Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Rosszul állok a dolgokhoz?

Figyelt kérdés
egy éve költöztem a páromhoz, külföldre.Van saját autóm, de mivel magyar rendszámú, nem lehet huzamosabb ideig az adott országban.a párom ezért vett még egy autót, ami az ő nevén van, elvileg ezt használnám én.A lányának van saját autója, mégis egy ideje folyton ezt az autót viszi el, sokszor egy egész hétre, anélkül, hogy engem megkérdezne róla.Csak az apját kérdezi meg, ő meg persze azt mondja, h vigye nyugodtan.Mivel a párommal egy helyen dolgozunk, igazából nem jelent problémát, mert együtt megyünk a munkába, de engem mégis nagyon bánt.Nem igazán jó a kapcsolatunk a lánnyal, sosem bántottam, de ő az elejétől kezdve nagyon barátságtalan volt velem. Ha jóban lennénk, egyáltalán nem bántana, hogy elviszi, de így fáj.Eddig nem szóltam semmit, mert nem szeretném ha úgy tűnne, hogy irigy vagyok, mert egyáltalán nem erről van szó.De nekem olybá tűnik, hogy az egész az én idegesítésemre történik.
2015. márc. 17. 12:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%

az az autó nem a tiéd, hanem a párodé, te csak használod, ha már jogosságról beszélünk, akkor a lánya jogosabban használhatja, mint te, hiszen ő a családtagja, a saját lánya

viszont az is sok mindent elárul rólad, hogy nem vagy hajlandó változtatni a helyzeten, az unszimpátia kettőtök között gondolom nem egyik napról a másikra alakult ki, és te is tehetsz róla, ha nem is próbálsz ezen változtatni

2015. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Egy ember életében a gyereke az első. Páromnak is van nagy 26 éves lánya. Köztük már kialakult egy kapcsolat, én abba próbálok beleilleszkedni. Ha gondom van a páromnak elmondom, és segítsen megoldani. Ne duzzogj, mondd el a párodnak a problémádat, és találjon rá megoldást.
2015. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
De egyik napról a másikra alakult ki, vagyis inkább a legelső naptól kezdve fennállt.Az ő részéről, mert én mindig kedves voltam hozzá, ő nézett egyszerűen levegőnek teljesen ok nélkül.Lehet, hogy ő a lánya, de ez még nem jogosítja fel arra, hogy szántszándékkal, direkt gonosz legyen hozzám.
2015. márc. 17. 13:37
 14/18 anonim ***** válasza:
57%
Tudod ez a te véleményed, meg kellene a másik érveit is hallgatni. Az még nem gonoszság, ha nem pajtáskodik veled. Amúgy hány éves vagy?
2015. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Egyébként a lánynak az a baja, hogy valakije van az apjának, mivel a párom elmesélte, hogy az előző nővel ugyanezt csinálta, csak az nem lakott itt.Én is mondtam a páromnak, hogy szerintem az lenne a megoldás, hogy elköltözöm egy másik lakásba, de ő a sajátját nem akarja otthagyni, és azt sem akarja, hogy én egyedül költözzek innen.Teljesen kiakadt, mikor ezt mondtam neki.A beszélgetést meg azért tartom teljesen fölöslegesnek, mert semmi eredménye nem lenne úgysem, mivel egyértelmű, hogy féltékenységről van szó, nincsenek úgymond konfliktusok, amiket át lehetne beszélni.Nagyon kivagyok, mert közben már tervezzük az esküvőt, és egyébként nagyon jól megvagyunk, amikor nincs itthon, minden szuper. de ezzel a hazaköltözéses dologgal nagyon elbizonytalanított, mert nem tudnék vele huzamosabb ideig egy fedél alatt lakni úgy, hogy minden nap találkozunk.ugyanakkor azt is tudom, hogy ő az első, és ha valakinek mennie kell, az én leszek, csak nagyon bánt, hogy életem szerelmét elveszítem egy beképzelt, elkényeztetett lány miatt. Ja, és az a poén az egészben, hogy a párom volt feleségének a pasiját is elüldözte.szóval valami tényleg nincs rendben vele.Azért írtam ki magamból ezeket a dolgokat, mert senkinek nem szeretném elmesélni, akit ismerek :-(
2015. márc. 17. 13:51
 16/18 A kérdező kommentje:
35.
2015. márc. 17. 13:52
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen probléma itt "életed nagy szerelmével" van. Tehát az eddigi nőket módszeresen kiutálta a lánya, és neki soha nem jutott eszébe, hogy talán gátat kellene szabni ennek a dolognak. Ráadásul még ő van kiakadva azon, hogy költözni szeretnél, mert nem tudod elviselni ezt a légkört. Az egyetlen, ami számít, saját maga. A lány csak utána jön (hiszen ha ő lenne az első, nem is ismerkedne nőkkel a lánya kedvéért), te pedig leghátul kullogsz. Hogy hogyan érzed magad, az mindegy, csak neki meglegyen a kényelme, hogy ott vagy mellette és szeretgeted. Szerintem költözz, és ne úgy fogd fel, hogy ezt a lány miatt kell tenned, hanem a párod miatt. Ő nem képes kezelni a problémát, pedig a lánya már felnőtt nő, nem 3 éves, akitől mindent el kell viselni.
2015. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 acelsziv ***** válasza:
17 jól összefoglalta a helyzetet
2015. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!