Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelővel kapcsolatban...

Keresztelővel kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Katolikus keresztelő lesz. Kérdésem az lenne mennyire kötött a szöveg amit a pap mond? Miket szokott mondani keresztelő alatt? Lehet beleszólásunk? A szülők szoktak valamit adni a leendő keresztszülőknek? A keresztelő előtt el kell menni a paphoz beszélgetni. Ilyenkor miről szokott a pap beszélni a szülőkkel? Van valami szokás ilyenkor? Bocsi, hogy tudatlan vagyok, de 20 éve voltam utoljára keresztelőn:). Mennyi adományt szokás adni?
2015. márc. 28. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van néhány infó. A szertartás szövege kötött, a pap szokott utána még kicsit beszélgetni a szülőkkel/keresztszülőkkel, az már kötetlen. Azt mindenhol komolyan veszik, hogy a szülők közül valaki vállalja a gyerkőc katolikus nevelését, vannak plébánosok, akik nem keresztelnek csak polgárilag kötött házasságból született gyereket, ill. elvárják, hogy a család fizesse be az egyházi adót. Keresztszülő sem lehet akárki sok helyen.

A szülők nem vesznek ajándékot a keresztszülőknek , csak megvendégelik őket. A pap azt méri fel, hogy komolyan gondolják-e a szülők a vallásos nevelést, ők maguk mennyire vannak képben, járnak-e templomba, miért akarják a keresztelőt. Tudok esetekről, amikor nem keresztelte meg a plébános a gyereket (többszöri kérésre sem), mert úgy látta, csak divatból kérik a szülők, amúgy nem veszik komolyan az egészet.

A keresztszülők szoktak adományt adni, nem igazán tudom, mennyit illik, gondolom, 5-10 ezer Ft elég.

2015. márc. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Minek a keresztelo ha nem gyakoroljatok a hitet?

Egy keresztelo azt jelenti ujjaszuletes jezusban

Egy gyerek nem erti ezt igy felesleges dolog.

Sajnos divat a vasarnapi kereszteny keresztelo a pap jogosan keri AZ egyhazadot szolgaltatasnak veszik akkor fizesenek erte

2015. márc. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. neked nem teljesen mindegy, hogy miért keresztelik meg? Nem az volt a kérdés, hogy mi a véleményed róla!


Nálunk pl. most aktuális, minket kértek fel keresztszülőknek, de mivel nem volt templomi esküvőnk, nem tudom, hogy engedélyezik-e... Amúgy sajnos pénz beszél, pár forinttal többért sok mindent el lehet érni. Mondjuk szerintem az is gusztustalan, hogy elkérnek 40-50e ft-okat egy keresztelőért.

2015. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Itt nálunk ebben a templomban nem feltétel a házasság, mi sem vagyunk összeházasodva. Egyházadót sem kell befizetni, annyit mondtak, hogy ha szeretnénk adni adományt elfogadnak.
2015. márc. 29. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!