Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is kötelességem...

Szerintetek is kötelességem furikázni a kocsimmal a családtagokat?

Figyelt kérdés

Vettem saját autót mert nagyon untam hogy apám sok pénzt kér el azért hogy mehessek az autóval és nem is akkor használhattam mikor én akarom.

Meglett a saját autó és azóta anyám mindig az enyémmel akar menni vagy én vigyem el bevásárolni, én vigyem el a tesómat a munkahelyére meg menjek is érte mert nincs akkor busz mikor kellene.

Benzinbe nem adnak be pénzt és az autó fenntartásába se segítenek. A legjobban az 1-2 kilométeres utak idegesítenek amit amúgy gyalog is meg lehet tenni.

Igaz hogy amúgy a családi kasszába nem kell sok pénzt beadnom de nem látom az egyenlőséget, mert tesóm alig ad be, ráadásul neki nincs autója amivel bárkit is vinne a családból.


2015. jan. 11. 10:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Párszor említsd meg,nem tudod megoldani,mert nincs üzemanyag és most nem tudsz tankolni,mert másra kell a pénz. Az én gyerekem ha elvisz valahová,adok neki a benzinbe....
2015. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Jogilag nem kötelességed, de ha a szülöknél laksz és csak keveset fizetsz bele a háztartásba, akkor azért valahol jogos.


Számold ki, hogy ha albérletben laknál, az mennyibe kerülne (lakbér, rezsi, kaja) és ehhez képest most mennyit fizetsz otthon. Amivel kevesebb, azt nagyrészt elvárhatják, hoyg az ide-oda autózással kipótold.

Meg gondolom, anyukád is a bevásárláskor amit vesz, az azért részben a te szükségleted is.


A tesód meg más kérdés, eleve van-e jövedelme, ha meg nincs autója, akkor érthetö módon nem tud vele senkit sehová vinni.

2015. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Az a helyzet h tele a tank mert rendszeresen mérem a fogyasztását. Én keveset megyek vele mostanában úgyhogy könnyű teletankolnom.
2015. jan. 11. 10:36
 4/24 anonim ***** válasza:
45%
Otthon laksz a szülőkkel, a rezsibe alig fizetsz, akkor megteheted, hogy furikázod őket.
2015. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%
De a furikázás idő is. Ha kifizeti az áramot, anyukának nem kell a villanyóra mellett állnia, amíg használja, a kérdezőnek meg az ideje is megy ezzel.
2015. jan. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Anyámék is mindig ezt az albérlet dumát hozzák fel.

Tesóm dolgozik. Bár nem keres sokat de azért adhatna be ő is pénzt mert tőle nem nagyon várják el.

Nekem ilyenkor kevés pénzem van, tavasszal,nyáron jobban keresek.


Tegyük fel hogy beadok 25-öt, tesóm is bead 25-öt, de én még ezen felül a saját költségemen viszem a többieket ide-oda, tesómnak meg nincsenek ilyen kiadásai és nem is kérnek el tőle pénzt ha elmennek érte mikor végzett a munkával. Én meg úgy használhattam csak a kocsit ha fizettem a benzinbe.

Kb 20km-es útért elkért apám 2000ft-ot. Az én autómmal 20km-t kb 600ft-ból megteszek de az az autó se eszik sokkal többet.

2015. jan. 11. 10:41
 7/24 anonim ***** válasza:
21%

Minek nézed a fogyasztást? Egyszer-kétszer megméred aztán az úgy se fog sokat változni és hagyd kiürülni.


Otthon fizeted a rád eső részt? Ha igenn, akkor joggal várhatod el, hogy fizessék ki a benzint is (kevesebbet adsz nekik), de ha nem, akkor ennyit igazán meghetsz értük.

2015. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%

Mi a francnak egy olyan embernek egy kocsi, aki nem vagy csak epp fent tudja tartani. Szamoljam a kilometereket, fogyasztast, sporoljak vele? Soha, letcikk, es igen, szomszedot barkit elviszek, ha kernek, csakis idomtol fugg.

Kerdezo! Te anno miert nem gyalogoltal, miert apuci kocsija kellett?

2015. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

10-20 km-t nem gyalogolok, gondolom te se...

Megnyugtatlak hogy fent tudom tartani.

2015. jan. 11. 10:55
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

Utolsónál a pont!

Igen, én is úgy gondolom, szomszédot is elviszek, ha megkér, és időm engesi, nemhogy családtagot. Családban ez természetes kéne hogy legyen.

2015. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!