Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjek, párok férfi tagjai,...

Férjek, párok férfi tagjai, ha a feleségetek/kedvesetek mondjuk 2 nap egymás után későn ér haza munkából, és emiatt nektek kell összedobni egy kis kaját. /? többi lent/

Figyelt kérdés

..akkor ezt már zokon veszitek és lenézitek a párotokat, hogy "mostanában" (=azaz 2 napja) nem főz?


Az én párom szemrehányta, holott egész hónapban én csinálom ezt, és néha nem szakadna bele, mert közös a háztartás, ha úgy vesszük és nem normális, hogy ennyire elvárja vagy nem is tudom.

Elvárás és minden nélkül én megcsinálom, mert számomra ez ösztön, hogy mosok, takarítok, főzök, de ennyire azt hiszi, hogy csak az én dolgom?


2015. márc. 18. 12:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

#20 Köszönöm, hogy megerősítetted amit írtam. Még ha nem is ez volt a szándékod. :-)


"még nem vagyok feleség" :-) MÉG nem, de talán hamarosan. :-) És biztos vagyok benne, hogy jó feleség leszel. :-)

"csak 22" De jó neked. :-) Töltsetek együtt minél több időt, mert többet nem leszel ilyen fiatal. :-(

Csak ismételni tudom magam, legyetek őszinték egymáshoz, és ne hagyd, hogy a megkeseredett emberek befolyásoljanak. A szíved (eszed) tudja, hogy mi a jó neked/nektek.

És kívánom nektek, hogy az életben soha nagyobb gondotok ne legyen ennél a kérdésnél. :-)

2015. márc. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves vagy!!! :) :) :)
2015. márc. 20. 05:38
 23/27 anonim ***** válasza:

21-es: komoly összefüggési tévedések vannak itt (20-as vagyok). S nem is fogjuk soha megérteni egymást. Hála istennek! Ezért nem vagyok én senkinek második műszakos robotja, ezért keresek annyit, mint a férjem, s ezért viselünk minden terhet közösen a házasságunkban, s erre büszkék is vagyunk.


Így a férjem nem egy éretlen tunya alak, én nem vagyok a cselédje, a gyerekeink az egyenrangú példát viszik tovább, s soha, semmiben nem lesznek kiszolgáltatva ők sem senkinek. S ez erő, boldogság és szabadság.

2015. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

#23 Őszintén remélem, hogy ezt nem csak bebeszélted magadnak, és a férjed is így gondolja. És, hogy nem egy álomvilágban élsz.

És igazad van, soha nem fogjuk megérteni egymást. Az én személyiségem nem engedi, nekem, hogy bárkit is lázítsak.

A továbbiakra már nem reagálok, mert nem ide tartozik.

Neked is sok boldogságot kívánok. :-) (Még ha túl büszke is vagy hozzá.)

2015. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

24: Megszólíttatás (s nem vita) okán erre még reagálok: pontosan tudom, hogy miről, mit gondol az életre választott társam, ahogyan ő is, hogy mik az én gondolataim. Kommunikáció nélkül eléggé nehézkesen működnek a kapcsolatok, amint ez ezen a portálon is kismillió esetben kiderül.


Jókívánságodat pedig köszönöm. Az utána csatolt vállveregető megjegyzést pediglen visszautasítom, ui. nem megmosolyogtatóan vagyok büszke, hanem pontosan annyi jogom és kötelességem van, mind munkában, mind párkapcsolatban, mint egy férfinak, horribile dictu. Még akkor is, ha (jelenleg) ezt a széles, egyszerűbb tömegeknek nehezére esik beemelni.


Lázítás: az nem lázítás, hogy a tűrés magasztos oltárára nem szeretem látni kiterítve (tipikusan a nőket) az emberi lényeket, miközben vélt magaslatról mosolyognak rájuk lenézően, hogy de hát ilyen az "igazi nő". Mert nem ilyen.


Továbbmegyek: az igazi férfi nem akar cselédet csinálni az élete társából. Mert nincs szüksége erre a hamis visszaigazolásra vélt nagyságáról. Az igazi férfi.


Kedves kérdező, te pedig vesd le a kényszereidet, s beszélj meg egy olyan munkabeosztást otthonra a társaddal, mi mindkettőtöket pontosan egyformán terhel a mindennapokban, hiszen a munka világa is egyformán terhel benneteket!


És igen, akkor is igazi nő, értékes, szerethető személyiség vagy (SŐT!), ha nem vállalsz otthoni pluszrobotot. Aki a pluszmunka nélkül nem fogad el, az keressen magának mindenescselédet, vagy több pénzt, amivel ki tudja azt fizetni egy bejárónőnek.


A valódi párkapcsolat fele-fele alapon terhel.


Minden jót kívánok, minenkinek.

2015. márc. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat neked is! :)
2015. márc. 23. 08:28
 27/27 anonim válasza:
Kedves kérdező! Ne vedd már dicséretnek, hogy férfiak azért puncsolnak neked mert szolgaként működsz. Nem ettől leszel jó feleség. És NEM ÖSZTÖNÖSEN takarítasz, főzöl, mosol... És én a helyedben elküldeném a csávót melegebb éghajatra...mekkora barom...dolgozol és még ki is szolgáld...képzeld el hogy viselkedne ha gyerek is lenne. ezek a pasik lesznek tipikusan a kanapén söröző parancsolgató "apukák" akik majd szépen minden feladatot rád hárítanak, mert te vagy a nő, mindent neked kell csinálni. hát nem...a PÁRkapcsolatban ketten vagytok egymásért, nem egyik a másikért... Nem kell elfogadni ezt a sz*rságot ami rá van kényszerítve a nőkre. meg am 22 vagy...sztem találsz ennél jobbat is. ha akarsz persze.
2015. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!