Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költöznétek anyósék mellé, ha...

Költöznétek anyósék mellé, ha nagyon jó viszonyt ápoltok?

Figyelt kérdés
Novemberben tartunk eljegyzést párommal, decemberben házasodunk, egy ici pici esküvőt szeretnénk semmi felhajtást. Még nincs saját házunk, nagymamámnál lakunk, de hála istennek az anyagi helyzetünk kezd pozitív irányba változni. Vidéki kisvárosban laknak anyósomék,és jómagam is költözés szempontjából oda vágyom lakni. Van egy gyönyörű már már villának mondható ház mesebeli kerttel, nagyon jó kialakítással, csak a ház belsejét kellene az embernek a maga kedvére alakítania. Na most a mesebeli porta épp anyósomék mellett van. Anyósomra az hogy panaszom nincs nem kifejezés. Szeret engem, amit azzal indokol hogy azon felül hogy jó menyének tartana, az ő anyósa megkeserítette anno az életét, így ő sosem tenné velem azt amit vele tettek és mindig engem fog pártolni. Ha hiszitek ha nem, mikor a fia és köztem valaha vita volt, mindig mellettem állt ki. Apósom, egy nyugodt ember soha nem kavar semmi vizet. Normális család, nem mellesleg vallásosak is nagyon. A párom nővére otthol él, úgy mint az öccse. Az öccse viszont nehéz eset, alkoholista, nem dolgozik mert nem akar, a munkügyi központba sem jár jelentkezni, még biztosítása sincs, mindezt azért mert nehogy közmunkára behívják. Miből telik inni? Anyósomékat meglopja, mindent csuknak előle, bármit pénzzé tesz. Így félek hogy tőlünk is lopna, gazdálkodunk, sok kárt tudna tenni, a szomszédban pedig könnyű dolga lenne ha idővel bejáratós lenne. A porta egyik válaszkerítésénél van egy átjáró ami most be van csinálva. 3-4x párom felhozta, hogy ha miénk lenne a ház, akkor megszűntetné azt a kerítést mint akadályt. Én mikor ezt felhoztam nagy harag volt belőle, már hogy elleneztem, mivel hogy ők soha nem ártottak még nekem. Ami igaz is, csak mégis... :/ Más ilyen ház nincs a környéken, csak átlagos porták . Ti mit választanátok?

2015. ápr. 13. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogyne. Úgy közvetlen 40-50 km távolságba.
2015. ápr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne olyan a porta amilyen akkor én sem gondolkoznék. Nem hiába fényezem, nincs hozzá hasonló a környéken, ráadásul épp megtehetjük pénzben.
2015. ápr. 13. 20:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs az a kastély, amiért megéri egy alkoholista mellett élni. Anyósodék nem élnek örökké, sógorod viszont még sokáig húzhatja (az alkohol lassan öl.) Szerinted kire fog hárulni az eltartása, a balhék, a szenny körülötte?


Menj minél messzebb onnan, ha stabil házasságot és normális életet szeretnél magadnak és a majdani gyerekeidnek, hidd el, tudom, miről beszélek.

2015. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így nem költöznék oda, az öccs miatt. Igazán tündéri anyós-após mellé talán igen. Az én páromnak már csak az anyja él, de az olyan, hogy bármibe le merném fogadni, hogy nem zaklatna minket, sőt, segítene, amiben tud és kell.

De ilyen öccs közelébe... Nem. Bármilyen is a ház.

2015. ápr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az írásod elejét olvasva, még arra gondoltam, hogy miért ne költözzetek oda, de


" párom felhozta, hogy ha miénk lenne a ház, akkor megszűntetné azt a kerítést mint akadályt."


NEVER!!!! Onnantól kezdve nem lenne privát életetek!

2015. ápr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valóban ez a reális én is érzem, még ha a szívem is szakad meg azért a házért. Apósom 71éves, anyósom 65.Bennem is az van hogy 10-15 év múltán ha netán meghalnak, de azért hátha nem, nem bírunk majd az öccsével.
2015. ápr. 13. 21:11
 7/7 anonim ***** válasza:
NEM!
2015. ápr. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!