Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak majdnem egy...

Mit csináljak majdnem egy hétig a párom gyermekeivel? Félek, hogy nem fogják magukat túl jól érezni.

Figyelt kérdés

Az anyjuknak lesz egy kisebb nőgyógyászati műtétje csütörtökön és pihenni akar utána, ezért a párom bevállalta, hogy jöjjenek hozzánk a gyerekek (9 éves fiú, 7 éves lány). Úgy néz ki, hogy holnap jönnek, és hétfőn mennek haza.

Mit csináljak velük itthon addig? Nekem is vannak gyermekeim és van egy a párommal közös kisfiam is. A házban nyüzsgés lesz, de a párom gyerekeinek én leszek az egyetlen ismerős és engem sem szeretnek túlzottan.

A gyermekeimnek lesz programja, az apjuk viszi őket ide-oda, meg most 2 hétig nálunk lesz minden nagyszülőjük és a dédmamájuk is. Én a kicsi miatt még nem vagyok túl rugalmas, szóval én nem tudok velük sehová menni, az apjuk meg dolgozik, neki ilyenkor van a legnagyobb hajtás.

A kertben van egy kis játszótér, de az én fiaimból kiindulva az már nem köti le őket.

Váratlanul ért a helyzet, de próbálnám belőle a legjobbat kihozni. Lenne valami ötletetek?


2015. márc. 31. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ők még a játszótérnek örülni fognak,bár nem lesz túl jó idő állítólag.Mese DVD,társasjátékok,meg hozzanak magukkal ők is játékokat,ezt beszéljétek meg.
2015. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában véve 3 nap, amikor az apjuk nem tud velük lenni. Gondolom hétvégén otthon lesz. Addig csak megleszel valahogy velük, főleg, hogy ott lesznek a nagyszülők is. Amikor a kicsivel mész sétálni, vidd őket magaddal. Vagy néha hagyd rá a nagyszülőkre a kicsit és mozdulj ki a két gyerekkel, amikor a sajátjaid az apjukkal vannak. Legalább összecsiszolódtok egy kicsit.

Gondolom a lakásban vannak játékok, foglalják el magukat.

2015. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem furcsa amit írtál: "párom bevállalta őket", pár sorral lejjebb pedig "párom dolgozik". Akkor végül is azért téged illett volna megkérdezni van-e esetleg még kedved 2 másik gyerekhez.... A párodnak szabit kellett volna kivennie, szerintem....

Hát nézd Te már gyakorlott anya vagy, csak kitalálsz valamit.... Rajzolás, festés, húsvétra is készülhettek, ők már nagyok használhatnak ollót például. Csinálsz valami egyszerű ebédet, ha van rá keret én rendelnék a helyedben egész héten :D Nehogy már.....

2015. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezzétek meg az nyukát, hogy otthon mivel szokták magukat elfoglalni, esetleg a kedvenc mesefilmejüket/dvd-jüket hozzák magukkal. Akkor azt tudják nálatok is nézni, pár kedvenc játékot, köynvet is hozzanak, akkor kevésbé gond, hogy mivel foglalják el magukat.
2015. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Ki kell vinni őket focizni.
2015. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mesefilm, kirakós játék, társas.

Esetleg süss valami egyszerűbb sütit, a gyerekek szeretnek segíteni ilyesmiben általában.

A kislánnyal lehet például sminkelőset játszani, beöltözőset. (Ebben a nagy is benne lehet, pl beöltözik kalóznak)

De játszhatnak a régi bevált játékokkal is: bújócska, ugróiskola, akármi.

Kifestőkönyv, ha van, rajzolás.

2015. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
Tulajdonképpen te azt szeretnéd, ha semmit nem kéne velük csinálni. Te ellehess a saját gyerekeiddel, de velük meg mindegy mi lesz. Neked olyan mindegy. Te a saját gyerekeiddel sem mozdulsz ki? Vagy csak hozzájuk nincs kedved? Képzeld magadat a helyükbe. Ott kell lenniük egy helyen pár napig, ahol érezhetően nem birnak kitalálni nekik semmit, nem kivánják, hogy ott legyenek. ínem csodálom, ha nem kedvelnek, ha ilyen kedvetlen vagy velük. Tudod mit? Ültesd őket a tv elé, az jó lesz nekik és nincs velük gondod.... Pfff.
2015. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Ebből akkor 3 nap suli.

Utána gondolom, el lesznek a házival, és nem sok idő marad. Szólj a te gyerekeidnek, hogy játszanak velük, amit egyébként ők is játszanának. Ez egy jó alkalom, hogy jobban megismerjék egymást.

Hétvégén meg gondolom, apuka is otthon lesz. De szerintem ekkora gyerekek már feltalálják magukat. Csak legyetek velük kedvesek, barátságosak.

2015. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
Előttem szóló savanyú a szőlő? :D
2015. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
2-vel előttem szóló. :D
2015. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!