Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is eltartana élősködő...

Más is eltartana élősködő rokonokat? Mit tettetek volna, mit tennétek most?

Figyelt kérdés
Feleségem rokonai 10 éven át jártak hozzánk.Minden héten péntek délutántól vasárnap délutánig nálunk ettek főtt ételeket,aludtak az ágyunkban,míg mi hálózsákban,székeket összetolva aludtunk, este még a városba is el kellett mennünk velük beülni sörözni.Miközben mi kb 10-szer voltunk náluk,ők többszázszor nálunk,egy lakás árát megették,amire szükségünk lett volna,hogy ki tudjuk adni.Akkor mi jól kerestünk,pont a legszebb időszakunkat rontották el.Tele volt a hűtő,mikor jöttek,üres volt,mikor távoztak.Aztán,mikor ez tudatosult bennünk,kitaláltunk hazugságokat,hogy miért ne jöjjenek,egy idő után lekoptak,az anyagi kár tetemes,bánom hogy nem állítottuk meg őket az elején.A legnagyobb baj,hogy a gyerekemnek lehetett volna jobb élete,rá is költhettük volna a pénzt,mehettünk volna nyaralni évente,jól éreztük volna magunkat.Ilyen szemét élősködő rokonokat még nem láttam,ezek után nem is akarok hallani róluk.Gyűlölöm őket,mert kihasználták a naivitásunkat,és tönkretettek minket. Mit gondoltok erről a dologról,rólunk,róluk? Mit kellett volna és kellene tennünk?Volt valakinek ilyen tapasztalata esetleg?

2015. febr. 18. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez már pofátlanság volt. Kár volt olyan sokáig tűrni, de már veszett fejsze nyele. Elmúlt.
2015. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
te engedted be őket 10 évig, elég lassú a felfogásod úgy látszik
2015. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
De miert tettetek hagytatok? Az oke, hogy segitesz egy rokonnak, en is etettem mar a munkanelkuli hugmat, de o torekedett arra, hogy mihamarabb munkaja legyen. Miert engedtetek be oket az agyatokba? Miert fizettetek a soroket? Nem akarok rosszindulatu lenni, de magatoknk okoztatok az egeszet. Roluk azt gondolom, hogy pofatlanok, de eltek azzal, hogy maarak vagytok es engedtetek. Titeket nem teljesen trtalak normalisnak, mar bocs.
2015. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Most már nem érdemes ezen gondolkodni és bosszankodni. Ez már elmúlt, nem lehet megnemtörténté tenni mindezt és visszaszerezni az időtöket és pénzeteket. Elmúlt.

Amit most tehetsz, hogy tanulsz az esetből, amit már megtettél, és ha még nem mérgesedett el köztetek a viszony ne tedd tönkre a kapcsolatotok. Persze többet ne is engedd kihasználni magad.

Azért mondom hogy ne tedd tönkre a sógorékkal a kapcsolatot, mert ha ne adj Isten bármiben a segítéségük jól jönne, tudtok akár erre a tíz évre is hivatkozni. Ha viszont elkezditek a sárdobálást akkor a kapcsolat is tönkremegy, a közös emlékek is, és hát a pénzt és időt nem tudod visszaszerezni.


Amúgy nagyon bunkónak tartom őket , hogy nem vették a lapot hogy esetleg zavarhatnak benneteket. Elég nagy a tűréshatárotok hogy mindezt ennyi időn keresztül hagytátok , ráadásul úgy hogy átadtátok a saját ágyatokat nekik.

Most már ne bánkódj rajta, de soha többet ne engedd hogy ezt tegyék veletek.

2015. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ez az egész mintha egy ideig nektek is jó buli lett volna a vendégfogadás. Tehát egy darabig lehet hogy magatokért tettétek? Csak aztán esett le a tantusz amikor rájöttetek hogy mindezt nem viszonozzák?

Amúgy Erdélyből írsz? Ott ennyire önzetlenek a vendégeikkel az emberek.

2015. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%
Az alvás nem kerül pénzbe.Akkor max az étkezésük lehetett "drága", de azt ne akard bemesélni, hogy megették az utazásotok árát, annyiba azért nem kerül a vendéglátás.Vagy huszasával hétvégéztek nálatok?
2015. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
De volt ám! Gyerekkoromban,anyám másodunokatestvérei egy baráti országból :) váratlanul többször is "megszálltak" minket és mindig éhesen és sose volt Forint náluk!:) Aztán mikor saját családom lett,egyszer -kétszer bepróbálkoztak nálunk is,de én nagyon hamar leépítettem a rokonságot! Igaz azóta is én vagyok a család bunkója,de sebaj!:) Nem járok már se esküvőkre se temetésekre,se ballagásokra se másra és nem érdekelnek a gyerekszületések sem! Nem sok olyan barát van aki bármikor,váratlanul is jöhet,de őket én választottam és nem készen kaptam pereputtyostul!:)
2015. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért hagytam,mert nem akartam konfliktust a feleségemmel,ő szerette a rokonokat látni,de aztán elegem lett és szóltam neki,hogy ez sokba kerül,hónapokon át győzködtem,ő idegbeteg módjára veszekedett velem,hogy miért beszélek így a rokonairól,csak akkor tudtam meggyőzni,amikor részletesen leírtam neki,hogy mennyit költünk ételre hétköznap hárman és mennyi hétvégén.Ő ekkor értette meg,hogy igazam van.Aztán még hónapokon át próbálkoztak,csengettek,mi úgy tettünk,mint ha nem lennénk otthon,sokára koptak le.4 főről van szó.Minden egyes hétvégén ez volt.Egy lakás ára bánja ezt,na meg az idegrendszerünk.Azóta bárki feljön hozzánk,egy csomag ropi és kész.Én vagyok a világ bolondja,ezt mással nem tehették meg,most már velem sem.Még írjatok.
2015. febr. 18. 21:13
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez esetben a felesegemet hagytam volna ott. Az en penzembol ne eljenek lusta idegenek.
2015. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Többiekkel egyetértek. De milyen eberek és milyen ürüggyel jöttek?
2015. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!