Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi vita esetén milt...

Családi vita esetén milt teszel? Szókimondó, taktikus vagy inkább ráhagyós vagy? Esetleg valami más "harcmodor"?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rájöttem,hogy legjobb szókimondónak lenni,nem kell játszani az ártatlan barikát.Taktikus sem vagyok szívesen,az olyan fű alatt kúszós nekem,a ráhagyás meg nem megy.Mostanság tehát a szókimondás lett a harcmodorom.

Csak az fáj,hogy van,akinek a családban a sunyiskodás lett a módszere.Pedig nem ejtettek a fejemre,hogy ne jöjjek rá,mi folyik a hátam mögött. :-)

2010. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén,szívből kimondom,amit gondolok,és el is várom a többiektől is.Ez így tiszta szerintem.
2010. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
eleinte próbálom leplezni hogy én milyen rossz oldalát látom a többieknek.. próbálom leplezni, többnyire sikerül, de néha mikor valaki nagyon beszól, kijön belőlem, leosztok mindenkit, és vagy elismerik, vagy még nagyobb a veszekedés:D
2010. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én csak hallgatok, fejeket vágok, kivárom, hogy kinek mi az álláspontja, de a háttérben maradok, igazából nem mondom meg én mit gondolok,... csak hirtelen felálllok és mindekét szét*aszok a díszpárnávaaal !!
2010. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért ha valaki nem üvölt és üt rögtön, az még nem sunyiskodás. De az igaz, hogy valami középútat nem könnyű találni. Pedig tanítják az agresszivitás nélküli párbeszédet néhol. Én a P.E.T. -nek rövidített könyvből tanultam sokat, Szülői -gyerek párbeszédek, és a másik hasonlóban tanár -gyerek párbeszédek vannak, a kölcsönös tisztelet és erőszakmentesség alapján. Párkapcsolatokban is használhatók ezek.

És itt van a veszekedés elleni pirulák, ez nagyon hatékony, mások is dícsérték.

[link]

2010. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha anyukámról van szó akkor ráhagyom nem huzzom tovább a hurt de ha másról akkor nagyon kimondom amit gondolok mert nekem senki nem fog dirigálni csak az anyám na meg a fönökömre is ráhagyom ha kell de egy munkatársra sose
2010. febr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha nagyon felmegy a pumpa, akkor sajnos szoktam trágár szavakat használni.

Azért ez nem mindig van így, de szókimondó típus vagyok.

Azért az sem mindegy, hogy kivel van nézeteltérésünk-szerintem :)

2010. febr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
üvöltözős ajtócsapdosós... :)
2010. febr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is borítom a bilit ilyenkor. Azért nem aljasodom le, de kinyitom a szám. Soha nem gondoltam, hogy jó dolog mindent lenyelni, és mindig hallgatni. Néma gyereknek....

Mondjuk én csak akkor emelem fel a hangom, ha tutira érzem, hogy nekem van igazam. Akkor azért kiállok tűzön-vízen. Ha nem nekem van, akkor inkább hallgatok.

2010. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam,hogy aki nem üvölt rögtön,az sunyi.Hanem az a sunyi,aki ilyenkor meglapul,utána visszahallok dolgokat,hogy ez meg az nem tetszik neki.
2010. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!