Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg az az egyetlen megoldá...

Tényleg az az egyetlen megoldás, ha minél hamarabb visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva fogok szülni. Eléggé meglepett, amikor ma a férjem azt mondta, hogy alig fogunk tudni kijönni a fizetéséből a hónap végére.

Közölte, hogy ebben a hónapban nem engedhetjük meg magunknak a digitális fényképezőgépet, amit pedig én mindenképpen szerettem volna, mire megszületik a baba, hogy legyen mivel normális minőségű képeket csinálni róla. És nem is nagy tétel, nem kell csúcsminőség, elég lenne egy 40-50ezres középkategóriás gép is.

És mindeközben, hogy ez nem fér bele, a férjem persze 100ezres gyerektartást fizet az egy szem lánya után, plusz az exneje lakásának a hitelét, havi 80ezret, mindezt úgy, hogy az exé maradt teljes egészében a lakás, és a közös lányuknak fogja a férjem a saját részét ajándékozni, miután kifizette az összes hitelt.


És elgondolkodtam, hogy ha most nem fér bele ez a 40-50ezres kiadás, akkor később sem fogunk jól kijönni anyagilag, ha már meglesz a baba. Ebből az következik, hogy minél hamarabb, akár már néhány hónap múlva vissza kell mennem dolgozni, a néhány hónapos gyerekem mellől.

Mert persze a férjem se a gyerektartás csökkentéséről nem akar hallani, se arról, hogy ne fizesse tovább az exneje hitelét.

Ilyen esetben van más megoldás, vagy ti mit tennétek? Nagyon nem örülnék, ha bölcsibe kéne tennem, vagy bébiszitterre kéne bíznom a babát.



2015. márc. 22. 16:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
50 ezerért haladó Bridge gépeket lehet venni...
2015. márc. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%
Logikus a kérdés, attól fognak éhenhalni a kérdezőék, hogy most épp hirtelenjében nem telik 50.000-es (csöppet sem amatőr kategóriás) fényképezőre, amit valószínűleg igazából kezelni sem tud egyikük sem...
2015. márc. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 20000ftos a mostani gép.adtak hozzá 2gbos kártyát és tokot.ekkoriban a kartya 4-5000 volt.(Samsung s760).használt állapotban is lehet kiváló gépet talalni.egyébként nem hiszem hogy a mai világban van akinek nincs digitális gépe.Az előző gépünk egy kis alap masina volt,3mpxes képet csinalt. Szerintem az hogy most nem tud kiadni 50000et,nem jelenti azt hogy holnap már menned is kell dolgozni.ha szeretnéd hogy a Férj megörokitse a szülést kérj kölcsön gépet
2015. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!


Szerintem a szülés előtti hormonális állapotban ne menj bele ilyen körökbe! Ilyenkor a legtöbb nő elveszti a realitásérzékét.

2015. márc. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
78%
14-es, ott a pont, igazad van. Örüljetek a babátoknak, nem szabad elrontani ezt az érzést. Továbbra is azt gondolom, hogy nincs okod aggódni az anyagiak miatt.
2015. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
93%

Mennyi pénz ment ki babadolgokra? Bútor, ruhák, babakocsi?

Szerintem csak a hormonok dolgoznak és felfújsz valamit amit nem kellene:)

Furcsa, hogy baba tervezéskor nem beszéltètek meg, hogy meddig maradsz otthon

2015. márc. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
30%
hihetetlen ,hogy egyesek min képesek problémázni.ez legyen a legnagyobb problémád ,kedves kérdezö.van fogalmad arról ,hogy mások alig több ,mint 40-50 ezerböl élnek egy hónapban?
2015. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
13%

ja azért csökkencsék a gyt meg veszitsék el a lakást mert neked a kamera a legfontosabb az újszülöt melé...

minek felcsinálni egy ilyen pénzéhes ribit

2015. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%

Bocsi, de nekem ez magas. Neked eddig halvány fogalmad nem volt arról, hogy mennyi pénzetek van egy hónapban? Hogy összesen mennyi a kettőtök bevétele, és ebből mennyi a kiadás? Csak mert nekem ez baromi életszerűtlen, hogy a férjed közli, hogy nincs pénzetek kijönni a hónap végéig, és te ezt nem tudtad... ő kezel minden pénzt és neked nincs semmi rálátásod a pénzügyeitekre, vagy mi?

Amúgy tényleg baromság ennyiért fényképezőgépet venni ahhoz, hogy a szobában kattintgass és fotózd a gyereket. Lehet 15-20-ért is venni a teszkóban, azok is tök jók erre a célra, sőt ma már a mobiltelefonok többsége is szép képeket csinál, otthoni fotózásra teljesen alkalmasak.

2015. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy ha tudatos volt a gyerekvállalás, akkor miért nem előtte beszéltétek meg az anyagiakat? Gondolom együtt éltetek, tisztában voltál a kiadásokkal és bevételekkel. Azzal is tisztában kellett lenned, hogy mennyit szán a lányára, aki a volt nejével van.
2015. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!