Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljük le anyósomat...

Hogyan beszéljük le anyósomat az otthonból való kiköltözésről?

Figyelt kérdés

Anyósom nem egészen egy év alatt bekerült az otthonba, ami kisebb csodának számít. Mi megnyugodtunk, hogy végre van egy fix pont az életében és nem kell állandóan azért aggódnunk, hogy megint milyen hülyeségbe fog bele a jóakarata jeleként.

Az utóbbi hónapban már mondogatta, hogy milyen jó lenne megint egyedül laknia vagy velünk vagy bárhol csak nem az otthonban.

Mostanra már határozottan állítja, hogy ő bizony kijön és oldjuk meg valahogy.

Nagyon nem lenne jó, ha megint a nyakunkba szakadna.


2015. ápr. 1. 10:37
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem tudom.

Én 2 hetet voltam idősek otthonában egészségügyi gyakorlaton, utána 24 évesen egy hónapom rettegésben telt el, minden elmúlt percnél rosszul voltam hogy elszalad az életem, nehéz volt kimászni belőle.

A nem demens öregek depressziósak, megfáradtak, a halált kívánják... sokan egész nap csak sírnak. És ez még egy egészen normális, egyházi otthon volt.

Nem csodálom, ha anyósod ki akar jönni onnan, olyan, mintha a halálsoron lenne.

Titeket is megértelek persze, de akarata ellenére nem tarthatjátok bent ott ha cselekvőképes - és ez nem is etikus.

Mondjátok meg neki tisztán és érthetően hogy ha kijön, magára lesz utalva, és magának kell megoldania a helyzetet. Azt is, hogy oda nem mehet vissza többet.

Csak fel tudja mérni a helyzetet.

2015. ápr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
7%
Szoval nektek csak 20 ezerbe kerul/ne az anyos? Csak ennyi? Ezert ilyen perpatvart keverni? Anyukadtol is megtagadnad, ha o lenne ebben a helyzetben, vagy belokned egy otthonba es perbe vinned a testvereidet, hogy ok is adjanak? Na jo, nekem itt vege, lapozok.
2015. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Már mondtuk neki, hogy maximum az utcára mehet majd, de azt mondta, hamarosan jön a jó idő nem lesz baja.

Nem értem én ezt. Miért nem képes legalább kicsit átgondolni, hogy mi lesz vele?

2015. ápr. 1. 13:14
 34/41 A kérdező kommentje:

Nem, nem csak 20000Ft-ban van, mert csak utóbbi 5 hónapban van otthonban, addig mi fizettük az életét és mondhatom mindenünk ráment, egyébként most is adunk neki költőpénzt, mert a nyugdíjából nem marad semmi.

Nagy nehezen elértük, hogy jelenleg csak adótartozást vonnak tőle és ő most újból akarja kezdeni az egészet.

2015. ápr. 1. 13:19
 35/41 Kései Sirató ***** válasza:
14%

Egyszerűen mondjátok el az idősek otthona vezetőjének, hogy a mama időnként félrebeszél, adjanak neki megfelelő nyugtatót, ha ez előfordul, nincs hova mennie, nektek sincs saját lakásotok. A szüleid tulajdonában álló lakásba nem költözhet a tulajdonos beleegyezése nélkül, nem is a ti döntésetek kellene ahhoz, hogy oda költözzön, hanem a szüleidé.

A mamának meg mondjátok meg: intézkedünk, nyugodt legyen, aztán ennyi, legalább reménye legyen, az hal meg utoljára..

2015. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
54%

Ha az utcára akar menni, menjen az utcára. Akkor sem börtönözhetitek be... ha akarata ellenére bent tartjátok úgy hogy nem is indokolt hogy odabent legyen, az kimeríti a személyi szabadságsértés témakörét.

Érthető hogy aggódtok érte, az is, hogy nem akarjátok a nyakatokba venni, de bezárni nem lehet.

Adjátok oda neki a huszast, ott a kis nyugdíja, az éhenhalásnál máris több. Akár még egy szobát is kivehet szállón.

2015. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
44%
Azistenit, lenyugtatózni egy ép eszű embert, öregem, nem semmi.
2015. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
37%
Anyósod egyébként teljesen beszámítható? Mert ha nem gondnokság alá kell helyeztetni, és akkkor ti döntitek el hol jó neki. A másik ha teljesen egészséges meg lehet neki mondani keressen munkát (akár takaritas) és oldja meg egyedül az életét ti innentől kezdve nem támogatjátok.
2015. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod milyen érzés az mindenféle részlet ismerete nélkül, hogy eléred az öregkort, felnevelsz három kibek.rt kölköt és hálából beraknak vadidegenek közé egy otthonba megdögleni, csak ne legyél szem előtt..."


Köszönje magának, hogy ilyen erkölcsi tartással megáldott gyereket nevelt. Két szülőmet ápoltam halálukig, egyikőjüket sem ráztam le, akármennyire is sz*r volt a helyzet. De azért ehhez az kellett, hogy egész életemben jót kaptam tőlük, mindig számíthattam rájuk, érzelmileg mindig közel álltunk egymáshoz, olyan etikai, morális alapelveket oltottak belém, hogy eszembe sem jutott az, hogy amikor nekik volt szükségük rám, akkor hátat fordítsak nekik.

Az anyós neveléséből talán ez kimaradt.

2015. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Azt irja a kerdezo,hogy az anyos korabban az anyjaval lakott.Szivos munkaval kellett lekuzdenie magat arra a szintre, hogy a mama a szomszed unakajaval kosson eltartasi szerzodest.
2015. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!