem hagyna cserben fordított esetben.

Én is amondó vagyok, hogy a terhesség nem betegség, és ha jól érzed magad és úgy érzed menned kell, menj!

2012. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is menni szeretnék. Ráadásul aktív voltam a terhességem alatt, dolgoztam, tényleg jól vagyok.

Engem és a férjemet is megviselt a nagymama halála. Nagyon szerettük. Sajnos a kapcsolatunk elején sem az én, sem a férjem családja nem támogatott minket, csak ő állt ki mellettünk. Nagyon szomorú, hogy nem adott neki még 1 hónapot a sors hogy láthassa a dédunokáját :-(

2012. aug. 21. 13:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok!


Így meg pláne elmennék!


Részvétem Nektek!

2012. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem!A kommentedet olvasva maximálisan igen a válasz!Ebben az esetben nem is lenne kérdés...2gyerekes+34hkm
2012. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

a nagypapám 6 nappal a kislányom születése előtt halt meg. Kórházban volt és mondták a nagymamámnak, hogy annyira rossz állapotban van, de olyan, mintha várna valamire. Mintha valami miat még pár napig akarna élni. Akkor mondta a mamám az orvosnak, meg a nővérnek, hogy biztos a kislány dédunokáját várja :-(


alkoholista volt, mindig részeg volt, és olyankor üldözte a családját, gyerekként láttam már mennyit szenvednek miatta. De akkor is a nagypapám.Sokat gondolok rá.

Amikor kislány voltam és részeg volt, akkor mindig ezt kérdezte : " Ha meghalok eljössz a temetésemre? "


Szóval én ezekért nem maradtam otthon a kiírás előtt egy nappal

2012. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!