Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor betegek a gyerekek,...

Amikor betegek a gyerekek, hogyan oldjátok meg a láthatást? Mondhatom, hogy majd bepótoljuk, ha meggyógyultak vagy kötelességem betegen is odaadni őket?

Figyelt kérdés

Fél éve váltunk el, még csak most kezdenek kiderülni a problémás pontok a láthatásban.

Mindhárom gyerek beteg, a két nagyobbnak antibiotikumot is kell szednie 5 napig, a kicsinek csak c vitamin, Calcimusc, köptető és szükség esetén lázcsillapító kell.

Az apjuk nem akarja elhalasztani a láthatást, de azt is megmondta, hogy ő nem fog ilyen hülyeségekre figyelni, hogy ki, mikor és mit vett be vagy mit, mikor kellene bevennie.

Mikor azt mondtam neki, hogy így nem adom oda hétvégén a gyerekeket, azt mondta, hogy feljelent a láthatás akadályozása miatt. Ezt tényleg megteheti?


2015. jan. 22. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Két eset lehet: az elmaradt láthatást pótolod később, vagy pedig az apa a te lakásodban gyakorolja a láthatást. Nem vagy köteles betegen odaadni.
2015. jan. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan az agyam elszáll, mi az hogy nem figyel ilyen hülyeségekre? Még jó hogy a gyerekekre figyel, mikor ott vannak. Elvileg feljelenthet akadályoztatásért, gondolom majd kivizsgálják. Én így nem engedném el őket, bár nálunk nincs ilyen probléma, az apuka és a barátnője is maximálisan figyelnek rá ha beteg, én megbízom bennük. Nálunk még csak olyan volt, hogy a nehezén már túl volt mikor ment, csak még tartott a gyógyszer. Tehát nem volt lázas, bágyadt. Az lenne a legjobb, ha egyeztetnél a gyámüggyel, hogy ilyenkor mi van, és az exeddel emailben beszélnéd meg ezeket nem szóban. Hogy legyen nyoma, hogy mit mondott. Mert ha a láthatás akadályoztatása veszélyeztetésnek minősül, akkor gondolom a gyógyszer beadásának szándékos elmulasztása is. Vagy, esetleg ajánld fel, ha megoldható, hogy jöjjön hétvégén, akár mindkét nap hozzátok és legyen a gyerekeivel. De mindent írásban!
2015. jan. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha bármikor láthatná a gyerekeket, akkor nem lenne ilyen probléma. Ha nem komoly betegek, akkor engedned kell. Így inkább ő menjen a gyerekekhez.
2015. jan. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen apa az ilyen?! Ja, hogy ő nem figyel az ilyen hülyeségekre? (Eleve mi az, hogy egy beteg gyereket rángatni akar? Minek?) Ezzel veszélyezteti a gyerekeket és kétlem hogy a bíróság ezt támogatná. Én sem adnám oda őket, az orvos tudja igazolni a betegséget, szóval mehet apuka ahová akar. Szégyellje inkább a pofáját.
2015. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is a gyámüggyel egyeztetnék, hogy apukának ilyen a hozzáállása, a gyerekek érdekében (az antibiotikum nem cukorka, hogy a kéne-kedve szerint kapják) mit lehet tenni, nehogy feljelentsen.

Én még írásban elküldeném neki, hogy a gyerekek betegek, vagy ilyen és ilyen adagolásban beadja nekik a gyógyszert vagy egy másik alkalommal plusz lehetőséget biztosítasz a szokásos láthatáson felül. Mindenképp írásban küldd el.

2015. jan. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!