Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőnek konyhában a helye? Mi...

Nőnek konyhában a helye? Mi ez? Középkor?

Figyelt kérdés

3éve együtt vagyunk,eddig nagyjából minden stimmelt.Eddig vagy kollégista voltam,vagy többen egy albérletben.Most külön költöztem,párom többet van nálam (otthon lakik még).

Eddig is nálamvacsizott heti 2-3x,meg reggelitcsináltam,semmi gond nem volt,egyetem melletti melo mellett is kész volt a vacsi mire felért hozzám meloból.

Most viszont 12órázok suli melett heti többször,ő nálamvan 4-5 nap is,4ig dolgozik,én fél8ra esek haza hajnaltól,és elvárná,hogy még akkor álljak neki főzni...mikor reggel ugyanugy 4kor kelek,és megint este fél8ra érek haza...

erre közli,hogy "de a nő dolga a konyha,otthon az anyukája be se engedi a konyhába" (de könyörgöm,az anyukája 6 órában dolgozik,jó hogy van ideje minden nap más főtt kaját csinálni)

Szabadhétvége helyett még adódott egy ingyenes tanfolyam is (150ezret kellene fizetni érte másnak),ugyhogy közöltem,hogy kaja akkor lesz,ha főz...és szépen leirtam neki,hogy mit hol talál,mit hogy kell csinálni (egy egyszerű sajtos tésztát,20 perc)

Megcsinálta végül,kénytelen volt,de huzza a száját,hogy ebből rendszer nem lesz

Én meg megmondtam,hogy addig nem kötözünk össze,amig ezt az elvét el nem felejti,és át nem vált arra,hogy a konyha annak a dolga,akinek több ideje van rá...

Jogos?

vagy más pasi is ezen az elven van?

(szerinte férfimunka hogy feltett nekem 3 polcot,meg a magaan levő függönyt feltette,mert nem értem el,megszerelget ezt-azt,de főzni,mosni,takaritani a nő dolga...)

persze amikor közlöm,hogy ok,de akkor ő megkeresse meg azt a pénzt,amiből nekem jut egész nap főzőcskézni,meg csináljunk gyereket,legyen mit nevelni,és hasonlok,akkor már az egyenjogusággal jön,hogy nekem is dolgozni kell (bár tudja,hogy sosem hagynám hogy pasi tartson el)

22/L


2010. febr. 15. 07:51
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Nem minden pasi ilyen. Az én férjem speciel mindent meg tud csinálni, amit egy nő. És meg is csinálja. Ha úgy alakul elmosogat, kimossa a ruhákat stb.
2010. febr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

8:04

én meg szeretném ha ilyen anyukám lenne,hogy tanítson főzni..:D


sajnos az én anyukám nagyon sokat dolgozik, hétvégenként is, és én szeretnék már főzni meg sütni tanulni.. de csak 'magamra' az internetre,és a könyvekből kivett recepekre hagyatkozhatok.. ^^ mert 16 éves vagyok


amu. h a kérdésre is válaszoljak, szerintem jogos, és télleg ne költözzetek össze,amig ezt nem tisztáztátok.

2010. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Én is felraktam a függönyt, a feleségem mondja, hogy fordítva van. (Van egy ilyen kis visszahajló felül, aminek a fal felé kéne néznie, de most a szoba felé néz.) A feleségem szerit ronda, és látszik, és azonnal észrevehető, blabla. Mondtam neki, hogy egy bizonyos szögből (közvetlenül a függöny alatt állva és felfelé nézve) talán látni, de egyébként az ember úgyse azt nézi. Ha akarja, megfordíthatja, én nem fogom.


ÉS mivel természetesen valóban nem látszik a hiba a szoba 99%-ából még keresve sem, másnapra elfelejtette, és azóta nem vette észre újra.

2010. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerencsés vagyok, mert egy olyan párom van, aki mindent meg tud csinálni, SŐT! van olyan kaja, amit ő csinálhat meg egyedül, én azt nem is csinálhatom! Ha kérem, porszívózik, söpör, feltöröl. Megosztjuk a munkát, ki ezt, ki azt. Egy-két dolgot azért nem várok el tőle: vasalás, fürdőszoba takarítás...

