Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőnek konyhában a helye? Mi...

Nőnek konyhában a helye? Mi ez? Középkor?

Figyelt kérdés

3éve együtt vagyunk,eddig nagyjából minden stimmelt.Eddig vagy kollégista voltam,vagy többen egy albérletben.Most külön költöztem,párom többet van nálam (otthon lakik még).

Eddig is nálamvacsizott heti 2-3x,meg reggelitcsináltam,semmi gond nem volt,egyetem melletti melo mellett is kész volt a vacsi mire felért hozzám meloból.

Most viszont 12órázok suli melett heti többször,ő nálamvan 4-5 nap is,4ig dolgozik,én fél8ra esek haza hajnaltól,és elvárná,hogy még akkor álljak neki főzni...mikor reggel ugyanugy 4kor kelek,és megint este fél8ra érek haza...

erre közli,hogy "de a nő dolga a konyha,otthon az anyukája be se engedi a konyhába" (de könyörgöm,az anyukája 6 órában dolgozik,jó hogy van ideje minden nap más főtt kaját csinálni)

Szabadhétvége helyett még adódott egy ingyenes tanfolyam is (150ezret kellene fizetni érte másnak),ugyhogy közöltem,hogy kaja akkor lesz,ha főz...és szépen leirtam neki,hogy mit hol talál,mit hogy kell csinálni (egy egyszerű sajtos tésztát,20 perc)

Megcsinálta végül,kénytelen volt,de huzza a száját,hogy ebből rendszer nem lesz

Én meg megmondtam,hogy addig nem kötözünk össze,amig ezt az elvét el nem felejti,és át nem vált arra,hogy a konyha annak a dolga,akinek több ideje van rá...

Jogos?

vagy más pasi is ezen az elven van?

(szerinte férfimunka hogy feltett nekem 3 polcot,meg a magaan levő függönyt feltette,mert nem értem el,megszerelget ezt-azt,de főzni,mosni,takaritani a nő dolga...)

persze amikor közlöm,hogy ok,de akkor ő megkeresse meg azt a pénzt,amiből nekem jut egész nap főzőcskézni,meg csináljunk gyereket,legyen mit nevelni,és hasonlok,akkor már az egyenjogusággal jön,hogy nekem is dolgozni kell (bár tudja,hogy sosem hagynám hogy pasi tartson el)

22/L


2010. febr. 15. 07:51
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
16%
8.14 -nek Képzeld nem így neveltem,és hagy panaszkodjak már ha akarok, és egyébként is MI KÖZÖD HOZZÁ? NEM ÉN KÉRDEZTEM A TE VÉLEMÉNYEDET! Ez egy nyilvános oldal, mindenki leírhatja a véleményét,még ha egyeseknek nem is tetszik! A KÉRDEZŐNEK VÁLASZOLTAM ÉS NEM VELED FOGOK ITT VITATKOZNI! Nehogy már te döntsd el ,hogy írhatok -e ide ,bocsi.
2010. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

nemhinném hogy az anyán mulik,hogy meg akar e tanulni a lánya főzni...


én magamtól akartam hogy mondja mit hogy kell,engedjen kisérletezni,örültem ha vmi finomra sikerült


anya testvérét probálta nagyi megtanitani,de ma 30 évesen 2 gyerekkel még mindig csak pörköltöt tud,meg egy telefonszámot amin rendelni tud...ő nem akart megtanulni..erről ennyit

2010. febr. 15. 08:39
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem akarok a férjemmel példálózni, mert ritka "fajta", de nem ugrik el sem a porszívótól, sem a mosogatószivacstól. Mondjuk így is nevelte az anyósom, volt hogy az egyszerűbb főzést is rábízta. Amikor terhes voltam kb. az 5. hónaptól ő takarított, és soha nem vetette a szememre, hogy "már megint én...." A legnagyobb szó a "nevelésen" van. Sajnos apám az ellenpélda. 3 tányért ha elmosogatott idáig, mindig ki volt szolgálva, alá volt rakva minden. Én tudom, hogy a "háziasszonyi" teendők fontosak, és jóleső érzéssel tölt el, ha a párom fáradtan hazajön a munkából és nagy lendülettel lapátolja a vacsit; de kell valamiféle munkamegosztásnak lennie. Nincs külön férfi , meg külön női munka, ez már a 21. század. Kérdező! Még fiatal a párod, talán esélyed van "nevelni"! Most tedd meg, mert később már lehetetlen lesz, és az a tipikus "asszony ugorj már ki a sörömért" pasi lesz belőle!

