Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőnek konyhában a helye? Mi...

Nőnek konyhában a helye? Mi ez? Középkor?

Figyelt kérdés

3éve együtt vagyunk,eddig nagyjából minden stimmelt.Eddig vagy kollégista voltam,vagy többen egy albérletben.Most külön költöztem,párom többet van nálam (otthon lakik még).

Eddig is nálamvacsizott heti 2-3x,meg reggelitcsináltam,semmi gond nem volt,egyetem melletti melo mellett is kész volt a vacsi mire felért hozzám meloból.

Most viszont 12órázok suli melett heti többször,ő nálamvan 4-5 nap is,4ig dolgozik,én fél8ra esek haza hajnaltól,és elvárná,hogy még akkor álljak neki főzni...mikor reggel ugyanugy 4kor kelek,és megint este fél8ra érek haza...

erre közli,hogy "de a nő dolga a konyha,otthon az anyukája be se engedi a konyhába" (de könyörgöm,az anyukája 6 órában dolgozik,jó hogy van ideje minden nap más főtt kaját csinálni)

Szabadhétvége helyett még adódott egy ingyenes tanfolyam is (150ezret kellene fizetni érte másnak),ugyhogy közöltem,hogy kaja akkor lesz,ha főz...és szépen leirtam neki,hogy mit hol talál,mit hogy kell csinálni (egy egyszerű sajtos tésztát,20 perc)

Megcsinálta végül,kénytelen volt,de huzza a száját,hogy ebből rendszer nem lesz

Én meg megmondtam,hogy addig nem kötözünk össze,amig ezt az elvét el nem felejti,és át nem vált arra,hogy a konyha annak a dolga,akinek több ideje van rá...

Jogos?

vagy más pasi is ezen az elven van?

(szerinte férfimunka hogy feltett nekem 3 polcot,meg a magaan levő függönyt feltette,mert nem értem el,megszerelget ezt-azt,de főzni,mosni,takaritani a nő dolga...)

persze amikor közlöm,hogy ok,de akkor ő megkeresse meg azt a pénzt,amiből nekem jut egész nap főzőcskézni,meg csináljunk gyereket,legyen mit nevelni,és hasonlok,akkor már az egyenjogusággal jön,hogy nekem is dolgozni kell (bár tudja,hogy sosem hagynám hogy pasi tartson el)

22/L


2010. febr. 15. 07:51
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
71%

Harmadik hete nem alszok éjjel, nappal nem tudok, ha alszok csak szarabbul vagyok. 7hónapos a kisfiunk, jön a 2. foga, folyton babázni kellene vele, meg takarítani, meg ruhát mosni, meg mosogatni, meg főzni...

Ezek a nő feladatai, de a számítógép az férfias dolog. elhiszem, hogy fáradt, de ha fáradt, akkor nem este 12:30ig játszik?. Vagy ha ennyi energiája van, akkor legalább a fiát pátyolgathatná, nem csak annyit kérdez a félájult párjátol, hogy ugye elmosogatsz még, miközben az próbálja a keservesen síró kicsit megnyugtatni...

És az egyenjoguságról annyit, hogy azt tervezi, az amúgy is a munka rovására ment tanulmányaim folytatása mellett(főiskola, 1,5év)(és szerintem nem mindegy, hogy nettó230e, diplomával a szakmámban, vagy 60e diploma nélkül nem a szakmámban), meg a kicsi mellett menjek el vmi 4órás munkába, ha a fiunk egy éves lesz. És ezt a hármat már együtt nem tudom, és őszintén, nem is akarom. Pláne olyan segítség mellett amit tőle kapok, tény, ha felmosok nem gyalogolja össze...

2010. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
67%
Gratulálok azoknak, akik nő létükre ilyen sikeresen kiismerték a párjukat, mielőtt szóba került volna a gyerek...
2010. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

nah,épp az itt leirt 1-2 rossz példa miatt nem vagyok hajlandó addig összeköltözni se vele (=nemhogy hozzámenni,gyereketszülni),amig meg nem mutatja,hogy szeret annyira,hogy ezen az elvén tullépjen,és segitsen a háztartásban

nem fogok 30évesen siro gyerekkel az ölemben felmosni miközben neki viszem be a kaját a tv elé...

2010. febr. 15. 16:03
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

27/F


Nálunk én csinálom a több házimunkát mint a feleségem. Az eredeti munkamegosztás az volt, hogy hétköznap ő főz (azt én egyáltalán enm tudtam), és én csinálok minden mást, hétvégén meg közösen, de mióta ő csak este ér haza, én meg már du. itthon vagyok, így a főzés is a nyakamba szakadt, de mostmár egyre finomabbakat csinálok :) de meg is van a haszna mert a feleségem mindig meghálálja.

