Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljük le anyósomat...

Hogyan beszéljük le anyósomat az otthonból való kiköltözésről?

Figyelt kérdés

Anyósom nem egészen egy év alatt bekerült az otthonba, ami kisebb csodának számít. Mi megnyugodtunk, hogy végre van egy fix pont az életében és nem kell állandóan azért aggódnunk, hogy megint milyen hülyeségbe fog bele a jóakarata jeleként.

Az utóbbi hónapban már mondogatta, hogy milyen jó lenne megint egyedül laknia vagy velünk vagy bárhol csak nem az otthonban.

Mostanra már határozottan állítja, hogy ő bizony kijön és oldjuk meg valahogy.

Nagyon nem lenne jó, ha megint a nyakunkba szakadna.


2015. ápr. 1. 10:37
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Bírom az ilyen kérdezőt. Bedob egy számára fontos kérdést mindenféle pontosabb információ nélkül, aztán eltűnik a balfenéken.

Ebből a pár mondatból, amit leírt, nem lehet használható választ adni.

2015. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, máíg eszembe jut, hogy papám még olyan 86-87 évesen is milyen fitt volt, kertészkedett, elvitt egy fodrászhoz, próbált nekem tanítani a növényeket:


-Na látod ez az Estike, megnézte jobban, aztán rájött hogy nem az és eldobta, máíg eszembe jut, meg mikor dudolászott.

2015. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Maximum az utcára mehetne. Volt 2 telke, de el kellett őket adni a hitelek miatt.

Miket csinált? Általában mindig segíteni akart nekünk és mivel főleg az anyagiakkal volt probléma (miatta) ezt próbálta megoldani. Hiteleket vett fel, eladta a tv-t, meg a műszaki cuccokat (kár, hogy a mieink voltak) és volt még néhány ennél meredekebb története is amiből jó, hogy nem lett nagyobb baj.

130000Ft havonta az otthon, amit úgy tudunk kifizetni, hogy 30-at ad ő, a gyerekei meg 20-20 ezer Forintot. Az sem volt semmi, hogy rávegyük a férjem testvéreit a fizetésre. Ha most megint nem lesznek rákényszerülve, hogy utaljanak, akkor fújhatjuk az egészet.

Mi a szüleimnél élünk, tudom, hogy milyen, mikor több generáció él együtt, de azt is hogy ez az anyósommal kivitelezhetetlen.

2015. ápr. 1. 11:18
 14/41 anonim ***** válasza:

Anyosnak nincs nyugdija? Hogy elt mig te (ti) nem voltal a lathataron?

Ahogy irsz, mindent ti adtatok, ti teremtettetek meg.

2015. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
71%

130.000. Ft-ból szerintem máshol is eléldegélhetne. Szerintem így sem megoldott, biztonságos az ő elhelyezése. Hiszen a család dobja össze ezt az összeget. Mindegy, hogy egy albit vagy az otthon nem tudjátok éppen fizetni, ha valami gáz adódik.

Neki egyébként nincs nyugdíja? Csak az a 30.000. Ft?

2015. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
18%
Hogy az istenbe kerult be egy otthonba? Szoval nem beteg, csak tartozasai vannak, elad dolgokat penzert. Hogy sikerult bedugni otet?
2015. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
65%
Tehát több testvérről van szó. Akkor azt harcoljátok ki, hogy vagy benn marad a mama vagy kijön, de nem hozzátok.
2015. ápr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
19%

Èn erre csak azt tudom mondani ne fogadjatok be , dugjàtok vissza az otthonba.

Remèlemm, mire ti kedves kèrdezo megoregedtek kedves felnott gyereketek is igy àll majd hozzatok!!


Te igy fogod fel mert anyosodrol van szo, de a gyermeke akivel egyutt elsz nem biztos hogy o is igy felvalrol veszi mint te, lehet neked mast mond belul viszont faj neki, nekem legalabbis fajna!

2015. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

43000Ft a nyugdíja. Ismerős révén került be.

7 évvel ezelőttig az anyjával lakott, de ő eltartási szerződést kötött a szomszéd unokájával és a halála után anyósom albérletről albérletre vándorolt, illetve lakott nálunk is, akkor adta el a cuccainkat.

Nem túl jó a viszonya a testvéreknek, ehhez az eredményhez is perrel kellett fenyegetnünk őket. Ügyvéd előtt kellett lepapíroznunk, hogy minden hónapban utalnak az otthonnak és még így is volt, hogy elfelejtették ezt az apróságot, igaz ügyvédi felszólításra végül pótolták. Ha megint "csak" albérletre kellene a pénz, megint jönne a majd következő hónapban, most dobják össze a többiek stb. és végül megint mi leszünk kénytelenek fizetni, ahhoz viszont nekünk is hitelt kéne felvenni.

2015. ápr. 1. 11:33
 20/41 anonim ***** válasza:
15%

Milyen otthon ez? Milyen betegsege van? Tudniillik, olyan idoseket fogadnak be, akik mar nem tudjak ellatni magukat.

Ja, ismeros dugta be? 130-bol otthonba, de azert egy albiban kevesebbol megelne. Itt valami buzlik, nem beszelve a hozzaszolasaidrol is, kedves kerdezo. Elhiszem, hogy neked mennyire nem lenne jo, ha nyakadba szakadna kedves anyos, aki lehet hogy meg csak 60+.

2015. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!