2010. febr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

8.11 ismét, nem az elköltözés óta nevelődött, szerintem akor már nem lehet nevelni rajtuk, ezt írtam is.


Neki tán az volt a szerencséje, hogy 14 évesen koleszba költözött és egyedül kellett onnantól hétközben gondoskodnia magáról.

De anyukája ma is kiszolgálja, ha megyünk (és mindenkit, de iszonyatosan). Szóval érdekes, hogy otthon nem ezt látta, mégse olyan lett, de itt inkább a korai önállósodásnak köszönhető tán. Nem nekem sikerült ilyenné varázsolni.

Tényleg nem láttam még olyat, hogy valaki felnőttként változzon, ha addig ezt nevelték belé.

2010. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
17%
Magadnak mondasz ellent, én is ugyanúgy leírhatom a véleményem. :D Ha nem lenne igazam akkor nem kaptad volna fel a vizet. Igen a gyerek nem olyan lesz amilyenre nevelik. Érdekes... Akkor minek nevelni? De hát te már csak tudod... Biztos te is kiszolgáltad. De a te dolgod hajrá :P
2010. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

1 szó:

LAPÁT!

ez 1 kisfiú, aki anyuka szoknyája mellé való és ot is fog maradni.

Amúgy meg menjen az anyjába az ilyen paraszt mint a te pasid...

2010. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
12%

jaj egyem a szíved:-))22 éves vagy.


Én napi 8-9 órát dolgozok,itthon kezdődik második műszak.Főzés. 1 nagy és 1 kisgyerek. Kikérdezem a leckét, beszélgetünk, játszunk.Fürdés, vacsora.Háziállatok etetése (kutyák és macskák). És akkor bevásárlás,egy kis TVnézés is belefér és este még a párom is huncutkodunk.

És a férjemet én sem engedem a konyhába.Egyszer főzött, rendelni is kellett pizzát:-))

MOsogatás néha megy neki, de a mosogatógép megcsinálja a nagyját helyette.És nem panaszkodom, pedig 33 éves vagyok.


Nos akkor miről beszélünk?:-DD

2010. febr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
73%
ja előző vagyok, de azért a férjem besegít a takarításba:-))
2010. febr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a párom (ffi) rühell mosogatni. Egyszer vettem rá, de olyan csörömpölés, káromkodás jött a konyhából (bent szakadtam a nevetéstől), és utána az edények olyan homályosak lettek, hogy föladtam.

Viszont főz, fát vág, begyújt, vásárol, havat lapátol.

Egyszer azt mondtam neki, nem kell olyan pasi, aki nem mosogat, mire ő: és olyan, aki főz? Igaza van, nem?

2010. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
62%
Igazad van, de nem fogod tudni megváltoztatni. Sőt később majd rájössz, hogy ha átengeded neki a házimunkát abban nem lesz sok köszönet. Nálunk is mindent én csinálok. Reggel 7-től 16-ig meló, utána megyek a gyerekekért az oviba/suliba, aztán bevásárlás a gyerekekkel. Hazaérünk 18-ra, akkor állok neki vacsit főzni a családnak, a gyerkőcök általában ott sertepertélnek a konyhában és mindkettő meséli, hogy mi minden történt aznap. Aztán megjön a férjem, vacsorázunk és a kicsit megy fürdeni, a nagy meg tanulni apával (jobban mondva kikérdezi a leckét apa, mert napközis a fiatalember és elvileg estére már készen van a házi). Ha a kicsi végzett, akkor a nagy megy fürdeni, addig én általában mosogatok. A kicsinek ilyenkor jut egy kis játék apával. :) Ha a nagy végzett (ilyenkor már van általában 20 óra), akkor ő is megy játszani kicsit velük és én pedig takarítok egy picit. 20:45-től van meseolvasás, és 21-től van takarodó a gyerekeknek. Ekkor van egy kis időnk együtt a párommal, nagyjából 22-ig. Utána nekem még általában van mit csinálnom (vasalás, stb.) és ez megy éjfélig. Aztán fürdés nekem is, stb. és kb. 1-re tudok elaludni. 5-kor pedig ébresztő van, mivel össze kell készítenem a holmikat a gyerekeknek, a páromnak. Szóval nálunk ilyen egy hétköznap. Egy árva percem nincs magamra és ez még lesz rosszabb is.
2010. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!