Én azzal kezdtem 5 évvel ezelőtt, hogy én nem vagyok "tipikus háziasszony" aki szépen megcsinál mindent a műszak után, és még ki is nyalja otthon a seggét mindenkinek, mialatt az uram ül a tv előtt. Én olyan párt akartam, amilyen a mostani párom, és ha az elején kiderült volna, hogy azt várja el tőlem, amit a te párod tőlem, akkor én kétlábbal rúgtam volna ki.

Mond meg neki, hogy nem a középkorban vagytok, és ha szeret, akkor tekintettel kell lennie rád. Mi van, ha beteg vagy, vagy épp szülésből jössz haza, vagy az utolsó hónapban vagy a babátokkal? Elvárná akkor is, hogy 100%-ig kiszolgáld? Ezt kérdezt meg tőle. Ha dolgoznod kell az egyenjogúság miatt, akkor otthon is legyen egyenjogúság! Egyébként mocskos, aljas dolgot írok neked, de ki keres többet? Ha te, akkor símán mondjad neki, hogy "most mondhatnám, hogy mennj már el egy jobb állást keresni" Már ezt csak arra az esetre, ha nagyon "beléd rúgna" "rúgj vissza" te is, ne hagyd magad!

2010. febr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

én nappalis egyetemista vagyok,plussz diákmeloból kijön a 168 órám,mert 12 órázok amikor tudok,70et keresek,plussz ösztöndij,egyebekkel kijövök annyira amit ő keres,csak ugye nekem emellé az egyetem elég sok időt elvesz


és többek között miatta is nem kolis vagyok (2 évig az voltam),mert ugy nem tudunk igazán kettesben lenni soha (bár nekem is igy jobb,én untam meg hogy vmelyik szobatársam a nyakunkon logott)

2010. febr. 17. 19:46
 36/43 anonim válasza:
0%
sokan írták h a párotok ugyanannyit dolgozik a házimunkában mint ti, de a férfimunkát is neki kell elvégeznie. akkor most a férfinak ennyivel többet kell dolgoznia otthon?
2010. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

egyenlőt én nem ugy értem,hogy akkor fele mosogatásnak,főzésnek,takaritásnak,hanem,hogy kb ugynaannyi időnk menjen el vele,vagy akinek több ideje van rá,az csináljon többet belőle

de ahogy én nem fúrok-faragok,ugy pl sosem akarnám,hogy ő takaritsa a fürdőt,vagy bevásároljon saját magától

de panelban lakok,itt annyira sok tipikus férfimunka nincs

kertes házban fatüzeléssel más lenne,de igy nincs tulsok férfimunka

2010. febr. 17. 20:20
 38/43 anonim ***** válasza:
nem minden ffi ilyen.Az én férjem mindent megcsinál, azt vallja, h a házimunka uaz a ffinak mint a nőnek, hisz én is dolgozom.Neki az apja is ilyen.Sztem ha a párod ilyen sokat nem változik majd, hidd el...te meg csak megalázottnak érzed magad.Azért tart még itt a világ mert a nők ezt még mindig megengedik nekik!Csak az erőszakosságában erősíted meg, ha ráhagyod!
2010. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

AZ én páromat is nagyon elkényeztette az anyja, és csinálja a mai napig. Mikor összeköltöztünk, közöltem, hogy övé a porszívózás, a többit megcsinálom. Tényleg csinálta, bár néha kiabálni kellett érte, de csinálta. Amióta megszületett a fiunk, semmi házimunkát nem csinál, viszont sokat foglalkozik a gyerekkel, hogy én meg tudjam csinálni:) És éjszaka is kel hozzá, ha nagyon kivagyok.


Szerintem igazad van kérdező, mielőtt összeköltöztök, határozd meg a szabályokat (vagy határozzátok meg közösen), különben később fogjátok megszenvedni.

Aki megszólta a 17 éves lány anyukáját, őt kérdezem, hogy hallott már kamaszodásról? Hiába nevel valakit jól az anyja, attól még a legtöbb gyerekből kihozza a kamaszkor a dacot és az állandó ellenkezést, ez nem neveléstől függ. Amúgy sem hiszem, hogy itt bárkinek le kellene szólni a másikat, hiszen az okoskodás ismeretlenül nem túl értelmes dolog.

2010. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Köszi szépen,hogy megvédtél.:) Jólesett:) az anyuka.
2010. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!