Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség lenne részemről, ha...

Önzőség lenne részemről, ha megkérném a férjemet hogy maradjon itthon szerdán?

Figyelt kérdés

Hétvégén volt az öcsém ballagása, nem jött mert dolgozott. Ez rendben van. Hétfőn tanfolyamra jár, f11-11 között ér haza. mivel a hosszú hétvége miatt egy elmaradt, azért ma is megy. Szerdán pedig menne sörözni a haverokkal.

7 hónapos a lányunk, nagyon jó lenne ha szerdán már hazajönne, segíteni fürdetni és altatni.


Mi a véleményetek?


2012. máj. 8. 15:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
nem onzoseg. Az a furcsa,h ez nem magatol jut eszebe.
2012. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Milyen gyakran jár el? Mikor volt utoljára, és mit dolgozik?
2012. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Ez a te kapcsolatod, es beleszolni nem lehet, mivel te ismered a parodat, es neked kell tudni, hogy mikor es mit lehet kerni tole pl.

A leirasod alapjan eleg faraszto a beosztasa, tehat nem biztos, hogy jo otlet, hogy megkered, hogy furdetni es altatni kellene a lanyat, ezert ne menjen el a baratokkal, hiszen talan neki is szuksege van a kikapcsolodasra, s nem minden ffi tud banni egy csecsemovel pl.

2012. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Szia,a páromat el szoktam engedni a haverokkal.Ha ennyi az indok,hogy fürdetni,altatni kell,akkor simán elengedném.De ez én vagyok,ha Neked ez már nem fér bele,akkor kérd meg.
2012. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Egész hétvégén maga volt, mi csütörtökön mentünk a ballagásra és vasárnap értünk haza. Nem szokott hétvégén dolgozni, 5 éve van ennél a cégnél és csak most kellett bemenni ügyeletre. Informatikus.


Tud bánni a gyerekkel, ezzel nincs baj, nagyon ügyes :-)


Általában heti 2 napot jár el, ami engem nem zavar. Csak most sokat nem voltunk együtt én pedig elfáradtam a hétvégén (főzés, vendégek), jó lenne fél órát pihenni. Tegnap is 3x futottam neki a zuhanyozásnak, mert mindig felébredt a lányom és elkezdett üvölteni.

2012. máj. 8. 15:38
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom az egész nem is a segítésről szól, elvégre aznap is meg tudja fürdetni maga a pici lányt, hanem arról, hogy legyen már valamit a családjával. Attól függetlenül, hogy nyilván a tanfolyam, meg a munka fárasztó és sok időt visz, még eléggé az lesz az ember érzése, hogy minden fontosabb, minthogy otthon legyen a kislányával meg a párjával.


El kéne gondolkodnia azon, hogy a kislánya soha többet nem lesz 7 hónapos (és későbbiekre: soha többet nem kezd járni tanulni, soha többet nem szólal meg először, soha többet nem fordul először, soha többet nem kezd odakúszni négykézláb a papához, amikor hazajön stb.) Ha ezeket kihagyja, azt soha többet nem lehet pótolni. Sörözni meg bármikor lehet...


Nem azt akarom írni, hogy akkor már soha ne menjen el szórakozni, pihenni (kérdés, hogy van-e az anyának is pl. alkalma néha ugyanerre, gyanús, hogy nincs...), hanem hogy értse meg: ha baba vállalása nem a megcsinálás és a pénz hazaadása.


Tehát: nem, nem önzőség. A babát KÖZÖSEN vállaltátok, és kutyakötelessége részt venni a nevelésében. Igen, 7 hónaposan is, akkor is, ha béna a fürdetéséhez, de legyen ott, játsszon vele, vagy törölje meg, vagy mittudomén, csak legyen az APJA, és ne a bácsi, aki néha beesik aludni, meg néha hazaadja a pénzt...

2012. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Mond el neki őszintén a problémát..Én megértem azt is hogy néha jólesik kikapcsolni a férjnek is de hol vagyunk mi nők?Aki otthon van ilyen pici babával az tudja csak igazán mi mindenre kell egy nőnek figyelni ,gondolni,gyereket nevelni.A gyermek közös,így minden más ami vele kapcsolatos,vele történik(altatni,fürdetni,etetni).Szerintem az lenne a legjobb ha este leülnél vele(nem támadóan)és megbeszélnéd vele mit szeretnél.Mond el,hogy egyedül érzed magad,kicsit több törődésre vágysz....Szerintem megfogja érteni.Ha nem akkor tervezz be magadnak egy néhány órás programot és menj el kikapcsolni addig a férjed vigyázzon a picire!
2012. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Ne azt mond hogy fürdetni és altatni hanem az igazat hogy vele akartok lenni mert hiányzik, sokat voltatok külön. Esetleg altatás után valami romantikázás.
2012. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%

Ha heti 2x eljár, én simán mondanám neki a helyedben!

De igazából nem a fürdetést, hanem hogy legyen velem/velünk is.

2012. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Mivel heti 2× eljár én megmondanám neki, hogy szeretnéd ha otthon lenne.

Én a helyében azon lennék, hogy minél több időt töltsek a családdal.

Férjem is nagyon sokat dolgozik napi 10-12 óra fizikai munkát végez, de amint végez rögtön hazajön, hogy velünk legyen, 4 hónapos a picurink. Párom az nagy ritkán jár el valahova, van amikor havonta 1× vagy annyiszor sem, ő például nem igényli. Nekik bőven elég ha összefutnak például a bevásárlóközpontban és beszélnek 5-10 percet, vagy beülnek egy kávézóba.

Nincsenek azok a nagy heti szintes sörözgetések. Ezek ellenére is tudják, hogy bármikor számíthatnak egymásra.

2012. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!