Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora ribilliót csapnának a...

Mekkora ribilliót csapnának a sógornőim, ha megkérném őket, hogy pár évig ne jöjjenek el hozzánk, vagy csak a gyerekeik nélkül jöjjenek?

Figyelt kérdés

Férjem nővérei. Az egyikük terhes lett, persze azonnal a másik is rákontrázott, így alig van pár hónap van a gyerekeik között. Ők mindketten igen kicsi panelban laknak, mi meg egy hatalmas házban, ezért igen sűrűn ugranak át hozzánk, akár úgy is, hogy a bátyjuk (férjem) még nincs otthon.


És itt jön a lényeg: gyűlölöm, amit ezek megengednek maguknak az én lakásomban. A bézs kanapén teszik tisztába a nyakig szaros gyereket, aztán leteszik őket a földre, azok meg mindent szétcsesznek, összefogdossák és nyalogatják az üvegasztalt, az állótükröt, mindent széthajigálnak, amit lehet az felborítanak, stb. Mire hazajön a férjem, úgy néz ki a ház, mint egy putri, minden szanaszét. Nem látom be, hogy miért kellene ezt tűrnöm? Átjönnek, egymással pofáznak, a két sorscsapás meg tönkreteszi a rendet, a tisztaságot, a nyugalmat, mindent... miután elmennek, akkor pakolhatok én a két nagysága után, persze tiszta idegesen, aztán emiatt végül a férjemmel vagyok ingerült, ami szintén szar ügy. Én bizony most meg fogom kérni őket, hogy ide többet ne jöjjenek, vigyék a gyerekeiket játszóházba, vagy nem érdekel, de nem fogom ezt a helyzetet tovább tűrni.


2015. ápr. 2. 14:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Mi a kérdés?
2015. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a tiltás előtt talán meg kellene velük ezt beszélni, és adni egy esélyt. Tehát: akkor jöhettek, ha a gyerekeitekre figyeltek és rászóltok, vagy ti takarítotok fel utánuk. Ha patáliáznak, akkor agyő.
2015. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Minderről beszéltél a férjeddel is?
2015. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a férjeddel együtt beszéljetek velük. Ugyanezt el kell nekik mondani, picit finomabb stílusban. Én a saját nővéremmel voltam ugyanígy. Nekem nincs gyerekem, az ő gyerekei rendszeresen a fehér kanapéba törölték a csokis meg zsíros kezüket. Én kiakadtam és megmondtam, hogy ilyen itt nincs és kész. Vagy viselkedik a pereputty, van nem kell idejönni. Persze jött a tesóm, hogy majd neked is lesz gyereked stb. Igen, ez így van. De nem mindegy, hogy a saját gyereked teszi tönkre a lakást vagy a másé. Szóval lelkiismeret furdalás nélkül építsd le őket. Ha a férjed is melletted áll, akkor nem lesz gond. És szépen lehet közölni, hogy a Ti otthonotok nem játszóház.
2015. ápr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Fejedre nőttek. A tiltás, beszélgetés semmit sem fog érni.

Férjednek kellene rájuk szólni.

2015. ápr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%
Hihetetlen, mekkora barmok vannak...
2015. ápr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%
A pofatlansagukbol kiindulva, nagy pataliat fognak csapni. Allj a sarkadra, ebbol barkinek elege lenne!
2015. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
14%

Hat a te rokonod se szeretnek lenni "kedves" kerdezo, halistennek nem gyakran talalkozok ilyen emberekkel :-D..

Amugy kerdesed is van, vagy csak gondoltad, most aztan jol 'megasszondod'??;)

2015. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%
Akármekkora hiszti is lesz belőle, neked van igazad. Meg lehet próbálni velük beszélni, de amekkora bunkók én is inkább kitiltanám őket.
2015. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
25%

Ez nagyon könnyű, hogyha az ember maga vette azokat a dolgokat, amiket félt másoktól. Akkor egyszerűen rájuk szól, hogy avval mit tehetnek és mit nem. Legalűábbis én ezt a saját dolgaimmal kapcsolatban hamar megtanultam, amint fontos lett ez (pl. a szüleim korlátozása abban, hogy mit csinálhatnak a lakásomban, mert teljesen sajátjukként kezelték eredetileg, és még abban is korlátoztak, mit vehetek bele magamnak).


De ha a férjed vette, akkor a férjeddel beszéld meg, hogy mit engedhetsz meg a testvéreinek azokkal a dolgokkal, és nyugodj bele, békélj meg a gondolattal, hogy ha ő nem félti őket, és ne parázz, ha a tesói összekoszolják.

2015. ápr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!