Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyesek szerint miért önzőség...

Egyesek szerint miért önzőség az, ha valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Nem értem. Az talán nem önzőség, hogy "szülök egy gyereket, hogy ne legyek egyedül öregkoromra"?

De ha nem hozzuk fel ellenpéldának ezt, akkor is. Miért?



2015. jan. 18. 23:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
azok nem tudják megmagyarázni,akik ezt önzőségnek tartják.(valahol halloták,oszt' megjegyezték)mint pl az orkoknak az 'ez rásszizmus' szövegük
2015. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
Én sem érte. Ez önzetlenség. Nem szeretné, hogy a hozzá hasonlok legyenek még a nagyvilágban, mert tudja, hogy az káros lenne az emberiségre. Az önzöség éppen az ellenkezöje.
2015. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert a vilagfajdalmukat mar nem tudjak mire fogni(lasd elozo valaszolo).

Senkivel szemben nem onzok a gyermeket nem vallalalok. Ugyan kivel is lennenek azok?

Az emberek egy resze, egyszeruen csak nehezen tudjak elfogadni, hogy masok mas utat valasztanak. Es ilyen mondvacsinalt hulyesegeket gyartanak. Nem erdemes veluk foglalkozni.

2015. jan. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Az a legnagyobb hülyeség, ha valaki azért szül gyereket, hogy öregkorára ne legyen egyedül. A mai világban, ahol a fiatalok nem csak másik városban, másik országban keresik a megélhetést, a szülő egyedül marad.

Önzőség, mert nem áldozod fel a fiatalságod, karriered, életed egy-két gyerekért. Talán azok állítják, kérdezik, akik már mindezekre rájöttek. Elmentek felettük az évek, évtizedek, és most itt állnak magányosan, párjuk csak a járókeret..

2015. jan. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Költőnő? ***** válasza:
100%
sokkal nagyobb önzőség, mikor vki úgy vállal gyereket, h egyáltalán nem alkalmas rá,csak mer' "kell nekem"...
2015. jan. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden embernek jogában áll eldönteni, hogy szeretne élni.

Azt is, hogy szeretne e gyereket, vagy nem. Én nem tartom bűnnek, ha valaki nem akar gyerekeket nevelni, más céljai vannak az életével. Azt az oldalt rosszabbnak látom, amelyik tudatosan potyogtatja a gyerekeket a semmire, mert "majd ahova báránykár ad a jó Isten, oda legelőt is" elvet vallják, és nyomorognak a gyerekekkel, meg segélyekre várnak. Szerintem lehet tartalmas életet élni gyerek nélkül is. Mindenkinek magának kell ezt eldöntenie, ő mire vágyik. Persze vannak esetek, amikor nem atervek szerint alakul az ember élete.

2015. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%

"Egyesek szerint miért önzőség az, ha valaki nem akar gyereket?"


Mert a gyermektelenség indoka általában az szok lenni, hogy a gyerekre fordítandó erőforrást az illetők meg szeretnék tartani maguknak ("a gyerek sokba kerül" és társai). És ez biza önzés.


"Az talán nem önzőség, hogy "szülök egy gyereket, hogy ne legyek egyedül öregkoromra"?"


De, az is az. A "nem szülök, hogy NEKEM maradjon" és a "szülök egyet MAGAMNAK" közt végső soron nincs semmi különbség - már azon túl, hogy az első esetben nem cseszik ki mással az ember, míg a másodikban erre jó esély van.

2015. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a meg nem született gyerekekkel szemben vagyunk önzők, értem. :D

Én pl. nem szeretem a gyerekeket, köze sincs a pénzhez, a munkámhoz, vagy a testemhez ahhoz, amiért nem akarok gyerekeket. Így családot alapítani elég gáz lenne...

2015. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
És miért nem szereted a gyerekeket?
2015. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Na, kicsit késve, de én is hozzászólok.


Egyetértek, hogy lenne már önzőség valaki szemben, aki nem is létezik?! Ha már meg lenne, és úgy fordítanám minden időmet magamra, na az lenne önzőség.

Én sem szeretem a gyerekeket.

2015. jan. 20. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!