Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a férfi tudaljona a lakás,...

Ha a férfi tudaljona a lakás, mondjuk van 2 gyerek, és elválnak, a nőnek kell elhagynia a lakást a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Csak elméleti a kérdés, nem velem történt meg, csak egy beszélgetés során merült fel. A barátnőm szerint ha a férfié is a lakás, a nőnek van joga benne maradni a gyerekek miatt. Szerintem ez hülyeség. Ami az övé, az az övé, ha a nőnek nincs hova menni a gyerekekkel, akkor maradjanak a gyerekek az apjukkal, vagy intézzen a nő lakás. Mi az igazság? Légysiz ne linkeljetek be hosszú jogszabályokat, nincs kedvem elolvasni, csak a lényeg érdekel. Köszönöm!
2015. ápr. 14. 10:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%
Ha a pasi a házasság előtt vette a lakást, akkor a nőnek el kell menni, nem jár semmi. Ha a házasság alatt vette, hiába van csak az ő nevén, a nőnek jár a fele (kivéve, ha mondjuk bizonyíthatóan öröklött pénzből vette).
2015. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
A gyerekeket nem lehet kitenni, a nőt igen.
2015. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Így tudtam én is, csak a barátnőm erősködött, hogy biztos nem így van, mert nem mehet az anyuka az utcára a 2 gyerekkel. MOndtam, hogy akkor megy egyedül, a gyerekek meg maradnak az apjukkal, ha egyszer nincs hova vinni őket, de biztos nem teszik ki a férjet a saját lakásából. Pl nálunk is ez a helyzet, a férjem örökölte a lakást, én tisztában vagyok vele, hogy ha elválnánk, nekem kellene mennem. Szerencsére szó sincs ilyenről, csak felvetődött.
2015. ápr. 14. 11:09
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Ha a házasság előtt a pasijé volt a lakás, akkor a nőnek kell elmenni, ahogy az első írta, igen. Az mindegy, hogy a gyerek kivel marad, a lakás akkor is a pasijé.
2015. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
6%
Az is lényeges, hogy a férj ha örököl, a házasság előtt örököl vagy utána, ha utána, akkor az is közös.
2015. ápr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Öröklött vagyon külön vagyonnak számít...
2015. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
A gyerekekről köteles gondoskodni a férfi, ők maradhatnak. A nőt nem köteles eltartani...
2015. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

5-ös marhaságot írtál!

Az örökölt vagyon a házasság alatt is külön vagyon. Tehát ha a házasság alatt örökölte, AKKOR IS!

2015. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Hát az attól függ, 8. Ha ingatlant örököl, az valóban különvagyon, a készpénz is, am ha az örökölt pénzből valamit vesz, Pl épp egy ingatlant, az máris közös les
2015. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Puczák Derien ***** válasza:
60%
5-t és a hozzá hasonlókat olvasva férfi szeretnék lenni.
2015. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!