Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg kötelességem lenne...

Tényleg kötelességem lenne minden nap pluszban főzni rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül fél éve költöztünk össze a párommal. Én egy bizonyos fajta étrendet követek, a lényege, hogy csak nyers ételt fogyasztok, húst, tojást, stb.-t egyáltalán nem. A párom a hagyományos módon étkezik, ami rendben is van, viszont a múltkor kifakadt, hogy kicsit unja, hogy nincs minden este főtt kaja az asztalon (heti kb. 3 alkalommal szoktam neki húst pirítani zöldség mellé, vagy csinálni valami egytálételt). Ugyanott dolgozunk, egyszerre érünk haza, a házimunkát felosztva végezzük. Most komolyan akkora bűn, hogy nem főzök külön rá? Szerintem éppen ő is odarakhatna magának valamit... Persze azt is megkaptam, hogy ha nem lennék ilyen hülye, és "normális" ételeket ennék, nem is kellene ezen vitázni. Most konkrétan ott tartunk, hogy egy napja nem beszélünk.


A baj az, hogy én úgy érzem, hogy igazam van, de nehezen tartok haragot, már most szívesen inkább belemennék, hogy akkor főzök neki külön, de a büszkeségem még kitart...:) :(


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 2. 18:26
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
53%
Nincs igaza szerintem. Ha annyira főtt kaját akar, akkor álljon ő órákig a konyhában, ha nem felel meg Őfelségének az amit te készítesz! Nem vagy a cselédje.
2015. ápr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
52%

Magadnak minden nap készítesz kaját, neki meg nem? Az úgy tényleg érdekes. Én is kiakadnék kicsit.

Másrészt viszont ő is odaállhatna néha

2015. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
75%

Ha úgy vesszük nem kötelességed mert ő is tehet fel magának kaját. Viszont pl. Ha én vega lennék akkor külön főznek a páromnak is hiszen nem várható el tőle, hogy azt egye amit én.

De ez én vagyok.

2015. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
48%

Kérdezd meg, hogy mit ad cserébe!

amikor külön éltetek, önellátó volt? Mert akkor furcsa, hoyg honnan jön ez a követelése hirtelen...

2015. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
55%
Nem etterem. Ha neki nem tetszik, amit eszel, keszithet maganak. Heti 3 fozoxskevel szerintem amugy is tulteljesitetted az elvarhato minimumot, ha te magad nem eszel fottetelt.
2015. ápr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
51%

Még valami: " Persze azt is megkaptam, hogy ha nem lennék ilyen hülye, és "normális" ételeket ennék, nem is kellene ezen vitázni. "


Én normális áételeket eszem, de eszemben sincs a kedveseimre főzni.

Mondd neki, hogy ha annak reményében költözött össze veled, hoyg akkor majd ellátod őt, elvégzel feladatokat HELYETTE, akkor tévedett, és mehet isten hírével.

2015. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk az érdekes es érezheti magát meg bántva ha magadnak minden nap csinálsz kaját neki pedig nem.
2015. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

Ő a családi házból költözött el, én már évek óta külön élek.


Alapjáraton én is úgy vagyok vele, hogy nem kötelessége azt fogyasztani, amit én eszek, mivel tudom, hogy ő igényli a főtt ételt. A baj azzal van, hogy mivel ugyanannyit dolgozunk, ugyanannyit takarítunk, nem tartom tisztességesnek, hogy én ezek mellé még minden nap gyártsak neki főtt kaját, amit ő is megtehetne.


Úgy értem, hogy ha pl. én is a normál étrendet követném, akkor is elvárható lenne szerintem, hogy ne minden nap én csináljam a kaját egyedül (ha besegítene benne, oké lenne, de nincs így).

2015. ápr. 2. 18:35
 9/58 anonim ***** válasza:
50%

Még valami: "Persze azt is megkaptam, hogy ha nem lennék ilyen hülye"


Én nem költöznék össze az ellenségemmel (aki lehülyéz).

2015. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
48%
Jogos, amit orsz. Ha te aznap pl uborkasalatat keszitesz magadnak es o is uborkasalatat szeretne vacsorazni, elvarhato lenne, hogy keszits 2 adagot. De ha neki ez nem megfelelo, fozzon maganak.
2015. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!