Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül temetésre menni. Ti...

Egyedül temetésre menni. Ti elmennétek?

Figyelt kérdés
Szerdán az egyik családtagunknak temetése lesz. A városunktól 80 km-re lesz a temetés. Én 21 éves vagyok, a közeli rokonaim közül senki sem tud elmenni majd. A szüleim nem élnek, a nagyszüleim nem tudnak utazni, a nővéremnek időpontja van orvoshoz nem halaszthatja el, és ennyi. Nincs senki más közeli rokonom. Vonattal kellene mennem, de az állomástól kb 2 km gyaloglás a temető...Meg nem tudnék sehova "csapódni", egyedül lennék tényleg.
2012. febr. 13. 20:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha közeli rokon volt akkor elmennék, ha nem akkor nem.
2012. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Balázs1987 válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy le kell rónod a részvéted, akkor nem számít, mennyit kell gyalogolnod, vagy kivel kell menned...
2012. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem mennék el. Persze függ attól is, ki az elhunyt nekem és mennyire voltam vele jóba. Pl. egy nagyszülő testvérének a temetésére nem mennék el, de sok más rokonomén sem voltam ott. Egyedül a nagyszüleimén. Szóval összességében én otthon maradnék.
2012. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Amennyiben az elhalálozott rokon fontos a családodnak (a nagyszüleid és a nővered elmennének, ha tudnának, illetve a szüleid, ha élnének), akkor bizony kötelességed elmenni, mert te tudod képviselni a családodat. Egyébként 21 évesen belepusztulsz, ha 2 km-t kell gyalogolnod és 80 km-t vonatoznod? Mi lesz 40 év múlva? ... Nem túl szép, hogy a saját kényelmedet helyezed előre. Az eltávozott rokon most utoljára tart igényt a fáradozásaidra...

19/L

2012. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A nagypapám húga halt meg. Jóban voltunk, szerettem őt, ő is engem. De olyan körülményes minden...Amíg nem tudtam hogy szerdán lesz úgy volt hogy a tesómmal megyünk, nem is volt kérdés hogy el akarok menni (most is akarnék) csak így...
2012. febr. 13. 20:27
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem lenne kérdés, hogy elmenjek-e a temetésre. Én úgy érezném, hogy ott a helyem, és ettől 160 km vonatozás és 4 km gyaloglás sem tántorítana el. Én naponta minimum ennyit gyaloglok, hogy ne kelljen vennem buszbérletet, nem olyan nagy távolság az fiatalon. Egy temetésen meg úgysem nagyon társalog az ember, ott mindenki egyedül van, és nem is az a lényeg, hogy beszélgessen, hanem megadja a végtiszteletet.
2012. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Ha fontos volt nekem életében az az ember, akkor mindenképpen. A két km gyaloglás helyett pl. taxit kérnék vagy a gyászoló családot értesíteném és megkérném őket, hogy a hidegre való tekintettel legyenek kedvesek és fuvarozzanak (ha van mivel) az állomás és a temető között.

De a taxi a legjobb, mert akkor nem függsz senkitől.

2012. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj a kérdésért: a testvéred nélkül nem tudsz létezni?


Szerintem menj el, ha a nagyapádról van szó, akit szerettél és aki szeretett téged; akkor szerintem nem is kérdés. Nehogy húsz év múlva zokogj minden nap, hogy mennyire bánod, hogy nem mentél el a temetésére...

2012. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

2 km kb 15 perc,napi 2x sétálok ennyit,mert nem jár busz a melóhelyemre,kocsi meg drága.


Ha picit is közel állt hozám,akkor mennék el,bár nekem ez nem távolságfüggő lenne.

voltam már egyedül temetésen,legutóbb egy középsulis tanáromén,jóban voltunk,tartottuk a kapcsolatot utána is,igy elmentem egyedül.Temetésen amugysem illik beszélgetni nagyon.

Utána ha tor,akkor ugyis van ismerő,hisz közeli rokon neked.

2012. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha senki nem tud elmenni a rokonok közül, akkor képviseld a rokonságod te magad. Ha túl hosszú a gyalogút, érdeklődj, ki megy kocsival, hátha valaki vállalja, hogy kimegy érted az állomásra.
2012. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!