Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan is van ez? Nekem...

Hogyan is van ez? Nekem kötelességem besegíteni anyámnak a féltesóim körül, de részéről kegy, ha pár percre figyelnie kell az unokákra?

Figyelt kérdés

Elég korai gyerek vagyok, anyám csak 17 volt mikor születtem. Engem leginkább az apai nagyszülők neveltek anyám asszisztálásával. Apám nem volt része az életünknek.

Most együtt élünk, anyám, a párja a (jelenlegi párjától született) féltesóim és én a párommal a 3 gyermekünkkel.

Anyám természetesnek veszi, hogy én mindig rendelkezésére állok, ha neki szüksége van valamire, bármire. Sokszor úgy érzem inkább tart házvezetőnőnek és pesztrának, mint a lányának. Én próbálok segíteni neki, de azért nem szeretnék a cselédje lenni.

A tegnap esti húzása kiverte nálam a biztosítékot. A fiam hazahozott az oviból egy hányós hasmenős vírust, amiből a gyerekek 1-2 nap alatt kigyógyultak, én meg már egy hete szenvedek tőle. A gyerekekkel tegnap az udvaron játszottunk és én éreztem, hogy megint mennem kell, ezért megkértem anyámat, aki rejtvényt fejtett a teraszon, hogy egy kicsit figyeljen rájuk. Mire egy olyan kioktatást kaptam, hogy szóhoz sem jutottam. Röviden annyi volt a lényege, hogy nekem nincs jogom az ő nyugalmát zavarni. A gyerekeket magamnak szültem, ne az ő nyakába varrjam őket állandóan...

Rendben én megértem, hogy az utóbbi héten többször is kértem tőle ilyet, de azért ez egy kicsit szíven ütött. Ma reggel meg mint akinek nem is rémlik a tegnapi, szólt, hogy mikorra menjek a húgomért a táncra. Persze megsértődött és óriási hisztit rendezett, mikor mondtam, hogy ma nekem nem jó.

Lehet, hogy én voltam túl engedékeny eddig, de tudnátok segíteni, hogyan változtassak ezen, ha a költözés kizárt?


2015. márc. 31. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
3 gyerekkel költöztetek az anyád nyakára?
2015. márc. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem költöztünk anyám nyakára.
2015. márc. 31. 09:23
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Én is ugy érzem,vagy hogy is van ez?
2015. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Valahol anyudnak igaza van. A gyerekeket ne az ő nyakába varrd, végül is nem neki szültél. Viszont neked is igazad van, hiszen ha ő megkér, hogy foglalkozz a gyerekével (aki a féltesód) akkor te is jogosan mondhatod neki azt, hogy ne zavarja meg a nyugalmadat a testvéredet ne varrja állandóan a nyakadba.

Ennek az az eredménye, hogy állandó veszekedés lesz köztetek, ami meg fogja nehezíteni egy amúgy is nehéz együttélést.

Én mindig azt mondom, hogy ilyenkor bizony az számít, hogy ki lakik kinél.

Ha te laksz 3 gyerekkel, férjjel 5-öd magaddal anyád házában, akkor bizony alkalmazkodnod kell, és tűrni anyud nem egészen toleráns viselkedését, amíg nem tudtok elkötözni.

HA viszont anyád lakik a tesóddal, párjával a te lakásodban akkor igenis nyugodtan megmondhatod neki, hogy vagy kölcsönösen segítitek egymást, vagy nem árt ha új otthont keresnek maguknak.

A kérdés már csak az, hogy ki lakik kinél?

2015. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha a nyakára mentek volna is,akkor is vigyázhatna 10 percet a mama a gyerekekre,míg a lánya a budin ül,nem?!


Amúgy szerintem te,kérdező mindig is nyűg lehettél és ez az érzés megmaradt benne. Fiatalon szült,nem is igazán ő foglalkozott veled és most sem tud normálisan viszonyulni hozzád. Szerintem igazad van,próbáljatok különköltözni.

2015. márc. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mi a fene ***** válasza:
Nehéz az együttlakás, de én ilyet sose mondanék a gyerekemnek.Banális, de üljetek le, hogy tisztázzátok. Ő téged nemnagyon nevelt, most furcsa neki a gyerek nevelés Ezt beszéljétek, meg, és ebből a helyzetből valami jót hozzatok ki. Jobb lenne.
2015. márc. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Az miert mas nyakaba varras, hogy megkeri a gyerekek NAGYMAMAJAT, hogy figyeljen mar a gyerekekre, amig kisz_rja magat?? Mikor tesomnak is volt ez a virusa addig a kislany nalunk aludt par napig, hogy 1, a kislany se kapja el 2, hogy a noverem ki tudja magat kuralni, pihenni. Megse ereztuk ugy, hogy a nyakunkba varrna a kicsit.
2015. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!