Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki volt, vagy jelenleg rákos...

Aki volt, vagy jelenleg rákos beteg, annak milyen hatással volt a betegség a párkapcsolatára?

Figyelt kérdés
Hogy viselte a párotok az ezzel járó dolgokat? Kopaszság, hangulatingadozások, hegek, csonkolások, ilyesmi?
2015. márc. 4. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia . Hál istennek nálunk a családban , rokonságban nincs daganatos beteg ... De ismerősi körömben igen ! Ott a férj a beteg feleség elott nagyon tartja magát , bátorítja , támogatja .. Ugyanúgy szereti , és nem tekint ra kevésbé nőként , mint a betegség előtt !
2015. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

El sem mondtam a családomnak.

Kivették a hólyagomból, pár napot lábadoztam, és mentem dolgozni. (Urológiai problémáról beszéltem.) Mondjuk kezdetben a kéthavonkénti, később a féléves kontrollokra elég nehéz volt titokban menni, de megoldottam. Nem akartam senkit sem megrémiszteni, és bíztam az orvosomban. Azóta is jól vagyok. Nem szeretem sajnáltatni magam.

2015. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik közeli házaspár ismerősnél mellrákja lett a nőnek. A férfi hordta kezelésekre, a nő annyira legyengült, hogy a kezében vitte sokszor a lépcsőn, kiszolgálta mindenben. Le kellett vágni a fél mellét. Aztán amikor a nő kicsit összeszedte magát, a férfi valahogy elfásult és besokallt. Otthagyta a családját, már másik nővel él.
2015. márc. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyik közeli családtagnál volt a nőnek,a férfi ugyanúgy elvárta,hogy a nő aki rosszul volt kiszolgálja teljesen és a gyereket is a nő lássa el,semmibe se támogatta.A kezelésekre,gyógyszerre szánt pénzt is elszórta. Úgy volt vele,hogy majd megoldódik a probléma "magától". Végül jól sült el, a nő nehezen de felgyógyult,szerencsére a családja támogatta és rádöbbent kivel is van együtt,szétmentek.
2015. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak volt mellrákja.A mai napig emlegeti, hogy annak idején (már kb. 10 éve gyógyultnak van nyilvánítva), amikor kiderült a baj, ő zokogott az orvosnál, apukám pedig nyugtatgatta, azután megkérdezte az orvost, hogy vajon nyárra lefut-e a kezelések nehezebb része, mert anyukám már leszervezte a nyaralást, és régen látta már bikiniben, úgyhogy jó lenne, ha nem kellene kihagyni.:) Az orvos is mondta, hogy ez a jó hozzáállás, hogy minden rendben lesz.


Később anyukám azt is mondta, hogy őt nagyon zavarja, hogy az egyik melle jelentősen kisebb lett mint a másik, de (habár részletekbe menően nem beszélünk a szexuális életünkről) mondta, hogy apum semmiféle változást nem mutat abban, ahogy viszonyul a melleihez.


Apukám egyébként egy elég zárkózott ember érzelmileg, nem esett pánikba, lelkileg sem tűnt úgy, hogy megviselné különösebben, de erről anyukám tudna nyilatkozni leginkább.

2015. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Költőnő? ***** válasza:

Apámnak volt rákja és nekem volt egy jóindulatú daganatom. Nem könnyű. Az ember úgy érzi, tartania kell magát a többiek előtt, mikor ő maga is támogatásra szorulna...

Én kb csak mosdóban tudtam tisztességesen kibőgni magam, mert csak ott voltam egyedül.... Hiába h nem rák volt végül, több hónap volt, h kiderült. Műteni így is kellett.

Apa meg... Leginkább mi tudtunk jól együttműködni a betegsége során mert kb tudtam lelkileg milyen nehéz ez.

2015. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyukám volt daganatos beteg.

Egy ilyen betegség a jó kapcsolatokat megerősíti, szülő-gyerek, férj-feleség. Ilyenkor nem számít, hogy elveszti a haját, mert az mellékes. Az számít, hogy minél tovább ölelhesd és szerethesd, es gyógyuljon meg. A dolgok teljesen átértékelődnek. A szeretet megerősödik.

2015. márc. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszoló, azért más egy kisműtét, és más, amikor hónapokig, akár évekig kemoterápiára jársz, kihullik a hajad, meglazul a fogad, megállás nélkül hánysz, és a hányás utáni kimerültségtől elájulsz. Ekkor igenis szükséged van segítségre, és ez nem önsajnáltatás.
2015. márc. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt mellrakom levettek az egyik mellemet de megcsinaltak a rekonstrukcios mutetet is, igy nem kellett protezist viselnem soha. a ferjem a vilagon mindenben mindig tamogatott es a mai napig tobb mint 30 evi hazassag utan is nonek erzem magam mellette. engem sokkal jobban zavartak a hegek stb. mint ot. nem tudom nelkule hogyan veszeltem volna at a dolgot, akkor 39 eves voltam.
2015. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!