Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen anyóssal?

Mit lehet tenni ilyen anyóssal?

Figyelt kérdés

Párommal együtt élünk (nincs még 1 éve sem), és néha amikor találkozunk az anyukájával, akkor mindig ezzel jön, hogy ne főzzünk, ő majd ad kaját.

Engem ez irritál, mert nem vagyok béna tehetetlen, aki ne tudna főzni és akinek főtt kajára lenne szüksége, hanem mindig főzök és beosztom, hogy mikor mit szeretnék készíteni.

Igényes vagyok a környezetemre, megfelelően végzek minden házimunkát (mosás, főzés, takarítás, bármi), mert ezt otthon megtanultam, tehát nem vagyok buta és igénytelen ezekre, csak mert fiatal vagyok.

Páromnak szóltam, hogy valamit ő is tegyen már ezügyben, hogy finoman leszereli az anyukáját, hogy 'köszi anyu, van otthon kaja', de párom csak így jön nekem hogy 'jól van akkor bántsd meg anyumat'.

Én értem, hogy kedves akar lenni meg jószívű, de ha felnőtt nőként eldöntöm, hogy mikor mit akarok főzni, akkor miért szól bele, hogy így néha odarak nekem 3 napra valót?

Nekem ez nem segítség, és valahogyan finoman szeretném leszerelni.

:(

Lehet, hogy lesz itt olyan, aki szerint hálátlan vagyok, de engem ez akkor is zavar.

Mit tegyek?

22N


2015. márc. 4. 13:38
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
96%

Én a párom anyjától soha semmit nem kaptam, egy fűszálat annyit se. Anyukám szokott adni nekünk, mer tő otthon mindig sokat csinálnak. De nem azért adja, mert nem tudok főzni, hanem kedvességből. Én örülök, párom is örül.

A párod anyukája is csak kedvességből adja. De ha ez neked ennyire kellemetlen, szerintem ülj le vele és négyszemközt beszéljétek meg.

2015. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
93%

A penzzel, vagyis ha o foz, akkor o vasarolja meg a hozzavalokat, igy akar segiteni.

Ha nem, akkor meg gondolja, o ugyis foz, lehet te suliba jarsz vagy dolgozni, felment a fozes alol, az extra teendorol.

2015. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
59%
Megáll az eszem. A helyedben megköszönném, hogy ilyen rendes. Egyszerűen kedveskedni akar és egy kicsit mentesíteni a munka alól. De jó, hogy nem ilyen menyem van!!
2015. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
34%
A "párod" anyuci kisfia, igazi főnyeremény, hogy ennyit sem lehet vele megbeszélni :S Másban is ennyire életképtelen vagy csak az anyjával szemben nem képes a sarkára állni, hogy köszi anyu, de Juliska (ez vagy most te) főzött már 2 napra kaját, most nem viszek?
2015. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
60%
Engem is zavarna. Mondd meg neki, hogy szeretsz főzni és neked kikapcsolódás a főzés, jól esik kísérletezgetni új ízekkel, új ételeket alkotni. Ebből meg kell értenie, ha nem érti meg, akkor nem sokat tudsz tenni, sajna örök vitatima marad, vagy harag, főleg ha még a férjed sem áll ki melletted és fél, hogy megsértődik az édesanyja.
2015. márc. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
92%

Én a lányomnak és a párjának szoktam pakolni több napra valót, ha éppen eljönnek hétvégére. Nagyon örülnek, mert így nem kell költeniük és munka mellett főzőcskézni. Soha meg nem fordult egyikünk fejében sem, hogy ezzel lenézném, vagy azt gondolnám, nem képesek ellátni a háztartást.


Ha te nem igényled, legyen annyi bátorság benned, hogy kiállsz a párod anyja elé és ezt elmondod neki. Ne a párod uszítsd rá.

2015. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
36%

"Lehet, hogy lesz itt olyan, aki szerint hálátlan vagyok"


Igen! Az vagy!

Nem is kicsit.

...és még arrogáns is vagy.

Szerencsétlen anyósod kiteszi a lelkét, de te kikéred magadnak.

Neked semmi sem jó??!

2015. márc. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:

Adhat bármit, ahogyan az én szüleim is adnak,

de ne olyat amivel meghatározza az én beosztásomat, ahogyan el akarom látni a háztartást.

Bármit megfőztem eddig, nem vagyok életképtelen hogy 1 kanál só vagy 2 kanál só, vagy hogy hány percig főzzek bármit, mert ez ízlés és ráérzés kérdése.

És nem kértem segítséget soha tőle, (mert egyrészt van anyukám is aki segíthet), másrészt nem vagyok tudatlan, mint más fiatalok, hogy ne tudnék főzni, és kellemetlen ebből adódóan az is, amikor beállít mindenféle hozzávalóval és azt hiszi, hogy megmutatja a spanyol viaszt, hogy hogyan készül. Tehát tök alap dolgok, amihez nem vagyok buta, és mégis előjön ezekkel.

Mindezt azért teszi szerintem, most ő amikor elköltözött, nem tudott semmit főzni.

És furcsa neki, hogy más nem ilyen...

2015. márc. 4. 13:56
 9/55 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező! Te nagyon buta és érzéketlen vagy. Ha már ilyen büszke vagy magadra, beszéld meg anyósjelölttel a gondjaidat, de a legjobb, ha megmutatod neki, amit itt írogattunk. Legalább megismer.
2015. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
92%

Az én anyósom egy angyal. Komolyan mondom, semmi rossz szavam nem lehet rá.

Nekem is furcsa volt, amikor anno ezzel jött, pedig még az unokák szóba se voltak. Fél órára laktunk egymástól, kényelmes slattyogós papuccsal, de akár hányszor mentünk hozzájuk, annyi kaját csomagolt, mintha az ország másik felében laknánk és egyébként sosem lenne mit ennünk.

Egy ideig zavart és rengeteg kaja a kukában végezte, mert nem győztük megenni, annyit csomagolt.

Aztán terhes lettem az első lányunkkal, akkor már jött a tyúkanyós szerepkör második fele. Rengeteget akart segíteni, helyettem megcsinálni. Volt, hogy összevesztünk apróságokon, de valahogy mindig megoldódott a dolog.

Most már, hogy két unokája van, nem érdekel, hogy főzni akar, hogy mennyit és miért .. rájöttem, hogy ő a szeretetét, gondoskodását így próbálja (más dolgokon kívül) kifejezni.

Nagyon jól esik, hogy megkérdezi (most már az ország másik felébe lakunk tőlük), hogy miket főzzön, ha jön hozzánk 1 hétre unokázni. Mindig mondom neki, hogyha nem megterhelő, csak akkor főzzön, készüljön, stb ..

Így előre egy 3-4 napra megfőzz és van időnk pletykálni, beszélgetni és ami a legfontosabb, hogy neki unokázni. :)

Mondjuk, ő mindig azt mondta nekem, hogy azért akar segíteni, hogy levegye a vállamról a terhet, mert tudja, hogy milyen nehéz két gyerekkel egy háztartást elvezetni 0 segítséggel.

Nagyon becsülöm ezért őt és nagyon örülök, hogy ilyen "tyúkanyó" az anyósom :)

2015. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!