Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám férjének a gyerekei az...

Anyám férjének a gyerekei az őrületbe kergetnek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A párommal, gyermekeinkkel, anyámmal és a férjével élünk együtt, viszont a férje gyermekei is egyre több időt töltenek nálunk. Nem elég, hogy sokan vagyunk, folyamatosan csak a vita és a veszekedés megy, ha itt vannak. Ha megpróbálom őket fegyelmezni, akkor még anyámék is rám dühösek, hogy nem az én tisztem a nevelésük.

Anyám másfél éve ismerte meg a mostani férjét. Nagyon rendes ember, vele nincsen semmi baj, csak rengeteget dolgozik, szinte nincs is itthon. A gyerekei (10 és 12 éves fiúk) viszont borzasztóan viselkednek. Mindent tönkretesznek, a hűtőből felfalnak mindent amit csak találnak, mindenhová bemászkálnak, kutatnak a cuccaink között.

Mégis mit csináljak? Tiltsam ki innen a fiúkat? Állítsam őket választás elé, hogy megnevelik őket vagy mehetnek, mikor pontosan tudom, hogy nem tudnának hová?


2015. márc. 3. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
"Állítsam őket választás elé, hogy megnevelik őket vagy mehetnek,..."
2015. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Tudatosítani kell velük hogy mi nem tetszik a viselkedésükben. Így látni fogják hogy olyat tettek ami helytelen és nem a személyük ellen van kifogásotok. Ha kutatnak a cuccok közt akkor a ti személyes életteretekből ki kell zárni őket. A közös élettérből nem tehetitek meg, mert joguk van az apukájuk otthonában lenni. Ha látják hogy következménye van a viselkedésüknek akkor képesek megjavulni és alkalmazkodni a családhoz. Mindent elnézni nem szabad nekik, mert megszokják.
2015. márc. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A saját szobátokból kitilthatod őket.Ez egyáltalán nem természetes,hogy pakolásznak meg rendetlenkednek.

Meg kell mondani,hogy viselkedjenek különben bünti lesz.

2015. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A ház, ahol éltek kié?!? Mert ha anyukád tulajdona, és ti csak szűkös anyagiak miatt éltek ott, akkor NEKTEK kell alkalmazkodni. Örüljetek, hogy ott lakhattok.


Ha anyudáknak így jó, ti nem tehettek semmit.

Ha a ti tulajdonotok is, akkor viszont üljetek le, beszéljetek.

2015. márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az, hogy kié a ház, lényegtelen, mert az anyagiak miatt sajnos együtt kell élnünk és így kell megoldanunk a helyzetet.

Azt nem tudom, hogy hogyan értessem meg az anyámmal, hogy nem szabad ennyire szabadjára engednie a gyerekeket, mert ez senkinek sem jó. Anyám most abban a hitben él, hogy ő mindent jól csinál, mert őt imádják a fiúk és engem kiált ki ő is házisárkánynak, mert merek szólni, hogy legalább a bébiételt ne zabálják ki a hűtőből...

Már arra is gondoltam, hogy a gyerekek anyjával is beszélek, hogy kicsit fogja vissza a gyerekeket, de ez az utolsó lehetőségnek tartogatom, mert ha hozzá fordulok, akkor biztos ezt is kihasználja a gyerekek apja ellen.

2015. márc. 3. 12:14
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy kié a ház, lényegtelen"

Tehát a kérdező anyukájáé :D

2015. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Titeket szeret a mostoha apukás,tehát anyudéknak is szeretni kell a mostoha gyereket,legalábbis úgy kell éreztetni velük.

Ti napi szinten ott vagytok férjeddel gyermekeddel.

Ők ritkábban jönnek. Viszont ez nem azt jeleni,hogy csúnya viselkedés meg szabad engedni. Mindenképp le kell ülnötök és közös kompromisszumra jutni.Ez lenne a helyes megoldás,hogy ne legyen senki "házisárkány"

Gondolom közös érdek ,hogy a túlzsúfoltság miatt ne legyenek civódások.

Sajnos sokan kényszerülnek a szülőkkel közös lakásban lakni.

Mi is így élünk 5-en egy 2,5 szobás panelba.Sajnos nálunk is vannak veszekedések,mert attól független,hogy egy lakásban élünk,külön háztartásban.A főzés mosás stb..meghatároztuk ki mikor főz ú,mos stb.Van egy házi rendünk ami a hűtőre kiraktunk.Még le is lamináltattuk ,ha érdekel priviben elküldöm neked,hogy mi hogyan csináljuk :)

2015. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért egyáltalán nem mindegy, kié a lakás. Ha pl nem a tiéd, hát aligha tudsz bárkit kitiltani onnan.
2015. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Anyukád és a párja is beleszólhat a te gyerekeid nevelésébe? Mert ha nem akkor fordítva sincs jogod, függetlenül attól hogy viselkednek.

Azt pedig tényleg fontos lenne tudni kié a ház,ki fogadott be kit, mert az övé a döntő szó.

2015. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
megmondanád a kölyköknek,hogy az egyik kajába hashajtót tettél és ha elég bátrak hát hajrá egyenek csak,de azt nem fogják megköszönni. és én simán nevelném őket,de csak annyira amennyire egy vendéget szokás terelni
2015. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!