Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgozott már valaki Ausztriáb...

Dolgozott már valaki Ausztriában török munkáltatónak? Esetleg, rokon családtag? Tapasztalatok érdekelnének. Merjek e nekik dolgozni vagy sem?

Figyelt kérdés
Adódna egy munka Ausztriában,egy pizzeriában,szakács vagyok,de dolgoztam már pizzasütőként is,vagy is az a specialitásom,szeretek pizzát sütni.Dolgoztam már Ausztriában is,de törököknek még nem.Hallottam már ilyet is,és olyat is.Egy ismerősöm már dolgozott ott,mindig kifizették rendesen.De nekem vannak fentartásaim velük,bocsánat nem akarok rasszista lenni,de a törökök olyanok Ausztriában mint nálunk a cigányok,mondjuk azzal a különbséggel,hogy nagyrészük dolgozik,viszont sok helyről hallottam,hogy voltak problémák pár helyen török munkaadókkal.
2015. jan. 29. 14:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban vagyok. Itt a törökök nagyon barátságosak a magyarokkal, munkahelyeken is. Tulajdonostól függetlenül mondom: ha volt ismerősöd, aki dolgozott náluk, és őt kifizették, meg volt elégedve a hellyel, akkor menj. Mi a legrosszabb? Hazajössz (vagy keresel másik helyet) az első fizu után, ha nem tetszik a hely, vagy a bánásmód.

Az, hogy valaki milyen főnök, az nem a nemzetiségén múlik, hanem az emberen magán. Magyarok között is van sz*r főnök aki átver, és németek/törökök/oroszok között is van normális.

Arra figyelj, hogy ha papíron x órára vagy bejelentve, akkor az olyan óraszám legyen, amiért már jár biztosítás. És írd egy külön lapra magadnak napi szinten, hogy hány órát dolgoztál, hogy a túlórákkal se verjenek át.

2015. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!