Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Komolyan ettől fog tönkremenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan ettől fog tönkremenni a házasságunk?

Figyelt kérdés

A feleségemmel néhány dologban nem értünk egyet. Én nagyon szeretem ha rend van körülöttem és mindennek van pontos helye. Ha már két méterrel arrébb találok valamit, nagyon ki tudok akadni. A párom viszont szereti ha "egészséges kupi" van körülötte, ő ezt látja át. E mellett pedig nem viseli el, ha valami koszos, poros, tehát azt nem lehet mondani, hogy igénytelen lenne.

Mi úgy oldottuk meg az összeköltözést, hogy amit tudtunk elfeleztünk. Pl.a nappali egyik fele az én ízlésem szerint van berendezve, a másik része a feleségem ízlése szerint. A konyhában pedáns rend uralkodik, ott ő sem tűri a rendetlenséget.

Nekünk ez így tök jó, boldogok vagyunk, jól érezzük magunkat. De pár rokon szerint ezt a "fertőt" azonnal fel kell számolni mert így mentálisan beteg gyerekeink lesznek. Ti erről mit gondoltok? Valóban olyan szörnyű?


2014. júl. 13. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekelnek a rokonok? Ha nektek ez így jó, nem okoz folyamatos konfliktust, tudjátok felnőttek módjára kezelni, akkor semmi gond.

Egy apróság, azt remélem tudod, hogy egy gyerek (vagy kettő) mellett minden lesz, csak rend nem? Ha nem tudsz kicsit lazítani magadon 0-24ben ki leszel akadva.

2014. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Fél nappali barokkos, a másik fele minimalista, vagy mi?


Szerintem az nálatok a legnagyobb gond, hogy nem tudtok normálisan egyezni egy ilyen pitiáner témában, inkább megfelezitek a lakást, mint a gyerekek.


Egyébként ha ti így vagytok boldogok, akkor minek írsz ide? Ha a többség azt válaszolja, hogy "ez valóban olyan szörnyű", akkor rendet raktok, vagy mi?

2014. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én tudom,hogy a tárgyak szabadságra vágynak,:) de pl nem is tudnék azon aggódni,hogy pont nincs elmosva egy pohár vagy jézusúristen ott van a székkarfán egy felső.

Az a lényeg,hogy ti megtudtok egyezni ,és nektek ez így jó , másnak meg nincs hozzá köze

2014. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen fertőt?
2014. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Szerintem ügyesen megoldottátok, a lényeg az, hogy ha sikerült ezzel elérni a lelki békét, kompromisszummal, sikerült egymás külöbözőségét elfogadni.


Mások meg mindig bírálni fognak, ha nem olyanok vagytok, mint ők.

2014. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Pendulum92 ***** válasza:

"Nekünk ez így tök jó, boldogok vagyunk, jól érezzük magunkat."


Ez a lényeg!


A gyereknek 1000000000 szer jobban számít, ha a szüleik szeretik egymást, békesség van, úgy biztonságban érzi magát. Én úgy nőttem fel, hogy a szüleim ordibáltak egymással. Szerinted milyen volt?

2014. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kell foglalkozni senkivel sem.

Megjegyzem én rendmániás vagyok, a férjem is valamennyire az, na ez megváltozott amikor elkezdett járni a gyerek... azóta örülök, hogy élek, próbálom magamban elfojtani a dolgokat, tűrök mert tűrni kell, egy két éves pakol...

Szóval a gyerek arrébb fogja vinni a dolgaid, ebbe már most belenyugodhatsz, és egy két-három évest nem is lehet még olyan pedáns rendre szoktatni.

2014. júl. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, ne a rokonság kedveskedése érdekeljen. Nektek jó így, ti boldogok vagytok, akkor a gyerek is az lesz. Neki még bármit ugyanolyan könnyű megszokni az elején, fel fogja fogni, hogy ez itt apa része, itt oda teszem vissza pontosan, ahonnan elvettem, ez meg itt az anyáé, itt lehet rumlizni. Nem kell mindenben a rokonságra hallgatni!
2014. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt mondják ahány ház, annyi szokás. A ti házatokban ez a szokás, a gyerekek ebbe születnek bele, ebbe nőnek fel, minden gond nélkül. Amikor meg nagyok lesznek majd kialakítják a saját házuk szokását. Az a pár rokon meg foglalkozzon a saját háza szokásaival és alakítgassa azt.
2014. júl. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez fantasztikus: "mentálisan beteg gyerekeink lesznek"

Fábry, vagy a heti hetes egyből alkalmazná!


Elég furcsa pár lehettek, de hát ha megy, akkor menjen.

Mindenféle helyzetben a nagyon mechanikus döntéshozatal (hogy pl mindennek a fele-fele) nem szokott jóra vezetni, ahogy korábban írta valaki: az nem közös döntés, az két döntés egymás mellet.

2014. júl. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!