Végülis nem tudom hogy csinálta mer gyerekkoromban lusta voltam, de végülis büszke vagyok rá h nem esik ki a apartvis a kezemből, és nem halok éhen se. Nem is értem más kapcsolatokban h működhet h a nő robotol folyton. Én örülök hogy ilyen vagyok mert így többet lehetek Vele, ha elvégzem a teendőket amíg hazaér. Persze ehhez a felfogáshoz talán az is szükséges h nekünka kedvenc időtöltésünk nem a tvzés hanem a szex :DDD

2010. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Lehet ezt másképp is csinálni, nálam a férfinak a konyhában a helye! :) Tehát a párom szokott főzni.

De hajlandó elmosogatni is, vagy éppen kiteregetni, a WCt is kitakarítja, sőt még be is vásárol ha épp nem érek rá.

Múlt pénteken pl egész nap dolgom volt este 10-re értem haza, a párom pedig teljesen egyedül gyönyörűen kitakarította a lakást csak h a kedvemben járjon :)

De ezt részben magamnak is kösöznhetem, időben szoktattam hozzá a munkához, már a kapcsolatunk elején lefixáltam, hogy a felét neki kell megcsinálnia, és ha elfelejtette, vagy nem volt kedve, akkor bizony balhéztam, de pár hónap alatt belerázódtunk. Fontos ezért hogy te is a kapcsolat elején lefektesd ezeket a szabályokat, és ha ennyire nem képes érted, akkor hülye, és ne költözz vele addig össze sztem se.


24/N

2010. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

közben sikerült elbeszélgetni vele értelmesebben

fokozatosságot kért,ne akarjam egyből házitündérré változtatni,megkapja,nem is akartam egyből házvezetőt csinálni belőle:D

kaptam igéretet,hogy ha összekészitem a kajáhozvalot,akkor mire hazaérek hét azon napjain amikor sokáig melozok,addigra megcsinálja,csak irjam szépen le,hogy mit hogy...

meg hogy ő nem gondolta,hogy ez ennyire fontos lehet,csak ő otthon nem ehhez szokott,ő ugy gondolta,hogy az otthoni példa jó...de ezen ne muljon a boldogságunk:D


már csak türelem kell hozzá

2010. febr. 15. 19:39
 27/43 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdezö! Teljesen igazad van! Ha a férfiak elvárják, hogy a nö dolgozzon, akkor a nö is joggal várhatja el a férfitól, hogy besegítsen a házimunkába. Nálunk mondjuk picit másképp van, mert mi szüleimnél lakunk és csak párom dolgozik, gyakrorlatilag eltart mert szüleim nem tudnak anyagilag segíteni. Én egész nap itthon vagyok. De már az elején leszögeztem, hogy a fözésen kívül bármi mást megcsinálok, ha fött étel kell neki majd megcsinálja magának! Most szerencsénk van mert anyu föz ránk...de ez majd ha különéletre kerül a sor, akkor lép érvénybe. Mert ezenkívül minden háztartási munkát én végzek de csak mert itthon tudok lenni. Ha dolgoznék, valószínüleg ez is felezödne. Ja, és nem a szülö hibája, hogy a lány nem akar fözni! Most mit kényszerítse? Én sem akartam/akarok sohasem! Azért szerencsére sok férfi szeret fözni manapság, olyat kell választani. Ez az én véleményem.
2010. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

najó,az a másik véglet,hogy ha főtt ételt akar,akkor fözzön magának...

férfi,kell neki rendes kaja is,de azért legyen elvárhato,hogy egy akármilyen tésztát ő is össze tudjon ütni

azért a tölöttkáposztát nem vele fogom megcsináltatni:D

2010. febr. 17. 15:45
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát tök jó olvasni, hogy rendeződnek a dolgok, remélem, tartós lesz. Nálunk úgy van, hogy én (ffi) vásárolok, főzök és többnyire vasalok, meg az ilyen hólapátolás, kuka kivitele meg hasonló apróságok többnyire rám tartoznak. A feleségem mosogat és mos (a ruhák színe miatt). Persze néha ő is vasal és én is mosogatok, szóval ezek nem fix határok. A takarítás közös projekt, bár sokszor dolgozott hétvégén, akkor én megcsináltam. Habár nem szereti, ha én porszívózom, mert ott is lát koszt, ahol én már nem... Szerintem ezeket a dolgokat ki lehet alakítani értelmesen.
2010. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

feltette a fügönyöm,és rendesen büszke volt magára,hogy nem kezdetem el kritizálni,hogy nem egyforma közöket hagyott ki,mert pl otthon ezért nem nyulhat hozzá...

egyszer legyen kisfiam,sose fogom ilyenbe akadályozni:D

2010. febr. 17. 16:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!