Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy jobb...

Mit tehetnék, hogy jobb kapcsolatom legyen a párom gyermekeivel?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, az előző kapcsolatomból van 3 gyermekem és egy a párommal közös lányom is, neki az előző kapcsolatából van egy 7 éves lánya és egy 9 éves fia.

Próbáltam, próbálok velük jó kapcsolatot kialakítani, de ők ezt nem akarják, sajnos ebben nagy szerepe van az édesanyjuknak is. Ha nálunk vannak, szinte kezelhetetlenek, csúnyán beszélnek és ha valami nem tetszik nekik, összetörnek ezt-azt. A párom próbálja őket fegyelmezni, de nem nagy sikerrel, ráadásul egyre többször felhozza nekik, hogy bezzeg a többiek nem ilyen neveletlenek, ez pedig csak olaj a tűzre.

Hogyan tudnánk javítani a helyzeten?


2014. máj. 1. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
játszani kell velük
2014. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%
velem egyszer beszélne csúnyán,és egyszer törne össze valamit.utána megnézhetné magát,többet nem lenne kedve se törni se velem hömbölögni.Aztán apuka is pisloghatna ha ilyen pancser még tekintélye sincs.
2014. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Mindig ilyen volt a gyerekek viselkedése vagy új keletű dolog ez? Egyébként szerintem az egyik legrosszabb életkorban vannak.

A te gyerekeid milyen idősek?

Én is elvált szülők gyereke vagyok. A válás után hamar összejöttek szüleim a pótokkal. Anyukámmal éltem és ahogy emlékszem nagyon nehezen viseltem azt az időszakot, amikor új testvér született apáéknál. Nagyon nem szerettem apuéknál lenni. Szívem szerint nem is mentem volna, csakhát muszáj volt.

Ellenben a "lopott időt" nagyon szerettem. Pl. amikor apu akár hétköznap délután átjött hozzánk és ketten mentünk el moziba vagy csak csavarogni.

Szerintem (de ez csak az én véleményem), nagyon sokan vagytok. 3+1+2... Lehet, hogy úgy érzik, hogy az apjuk részéről nem érkezik kellő figyelem és törődés. Biztos nem is alaptalanul.

Szoktatok közös programokat csinálni? Szokott apuka csak a sajátjaival külön programot csinálni?

2014. máj. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!