Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Az anyám nem hagy...

Mit tegyek? Az anyám nem hagy békén, mert azt hiszi, hogy bulimiás vagyok

Figyelt kérdés

Tényleg hánytatom magam néha,ha stresszelek vagy szomorú vagyok,akkor eszem és utána megyek a mosdóba.De ez nincs minden evés után,a suliban is kibírtam általában,hogy nem csináltam.Régen sokat piszkáltak amiatt,mert duci voltam,ezért elkezdtem sportolni(minden este és reggel futok,emellett úszni járok heti 4-szer),de ennek ellenére elég sokat ettem és hát akkor kezdtem ezt az egészet...Azóta,amióta lefogytam mindeni mondja,hogy milyen csinos vagyok,felmerek venni rövid ruhákat és nadrágokat,eljárok strandolni és jól érzem magam.Ha ehhez az kell,hogy néha hányjak,hát legyen.


Anya viszont folyton mondja,hogy látja,hogy valami gond van,nem normális,hogy ilyen sokat eszem és hogy ennyit sportolok.Tegnap viszont meghallott a mosdóban és utána mondta,hogy van pár orvos ismerőse,biztos,hogy tudnának segíteni.De nem érti meg,hogy nekem ez így jó.Mondtam neki,hogy nincs semmi bajom,csak biztos romlott kaját ettem,de kétlem,hogy elhitte,mert azóta mindig próbál bejönni,ha bemegyek a fürdőszobába.



Mit csináljak,hogy békén hagyjon?



14L



2012. júl. 15. 19:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Rossz hírem van: bulimiás vagy, csak tagadod magadnak is.
2012. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyád azt hiszi,hogy bulimiás vagy-dehát mit higgyen ha egyszer az vagy!!!!

Kislány!-ezt hívják bulimiának,aki evés után hánytatja magát,mert azt jónak érzi!

2012. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj el vele az orvoshoz, mert anyukádnak igaza van: bulimiás vagy.. Ne várd meg, amíg a gyomorsav tönkre teszi a fogaidat, amíg el kezd hullani csomókban a hajad, amíg lassan minden szerved felmondja a szolgálatot. Ennél a betegségnél sajnos tipikus tünet a tagadás is, de hidd el: csak akkor gyógyulsz meg, ha nem félsz segítséget kérni.
2012. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"nem érti meg,hogy nekem ez így jó"

itt a baj, már beteg vagy. Hidd el, én is így vagyok vele, nekem sincs szinte semmi bajom azzal, hogy kihányom ha sokat eszem, de nem gondolhatod komolyan, hogy ez így tökjó, hogy természetes. Mert nem az! Jó lenne ha segítséget szereznél, tényleg! Tönkreteszed magad vele. Inkább egyél nagyon keveset, de ne hányj!

2012. júl. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Téged nem békén hagyni, han em orvoshoz vinni kell, mert ez így kib@szottul de NINCS RENDBEN! Beteg vagy, de amíg magadnak nem vallod be, nem tudnak segíteni rajtad.

Ha más nem, most mondok egy érvet, miért hagyd abba a hánytatást: lehet, hogy jó alakod van, és meg is tudod tartani, viszont a fogaid undorítóan fognak kinézni, így:

[link]

itt olvashatsz bóvebben arról, mennyi kárt okozol a szervezetednek: [link]

Ha ez nem győz meg, akkor semmi...

2012. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bulimiás vagy!
2012. júl. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi de rossz hírem van, ez tényleg bulimia :/ Menj el orvoshoz!
2012. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, neked sem kell a szádba rágni, hogy a kudarcok, a szomorúság feldolgozásának nem az önhánytatás az egészséges módja. Mit neveznek bulimiának, ha nem ezt?


Ez mentális betegség, aminek testi kockázatai is vannak, és minél tovább csinálod, annál nehezebb lesz kigyógyulnod belőle.


Én a helyedben örülnék, hogy anyukád nem cs.szeget, szid vagy magadrahagy, hanem segíteni akar. Mert szükséged van rá.


U.i.: Elég szomorú, ha csak akkor tudod elfogadni magad, ha vékony vagy. Hidd el, ha ducibban is szeretnéd magad, senkit nem izgatna a súlyod, mert szeretnének a társaságodban lenni.


"Ha ehhez az kell,hogy néha hányjak,hát legyen" <-> ha a lelki (és testi) egészségedhez az kell, hogy elmenj orvoshoz és erőt vegyél magadon, hát legyen.

2012. júl. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Megértem hogy nem gay békén.A bulémia az nem gyerekjáték,nem is egészséges.Igyál sok vizet így nem fogsz annyit enni
2012. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Anyukádnak igaza van, hagyd abba a hánytatást. Hidd el, egyrészt tönkreteszed magadat (pl. a gyomorsavtól elromlanak a fogaid, nem hiszem hogy 20 évesen protkót szeretnél), másrészt minél később állsz le vele, annál nehezebb. És te se gondolod komolyan, hogy egész életedben ezt akarod csinálni? Később nagyon meg fogod bánni ha most nem hagyod abba.

Az alakodat hányás nélkül is meg tudnád tartani, ennyi sport mellett édesség is nyugodtan belefér. Ne mondj le semmiről, csak ne zabálj. :)

Ha ideges vagy, vagy szomorú, akkor inkább végy egy lazító fürdőt (most nyáron inkább egy frissítő zuhanyt), olvass el egy jó könyvet, beszélgess valakivel, ölelgesd meg a plüssállataid (vagy az igazit ha van), hívd fel a legjobb barátnőd, öntsd ki valakinek a szíved, ha meg enni akarsz, akkor egyél valami igazán finomat, de ne sokat, pl. a kedvenc csokidból egy darabot, nyammogj rajta sokáig, így tovább tart.

2012. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!