Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menyasszonyom amióta okostelef...

Menyasszonyom amióta okostelefonja van, egyfolytában facebookozik és azt nézi, ki hova utazik, ilyenkor látom rajta, hogy szomorú lesz, mert mi egyenlőre ilyet nem engedhetünk meg magunknak. Hogyan mondjam meg neki, hogy a mi életünkel foglalkozzon?

Figyelt kérdés
Sajnos mi egyenlőre nem engedhetünk meg ilyen dolgokat magunknak.Látom rajta hogy,zavarják ezek a dolgok,miközben,ilyen olyan ismerősök hol ide hol oda utaznak.Ilyenkor latom rajta a szomorusagot.Nem éhezünk vagy ilyesmi,nincsenek anyagi gondjaink,de ilyen extra kiadásokat nem engethetünk meg egyenlőre.Ilyenkor büntudatom van és magamat hibáztatom,hogy én nem keresek annyira jól és azért nem engedhetjük meg magunknak.
2015. márc. 18. 12:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"hanem egy olyan pasit kéne nézegetnie, aki el tudja vinni utazni őt"

ok,

Figyelj, koma, ha qwázni akarok, akkor ahhoz nem kell párkapcsolat.

Kérdező, spóroljatok, iparkodjatok, kutakodjatok. Olcsón is ki lehet fogni egész jó dolgokat.

2015. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hibáztatnod magad. Ha neki ennyire fontos lenne az utazás, akkor tenne érte.

Másrészt szerintem ez csak szimplán mások majmolása. Ha egyébként is utazós kedvű lenne, akkor tenne róla, hogy megvalósuljon. Nem pedig mások nyaralási fotói láttán lenne sürgős neki is utazgatni.

Tipikusan olyan ember, aki másoknak akar megfelelni, és másoknak villogni, mint sok magyar. Nem azért megy el az ilyen egy utazásra, hogy kikapcsolódjon, jól érezze magát, hanem az a legfőbb gondja, hogy minél hamarabb a képeket/videókat/szuveníreket mutogassa facebookon...


Minden téren ezt látni: kell a minimálbéresnek is az iPhone, inkább beledöglik a törlesztésébe. Kell utazni, ha telik rá, ha nem, mert meg kell mutatni a gazdagabb ismerősöknek, hogy igenis nekik is telik rá. Hogy közben nyomorognak? Sebaj!

2015. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
60%
Azt az alapfeltevést nem értem, hogy miért kizárólag a pár férfitagjának kellene anyagi forrást biztosítani? Ő nem dolgozik, nem keres pénzt?
2015. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%

Most komolyan, miért r...nc valaki, csak mert vágyódik olyasmire, amit nem tehet meg? Tesóm baromi jól keres, én nem, és kicsit mindig fáj a szívem, hogy én nem utazhatok annyi felé, mint ő. Nem irigylem tőle, megdolgozik a pénzért, és örülök is, hogy ilyen szép helyekre eljut, de ettől még vágyódom rá, és nem vagyok hajlandó bűnnek érezni ezt.

Mindennek semmi köze ahhoz, hogy a páromat imádom, és el nem cserélném a világ minden pénzéért, utazásáért sem. Mert utazni úgyis csak vele lenne érdemes, hogy megosszuk az élményeket. A kérdező menyasszonyáról sem tudjuk, elvárná-e egyáltalán a kérdezőtől, hogy ő finanszírozzon bármit... Szóval ismeretlenül felesleges így minősítgetni.


És azt is könnyű odaböfögni, hogy dolgozz többet, hogy legyen pénz. Az állásom mellett még 3 féle magánmelót is csinálok, de a magyar fizetésekkel ez épp annyi, amiből nagyjából megélek, és esetleg félrerakok valami nagyon pici pénzt, hogy ha beüt valami váratlan nagyobb kiadás, akkor legyen rá...

2015. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
46%

Hogy itt milyen hülye válaszok tudnak születni...


Kérdező te meg nem dobd ki, mert minden nőnek számít a pénz, egy másik nő is ugyanúgy vágyakozna, irigykedne.


26F

2015. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj az, hogy vágyakozik a szépre, a jóra, a kalandosra? AZ hajtóerő, motiváció, hogy egyszer neki is legyen olyan vagy megtehesse azt.


Persze, lehet ingyen hajókázni a Dunán, de az mégsem egy Amazonas-túra.

2015. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

Mi is hasonló cipőben járunk.

Van saját házunk,autónk, munkánk,nekem nyaralóm és lakásom is külön.

De van deviza hitelünk is,ami nagyon sok pénzt elvész.

Csak nálunk az a helyzet,hogy ezt mindet én teremtettem elő,még a jó melót is én szereztem mindkettőnknek.

Amikor hasonlókat kérdezget és mond nekem,én azt szoktam rá válaszolni,hogy ha te is hoztál volna valamit a kapcsolatba,akkor nem így állnánk anyagilag és mi is megtehetnénk a külföldi nyaralást például.

Na ezen mindig elkezd veszekedni,pedig én nem hazudok csak elmondom az igazat,az okok miértjét.

2015. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%

Azért bajos ez a szemléletmód, mert többek közt ezért nem boldogul a magyar.

Mindig az élvezeteknek él, aztán azzal takarózik: nem keres annyit, hogy normális életet teremtsen magának. Szerintem döbbenetes, hogy valakik inkább mulandó dolgokra elszórják a pénzt, mintsem arra törekednének, hogy gyarapodjanak anyagilag.

2015. márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintem döbbenetes, hogy valakik inkább mulandó dolgokra elszórják a pénzt, mintsem arra törekednének, hogy gyarapodjanak anyagilag."


Szerintem meg magánügy.

2015. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
71%

"Szerintem döbbenetes, hogy valakik inkább mulandó dolgokra elszórják a pénzt, mintsem arra törekednének, hogy gyarapodjanak anyagilag."

Szerintem is döbbenetes, hogy egyesek százezreket-milliókat költenek egy esküvőre, miközben ingyen, két tanúval is meg lehet oldani. Hogy mi mulandó és mi nem, az elég szubjektív.

Mellesleg szerintem a tulajdon (pl. lakás vagy vagyon) szükséges dolog, de nem feltétlenül tesz életed végéig boldoggá. Ahhoz élmények is kellenek.

2015. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!