Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg az az egyetlen megoldá...

Tényleg az az egyetlen megoldás, ha minél hamarabb visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva fogok szülni. Eléggé meglepett, amikor ma a férjem azt mondta, hogy alig fogunk tudni kijönni a fizetéséből a hónap végére.

Közölte, hogy ebben a hónapban nem engedhetjük meg magunknak a digitális fényképezőgépet, amit pedig én mindenképpen szerettem volna, mire megszületik a baba, hogy legyen mivel normális minőségű képeket csinálni róla. És nem is nagy tétel, nem kell csúcsminőség, elég lenne egy 40-50ezres középkategóriás gép is.

És mindeközben, hogy ez nem fér bele, a férjem persze 100ezres gyerektartást fizet az egy szem lánya után, plusz az exneje lakásának a hitelét, havi 80ezret, mindezt úgy, hogy az exé maradt teljes egészében a lakás, és a közös lányuknak fogja a férjem a saját részét ajándékozni, miután kifizette az összes hitelt.


És elgondolkodtam, hogy ha most nem fér bele ez a 40-50ezres kiadás, akkor később sem fogunk jól kijönni anyagilag, ha már meglesz a baba. Ebből az következik, hogy minél hamarabb, akár már néhány hónap múlva vissza kell mennem dolgozni, a néhány hónapos gyerekem mellől.

Mert persze a férjem se a gyerektartás csökkentéséről nem akar hallani, se arról, hogy ne fizesse tovább az exneje hitelét.

Ilyen esetben van más megoldás, vagy ti mit tennétek? Nagyon nem örülnék, ha bölcsibe kéne tennem, vagy bébiszitterre kéne bíznom a babát.



2015. márc. 22. 16:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
#20-as vagyok. Azért egy 40-50 ezres gép már elég komoly......nekem egy egyszerű kis Samsung gépem van, és tökéletes képet tudok csinálni a gyerekekről, több funkció is van rajta. Igaz ajándékba kaptam, de olyan 20 ezer körül mozog.....
2015. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is 20x ezer Ft-os Olympus gépem van és gyönyörű képeket csinál, ráadásul aksis, nem elemes.

Havi 100 ezer gyt és 80 ezer hitel fizetése valóban nem kevés, de gondolom ezt megfelelő anyagi háttér mellett vállalta. Az, hogy most nincs, gondolom azért van, mert a babának is megvettétek a cuccokat. Írásod alapján gondolom akkor a babakocsid is legkevesebb 150 ezer körül lehetett, meg ki tudja milyen extra drága cuccokat vetettél meg.

Ugyanakkor, ezek szerint van munkahelyed, vagy kapsz még fizetést v. táppénzt vagy már cseden vagy. Tehát, neked is van jövedelmed. Igazából, 20x ezret ezekből is összeszedhettél volna a 9 hónap alatt, azok a gépek is nagyon jók. Ha meg drágábbat akarsz, akkor azt is összespórolhattad volna. 5 hónapon át 10 ezer Ft a fizudból v. táppénzből és meg is van. Gondolom ez nem akkora probléma, a férjed elég sok pénzt vihet haza, ha a volt párja felé csak 180 ezer a kiadása.

2015. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
50%
Ja, a gyerek meg arról szól, hogy egy kicsit vissza kell venni az igényekből, ha nem havi milliókból éltek, még 1 gyereknél is. Mi lesz a fontosabb? a 20 ezres nadrág v. a gyereknek 20 ezer gyógyszerre és vitaminra havonta. Mert kb. 4-5 éves korára nem kevés lesz a kiadás 1 gyerekre sem.
2015. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
15%

Mi a fenenek tobb 10 ezer forinter vitamio??

Megsugom zoldseg gyumolcs kell a gyereknek nem gyogyszer

2015. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
31%

Ja, ha szerinted van vitamin azokban a zöldségekben és gyümölcsökben amit a boltban megveszel és mindennel lekezelik, akkor tévedsz. Az antibiotikum meg nem vitamin, nálam a gyógyszer nem vitamin, mint írtam, gyógyszer és vitaminra. Konkrétan ha beteg a gyerek, azt nem úszod meg 2 ezer forintból, mert a beteg gyereknek nem lesz elég a génkezelt bolti narancs a C-vitamin pótlására, na meg elég sokat meg is kell etess a gyerekkel, hogy a napi mindenféle vitamint és ásványi anyagot pótolj 100%-ban. Aztán megint nézhetsz, ha meg sem eszi a gyerek a mindenféle zöldséget.

Ugyanakkor, a Kérdező nem ezt kérdezte.

2015. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
50%
Ja és 24-es. Megsúgom, hogy neked meg a Magyar Helyesírás Szabályzata c. könyv kell. Te agyoniskolázott!
2015. márc. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
92%

ja és ez az utolsó hónapos terhesen derült ki?

ahhaa

2015. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
56%
Mi a helyzet veletek kérdező?
2015. ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
57%

Hozzá se mennék olyan férfihez, aki az exneje hitelét fizetni akarja, nemhogy gyereket szüljek neki! Nem csoda hát, ha az előző családjára van pénze, de rátok már most sincs. :/

Válj el tőle, és fizessen neked is hitelt, gyerektartást meg asszonytartást, akkor már elég lenne a pénz, nem?

2021. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!