Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezesetben érdemes összeházasod...

Ezesetben érdemes összeházasodnom egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Barátom rendőrként tanult, néhány hónapja talált munkát és azóta szinte nem is foglalkozik velem. Persze gondoltam, hogy valami hasonló fog történni, de azt sosem gondoltam, hogy idáig elmerészkedik.

Egyik nap a szokottnál is frusztráltabb volt, mint mindig, most is próbáltam vele beszélni, megkérdeztem, hogy mi a baja és hogy tudok-e segíteni. Ő pedig csak lerázott azzal hogy hagyjam békén, csak egy kicsit pihennie kell. Egy kis idő múlva odajött hozzám, és közölte, hogy innentől meg se merjem kérdezni mi a baja, mert csak rá tartozik. Én meg mondtam neki, hogy ha valami gondja van az rám is ugyanúgy tartozik, ne mondja meg hogy mit csináljak és erre megütött. Utána bocsánatot kért és addig ölelgetett amig meg nem bocsátottam neki. Valamint mondta, hogy több ilyen nem fog történni.

Egyébként júliusra tervezzük a házasságot, de szüleim szerint nem lenne érdemes egy ilyen emberrel együtt lennem.

Szerintem egy idő után változna, csak még új neki a munka és bele kell rázódnia. De bevallom én is elgondolkoztam ezen az egészen, még ha nem is szándékosan tette.


2015. márc. 23. 00:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer megütött, meg fog ütni maskor is. Nem kell túlgondolni.

Ne menj hozzá.

2015. márc. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Adj hálát az égnek, hogy még házasság, gyerek előtt kiderülnek dolgok.

És ha normális, boldog családi életre vágysz, akkor menekülj Tőle. Ez csak a kezdet volt! Mi lesz a nagyobb problémáknál? Mi lesz, ha majd a gyereksírás borítja ki. Mindkettőtöket megver?

Ne akarj ilyen ember mellett élni. Ennél még az egyedüllét is jobb! Ja és ne felejtsd! Ugyan mindent megígérnek... de soha nem fognak jó irányba változni! Aki egyszer megütött egy nőt, többször is meg fog!

2015. márc. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj! Ez egy bántalmazó kapcsolat (igen, a lelki bántalmazás, a verbális bántalmazás, a hatalmaskodás is az)
2015. márc. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez független a foglalkozástól. Az én férjem is nyomozó, lát elég nyomort, bántalmazást, adott esetben halottakat, a munkahely valóbam stresszes. DE, soha nem jutna eszébe, hogy rám vagy a 1,5 éves lányára kezet emeljen. Mi vagyunk neki a nyugalom ahova hazajöhet, a hátország. Sajnálom, de a párom képtlen kezelni a napi stresszt, a konfliktusokat, hazaviszi és te iszod meg a levét.

Mindenesetre, ha még most kezdett el csak dolgozni adj, neki egy kis időt, talán beleszokik, de az esküvőt én jegelném, és ha még egyszer valami agressziót mutat, és nem kell hogy megüssön, akkor én a magam jövője érdekében lelépnék. A fenének hiányzik hogy laposra verjenek.

2015. márc. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Bocsánatot, természetesen a te párod képtelen kezelni.
2015. márc. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%

Eleve rendőr, agresszióra képzik őket és ha már az ütésig eljutott lesz olyan esete ami jobban megrázza , legközelebb elborul az agya agyon is ver. Persze változni fog, sokkal rosszabb lesz, mivel akiben megvan a hajlandóság az elfogadja a segítséget nem pedig megüt. Volt idő mikor én is halálra idegesítettem az akkor még "csak" páromat -mint kiderült hormonproblémák miatt- és én is utólag azt mondom , hogy vagy jól pofon kellett volna csapnia vagy itt hagyni, de nem tette.

Persze, nehéz feladni a megszokottat, de merés nélkül nincs nyerés...ha nem is adod fel , de az esküvőt eltolnám.

2015. márc. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Megütött...nem véletlenül,pl.:úgy hogy te voltál rossz helyen.

Ha ez nem ok arra,hogy szakíts vele akkor mi?

2015. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha már így tetted fel a kérdést, te is tudod a választ. Engem sem ütött még meg a párom, mert faggattam a munkahelyi problémái miatt. Pedig volt, hogy nyaggattam. Igaz, kicsit morgott, erélyesebben szólt, de soha nem ütne meg.
2015. márc. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

1.Az emberek nem változnak.

2. A munkahelyen nem fogja kevesebb frusztráció érni, szóval ez nem indok.

3. Minden bántalmazott nő keresi a mentséget a pasi számára, meg a hibát magában. Te még abban a fázisban vagy, hogy van lehetőséged kitörni ebből, és még időben észrevetted az intő jeleket.

4. Ha téged egyszer megütött, akkor másodszor is, harmadszor is.... és a gyerekedet is meg fogja ütni...stb. Ha majd sír a baba, és idegesíti, akkor durr egy pofon? Ezt akarod?


Nem a munkával van baj, hanem hogy nem tudja kezelni az indulatait. És ez később sem fog változni.

2015. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, mindent leírtak előttem.. gondolom észrevetted, hogy nagyrészt egybecsengenek a válaszok, és senki nem tapasztalt még olyat, hogy a helyzetetek pozitív irányba változzon. Nem a párod lesz a fehér holló, bármennyire szeretnéd. A bántalmazók óriási része egész életében bánja, hogy kezet emel a házastársára, gyerekeire, könyörög a megbocsátásért, átkozza magát, de ettől függetlenül abban a pillanatban, amikor elönti a düh, ugyanúgy agyonveri őket, ha épp a keze ügyében vannak.
2015. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!